změna zákona o zbraních?

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Rudolf Steiner »

A co teprve závist. Např. soused je myslivec, to má maso zadarmo a my ho musíme draze kupovat. No počkej, jsi divný, tak zavoláme VB.
Já spíše přemýšlím, že se začnu učit španělsky- jižní amerika.
WEIDMANNS HEIL !
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od ramo »

Příspěvekod dalas » úte 08.9.2015, 7:47
Jdu se učit korán... Dobré :lol: :D :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od dalas »

Tak je to tady. Za nevhodný postup policie v UB (pošlou dopis k revizi lékařského rozhodnutí osobě podezřelé z psychické neschopnosti držet ZP) bude skákat 290 tis. lidí. Bral bych to, kdyby šlo o doložení zdravotního stavu po 5 letech jako podmínku platnosti průkazu dalších 5 let. Ale ta představa tahání dlouhých zbraní na kontrolu každých 5 let. Klidně by mohli vybrat třeba 2 k namátkové kontrole, ale chodit tam ověšenej jak vánoční stromeček se mi příčí. A že bude bezpečněji? Nebude, jen nasrali 290 tis lidí.

Pravidla pro držení zbraní se zpřísní, rozhodla vláda
Platnost zbrojních průkazů by se měla zkrátit z 10 na pět let. Pro firmy by se měly zavést muniční licence. Na novele zákona o zbraních a střelivu, která s těmito novinkami přichází, se v pondělí shodla vláda. Ministerstvo vnitra tak reaguje na výbuch muničního skladu ve Vrběticích a tragickou střelbu v Uherském Brodě.

Dnes 12:55 - Praha
(Aktualizováno: 13:24 )
V loňském roce mělo zbrojní průkaz přes 290 tisíc lidí.

„Jde o zásadní změnu k lepšímu. Stanovujeme jednoznačný, přísný právní režim nakládání s municí soukromými osobami či firmami,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

„Zkrátí se délka platnosti zbrojních průkazů na 5 let a rozšíří se oprávnění policie v odůvodněných případech zadržet zbraň, střelivo nebo munici,“ doplnil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Všichni majitelé zbraní budou muset projít každých pět let lékařskou prohlídkou.

Lékaři budou mít přístup do registru
Policie bude moci nově zadržet zbraň, když bude mít podezření, že držitel je nebezpečný sobě nebo okolí. Doposud to mohla učinit, až když byl vyhotovený posudek o zdravotní způsobilosti držitele.

Díky novele budou mít také lékaři dobrovolný přístup do Centrálního registru zbraní, kde zjistí, jestli má určitá osoba zbrojní průkaz.

„Cíl je jasný: Nastavujeme takové systémové prvky, díky kterým by se občané měli cítit bezpečně,“ dodal Chovanec.

Novelu zákona nyní dostane k posouzení Poslanecká sněmovna.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Skalák »

Zatím jsem každých 5 let chodil prodlužovat zbroják a také na lékařskou prohlídku, tak tam půjdu zase příští rok, kdy mně končí platnost zbrojáku. Nic s tím neuděláme a zbraně budeme muset překládat při prodlužování zbrojáku, ke kontrole i nadále. Je mně vcelku jedno, jestli povezu zbraně 1x za 5 let nebo 1x za 10 let. Hlavně, aby jsme měli s čím chodit do lesa. Když někomu rupne v kebuli, tak je jedno, jestli má zbroják na 5 nebo 10 let a průser je na světě. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Lotr »

Jo jo, to je mi zas novinářská kachna. Do teď jsem nosil všechny svoje zbraně, ověšený jak vánoční stromeček na policii, budu je tam nosit i nadále, k lékaři na prohlídku jsem taky musel 1x za pět let, pro mě se vůbec nic nezmění, pouze pro těch pár šťastlivců, co se vešli do krátké platnosti novely zákona a dostali zbrojáky na 10-ti letou dobu. 10 let bylo dobrých leda k tomu, že na to zapomenou a zbroják jim propadne, protože je nikdo neupozorní. Dnes v době mobilních telefonů, datových schránek a e-mailů bych to viděl jako dobrou službu občanům, určitě není problém zadat e-mail držitele ZP do evidence tak, aby dokázala 3 měsíce před skončením platnosti zaslat e-mail typu "vážený pane, dne toho a toho Vám končí platnost Vašeho ZP, pokud máte stále zájem o jeho prodloužení, dostavte se na služebnu tam a tam s příslušnými doklady atd" Zkrátka pro mne se nic nemění, víc se obávám konání Evropské komise a drastického celoevropského omezení držení samonabíjecích zbraní a přitahování šroubů vůbec, airsoftové a paintballové zbraně na ZP a podobné nesmysly.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od BwanaHunter »

Sice by bylo fajn muset tu onanii absolvovat jednou za 10 let, místo za 5, ale co už, a souhlasím s vámi, že se pro nás nic moc nemění. Jen pár idiotů z politiky, zejména ten jeden, si na tom honí triko, možná ještě něco :) a body u voličů, a vydává to za převratnou novinku a zásadní přínos k bezpečnosti. A tupé stádo ovčanů, tvořící většinovou voličskou základnu, hysterických z událostí poslední doby, nadšeně hýká blahem. A souhlasím s Lotrem, větší strach mám z toho, co si vymyslí soudruzi v Bruselu. Přitom se opakovaně prokázalo, že restrikce směrem k legálním vlastníkům zbraní nikdy větší bezpečnost nepřinesou, právě naopak, protože černý trh se regulovat nedá, a ta kvanta zbraní co se na něm pohybují vesele stačí pro několik armád zločinců a teroristů, ale nedaj si říct a nedaj si říct... :oops:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od dalas »

No těch 5 let je na tom to nejmenší, i když to nic neřeší. Vždyť ten magor v UB prodlužoval zbroják po 5 letech! Problém byl v tom, že asociálovi se stihomamem, na což upozornili policii tuším příbuzní, tato pošle obsílku, aby se dostavil k revizi svého zdravotního stavu. Nebo to tak nebylo? No a to byl ten spoušťák. Možná kdyby měl zbroják na 10 let, chodil by tu dále, nadával a třeba časem odešel na infarkt. To je to. Zakrytí netaktického, zcela byrokratického jednání příslušného oddělení PČR. Přitom policie má v současném zákoně oporu pro zadržení zbraně.
Mnohem problémovější vidím toto: „Zkrátí se délka platnosti zbrojních průkazů na 5 let a rozšíří se oprávnění policie v odůvodněných případech zadržet zbraň, střelivo nebo munici,“ doplnil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Všichni majitelé zbraní budou muset projít každých pět let lékařskou prohlídkou.
Takže, až potkáte třeba Chachara, uctivě ho zdravte a vše si nahrejte na kameru. Protože, když se mu zachce, podá oznámení na PČR, že jste ho ohrožovali na životě svou zbraní a policie bude muset konat. A dokazujte že ne.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Reno »

Předem upozorňuji, že TOTO není žádný vtip, pouze graficky zpracovaná část písemné odpovědi dotyčné eurokomisařky na žádost jednoho z občanů o podporu proti návrhu oné směrnice EU o regulaci zbraní, zahrnující mimo jiné i zákaz držení určitých typů samonabíjecích pušek civilními osobami! :shock: Netroufám si odhadnout, zda je povědomí dotyčné eurokomisařky o zbraních a soudobé regulaci jejich držení větší či menší, než u někdejší ekopozérky Kateřiny Jaujau ohledně biomasy... :roll: Když si představím, že takto naprosto diletantsky (bez zajištění si reálných profesionálních informací a jejich pochopení) rozhodují EU politické figurky naprosto o všem, chce se mi zvracet... :?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od dalas »

No a takovej samopal vzor 24, ten má kadenci někdy i vyšší. :lol:
Zbývá jen věřit, že si to paní Jourová nechala dodatečně vysvětlit, a pak to taky vysvětlí Švýcarům a Izraelcům.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od BwanaHunter »

dalas> samozřejmě máš pravdu, z toho mám taky obavy, protože víme jak naše policie občas pracuje... jen nevím, jestli bych to chacharům zrovna ještě radil :D

reno> ani mě to nepřekvapuje, a z toho mám ještě větší obavy a sere mě to, než ta novela, co schválila vláda. Kompetentnost našich europoslanců ostatně nejlépe ilustruje případ soudruha Ransdorfa, který skáče na obdoby nigerijských dopisů jak na špek, to už je snad na zbavení svéprávnosti. Ta paní co cituješ je něco podobného. Ano, preventivně zakážeme AR-15 a CZ-585, protože když by někomu náhodou jeblo a chtěl vystřílet hospodu, tak s brokovým automatem, loveckým kulovým semi-auto typu Sauer 303 nebo i s normální kulovnicí určitě nebude nebezpečný....(chybí mi tu smajlík co tluče hlavou do zdi).
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od rimar77 »

bwana no když bych šel střílet hospodu tak si než 858 raději vezmu glocka že jich mezi lidma je a nebo počkám až vylezou a najedu do nich autem to už tady taky bylo ale auta se nezabavujou a taky by mohli zakázat plynový flašky taky jednu dement odpálil v baráku a mrvých dost vč. dětí a kde nic tu nic pořád jsou tydle nebezpečné věci volně dostupné, lahve a benzín taky po Vítkově nezakázali tak nevím jak to s tím jedním metrem
no a kometentnosti politiků se nemá cenu rozohňovat ani u nás ani nikde ve světě - lidi mimo realitu kteří jen normálním lidem při honbě za hlasy udělají cokoliv
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od crif »

Chlapi klid ;-), ona jim to ta zbrojařská lobby objasní.......
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Zbrojovák »

To že se začne najíždět auty do lidí je jen otázka času, už to tu bylo a mrtvých bylo víc než v Brodě - tím nechci zlehčovat tu tragédii, ale tam jednoznačně selhala PČR v řízení o odejmutí zbraní.
S plánovaným zákazem semiauto CZ858 apod. a AR15 je to účelovka - je tu do budoucna jistá hrozba vnitřního ozbrojeného konfliktu uvnitř a je zájem tyto typy útočných pušek lidem předem posbírat. To je můj názor. Už nyní je dostat výjimku na fullauto zbraň - veliký problém s účelovým befelem shora - poslední rok dva.
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne pát 11.12.2015, 11:48, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od BwanaHunter »

Crif> v to taky tajne doufam.... Ale vis jak, doufam v to nejlepsi, pripravuji se na nejhorsi... :)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
krabat
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 02.9.2011, 10:07

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od krabat »

rimar77: Však oni ti toho glocka zakážou taky. V út. na čt24 reportáž, kde reportér jasně řekl (a doplnil to i obrázky přeškrknutých druhů zbraní): EK navrhuje zakázat samonabíjecí pušky, samonab. brokovnice, samonab. pistole (konkrétně ten glock byl zrovna na tom obrázku). Tak to se dotke téměř všech držitelů zbrojáku ne jenom myslivců a sport. střelců.
Odpovědět