Výstava IWA 2013

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Výstava IWA 2013

Příspěvek od kasari »

Kdo z vás se tam letos chystá a kdy?

Ptám se kvůli tomu, abysme jako vždycky nezjistili, že tam jedem každej jindy a po 2 v autech... :lol:
Navíc při objednávce vstupenky předem je cena o 5 eur nižší.
Ulkomaalainen...
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od argonaut2006 »

Tak chlapi kdo jste tam byl nepodělíte se o nějaké foto?Dík
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Lotr »

Byl jsem tam v sobotu, jenže je to tak strašně obsáhlé, že jeden den je strašně málo, tak pro rychlé osahání novinek. Chce to aspoň na dva dny.

http://lotr73.rajce.idnes.cz/IWA_2013_- ... _Norimberk
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od František Fořt »

Já byl hned první den. Věcí opravdu hodně, je na co koukat. Výborně jsem si popovídal na stáncích Hornady aj., kde mi bez problémů odpověděli na všechny dotazy, které člověk těžko řeší.

Člověka i docela na...re, kolik věcí "existuje" a v ČR se rozhodně neobjeví. Nechápu to. Kupní síla tady je a lidi s nároky prostě jezdí kupovat do Německa. Svou poslední zbrań jsem rovněž už kupoval v Německu. Včetně montáže, perfektní servis a cena? Samozřejmě nižší, než u nás a o hodně.

Na IWA rozhodně stojí za to jet, člověk vidí spoustu věcí včetně novinek. Norimberk je od hranic docela kousek, z Prahy necelé 3 hodiny.

Nejvíce mě pobavil (a nejen mě) trapný stánek Kozapu z Brna, který byl jediný "prodejní", tj. na točně se hrdě otáčely nevkusné hrnečky a porcelán s cenovkami a la 3,50 EUR. Docela směšné. Asi si nevšimli, že to není Lysá ...... ale mezinárodní, odborně-kontraktační výstava.

No, v každém případě ja fajn se tam kouknout, ale na jeden den je toho opravdu hodně, spíše se to stihnout nedá.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od lovec »

František Fořt píše:...... Výborně jsem si popovídal na stáncích Hornady aj., kde mi bez problémů odpověděli na všechny dotazy, které člověk těžko řeší.....
Svata pravda :!: ......5-10 minut rozhovoru s ludmi, ktori skutocne rozumeju problematike je na nezaplatenie. Aj na samotnej IWE by si mnoho vystavovatelov mohlo zobrat priklad z pristupu ludi napr. od RCBS. Absolutna, priam totalna znalost problematiky zo vsetkych moznych uhlov a vzdy dobra rada poruke , konkretne tento rok Kent Sakamoto - tazky profesional. Nesmiem zabudnut ani na chlapov (ci skor chlapcov :) ) v Nosleri.
Klobuk dolu, Kent (a takisto Joe Dunning rok predtym). Uz len kvoli tymto ludom by sa mi tam oplatilo ist vzdy znovu, kazdy rok.

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od kasari »

Tak výstava je určitě na víc dní. Otázka je za jakým účelem tam někdo jede. Pokud se má s někým potkat, něco domluvit a něco zkouknout, nedá se to ani za 2 dny.

Jinak zajímavostí spousta. Potvrzuje se, že svět jde dopředu, ať se to " konzervám " líbí, nebo ne. Dost se nabízeli systémy NV, zajímavý byly třeba solární nabíječky mobilů, navigací apod. GPS systémy pro psy se předhání v nabízených možnostech a dosahu atd.
Bylo vidět, že myslej i na ženy - http://kasari.rajce.idnes.cz/2013-03#11032013053.jpg

a taky na ty, co na prasátka v leči nechtěj střílet. Nejen, že tam byly oštěpy, ale využít by šlo i tohle :lol: http://kasari.rajce.idnes.cz/2013-03#11032013055.jpg
Ulkomaalainen...
Grinch
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 23.1.2013, 8:28

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Grinch »

Obrázek

A malý fotoreport z IWA 2013 Norimberk - spousta qwerů, outdoor vybavení atd.

Fotogalerie ZDE

Martin
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od BwanaHunter »

františek> kupní síla tady není. Český myslivec je (v převážné většině) a) konzervativní, b) šetřivý, c) mazaný až vyčuraný. Takže co je novinka je podezřelé, a pokud to tak nedělal jeho táta nebo lépe děda, tak je to špatně, a když už se mu něco líbí, tak než aby si to koupil, tak raději bude týden přemýšlet, jak to okopirovat, napodobit, nebo si nechat od někoho levně udělat. Němec nebo Američan, když je něco k něčemu určené, dobře to funguje, cena odpovídá užitné hodnotě...tak si to koupí. Čech ne, ten to opere sám, případně bude brouzdat po internetu, kde by sehnal levnou alternativu, třeba i čínskou kopii. Na tom moc business nepostavíš. Nemusíme chodit daleko, stačí se podívat tady na fóru do vláken o optice, střelivu, nebo čištění zbraní. Existuje dnes tolik super vychytávek na pohodlné, a přitom kvalitní vyčištění a ošetření zbraně, není třeba ani před střelbou protahovat, když se udělá dobře. A kolik lidí čistí hadrem a konkorem... Ale není to vždy o tom, kolik kdo má peněz (a pokud ano, tak tomu rozumím), ale moc nepochopím proč si raději někdo koupí 3x po sobě puškohled Odeon, vždycky když mu odejde, místo aby si koupil jeden, třeba Meoptu, který mu bude sloužit, a je to za stejné peníze. A takový případ opravdu znám.
No a ta menšina, která funguje jinak, nevytvoří takový trh, aby se to otáčelo, ročně se prodá relativně pár kousků. Pak prodejce, pokud chce zaplatit za nájem, náklady, licence blablabla, a 20%, dnes 21% z ceny si vezme stát, musí mít na těch pár ks marži takovou, že je - a bohužel logicky - obvykle dražší, než prodejci v zemích, kde je trh velký a funguje. No a dnes, pokud umíš žbleptnout, stačí strejda google, abys zjistil, že si to samé zboží objednáš z US nebo po Evropě levněji. Tak to uděláš, a zdejší prodejce opět přijde o další prodané zboží, tedy si o to víc musí nechat z toho mála, co prodá. A tak se to točí dokola. Tím nechci kázat, protože sám to dělám taky tak, ani se zastávat té části nepoctivých prodejců, co prodávají předražený šmejdy. Ale tak nějak to vypadá a funguje.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od BwanaHunter »

jo, ale jinak IWA fajn, jako obvykle, skoro bych řekl, že o něco lepší, než minulý rok, kdy byla recese asi cítit víc. I tak je znát snaha firem šetřit, a to i na propagaci, a to i v takových prkotinách, že to, co se dřív běžně rozdávalo návštěvníkům jako propagační předměty, se dnes vystavuje za sklem. Podíl levného asijského zboží vs. euroamerická produkce asi konstantní, občas levné asijské zboží maskované za evropskou produkci :)). Jak už zmínil Kasari, tak ženský se nám asi začínají čím dál víc cpát do práce :D , protože růžové, a realtree/růžové oblečení, doplňky, pouzdra, sluchátka atd., s kterými začal Browning, letos vystavovala každá druhá firma.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od BwanaHunter »

Asi by to patřilo spíš kousek vedle, ale protože to běželo na IWA na stánku Blaseru, dám to sem.

Je to reklama na R8, která opět není můj šálek kávy, ale je to natočený pěkně :))



http://www.youtube.com/watch?v=m4qZ8T-xYm4
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Zbrojovák »

sorry neodpustím si OT:
...ale netočil to bohužel nikdo z praxe :lol:
1) pokud šel stylem jak šel - křup-prásk, nevím co by viděl :wink: viz bod2
2) proč jde zmrzlým sněhem když má vedle trávu :?
3) průběrného jelena pustil - nebo si zradil - přitom vítr podle mechu nula, dobrého korunového pak střelí - klasika :P navíc to vypadá že jelen už má nakoupeno z předešlého pokusu :shock:
4) proč střílí na šikmo (leda fakt střílí na postřelený kus), navíc když to má přes 300m a už není vidět že si nakliká- jak vidno přenáší záměrný bod- dobrý návod videa jak mrzačit
5) durchšus 308win. na 350m :?: takovým jelenem při hodně šikmé ráně, no...budiž ještě o tom se dá polemizovat, ale moc tomu nedávám, vím kolikrát tahám hřiby ze slabších kousků při šikmých ranách (i po 458win)

Můj názor, natočeno na efekt začátečníkům - kamera a forma pěkná, obsah... 3-
Ještě jedna věc, kdo byl kdy v Tyrolích ví, že tamní lidé, lovce nevjímaje - naopak, jsou hodně, hodně tradiční - loví se většinou kipplauf nebo vzácně blokovkou, čili pochybuju že R8proffesional šedý plast zapadá stylem do těchto míst - stejně tak potom reklama. Ta měla být točena někde na NZ nebo Austrálii.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od BwanaHunter »

zbrojovák> ty jsi šťoura :lol: :lol:
Já to bral jako vizuálně hezké video, aniž bych chtěl řešit detailně obsahovou stránku. A že nejsem zrovna fanda Blaseru, se o mě všeobecně ví :) Nicméně tedy:
Na otázku 1 a 2 je odpověď jasná - protože jinak by kamera nemohla zachytit efektní zpomalené záběry sněhu a ledu, odletující od pirschstoku a bot :)
3) v titulcích na začátku je napsáno, že cílem je ulovit daného starého a poraněného jelena, proto asi ve videu jiné ignoruje. A zradil si ho nejspíš svým dupáním po sněhu :)
4), 5) cílem videa je přeci ukázat, jak kvalitní a potentní zbraň ta R8 je

Cílem reklamy je přeci právě cpát zákazníkům, kteří by jinam nad R8 ohrnovali nos, že je to pro ně ta správná a skvělá zbraň...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od Zbrojovák »

Jo to mi bylo jasné, za toho poraněného jelena v předmluvě tak to ano - to jsem nepostřehl.
Obecně k daným promo: Trochu mi některá připomínají nedotažené věci našich firem v pěkném honosném světovém kabátě, ale to je asi vše. Musí přece někdo počítat s tím že je pár lidí, kterým to příjde trochu úsměvné a tak se tím můžou shodit. Podle mě by mělo větší efekt autentické video drsných lovů černé někde na tom NZ, ikdyž tam se loví většinou se psy a nožem :)
Jinak už běžím rychle někde udat svojí ZG a beru tu hliníkovo plastovou R8, když to tak funguje :wink:
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne čtv 14.3.2013, 21:21, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od dalas »

4+5 jó hoši, tak vysoko v horách je už tak nízká gravitace a řídkej vzduch, že střela letí přímo a bez úbytku na rychlosti. :) Takže ten Blaser zas tak přesně nestřílí. To je zase Tyrolská latina.
Ale upřímně, systém, kdy při obstrukci v hlavni místo její destrukce dojde k vyvalení závěru do ksichtu (za všechny mladej Swarzenberg) mne nemůže oslovit.
Na druhé straně, ta ergonomie pažby, ta je jedovatá už od pohledu. Jen to vybrání pro ukazováček. Pokud sednou rozměry, tak to bych si nechal říct. Jen ten fršlus, jen ten fršlus. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Výstava IWA 2013

Příspěvek od gawein »

to bwanahunter -vyborné zhodnocení našeho mini trhu a minilidiček.
Co se týče IWA tak je to za posledních pět let vždy o malinko slabší, řada výrobců už jede dost na krev i když to zatím ještě nedávají znát. Evropský trh se zbraněmi jde od stagnace k propadu a i v USA se ten trh jednou nasytí, a pak nám výstava pěkně prořídne. Ale zaplaťpánbůh za to co je a že to máme za humny.
Odpovědět