Konec myslivců v Čechách?

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od fesoj »

Ač jsem v zásadě optimista, teď musím vzpomenout na Troškovy filmy : "Velebnosti, mně se chce blejt !"
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Leon »

kojot už dlouho jsem se tady nezasmál ale teď jsem málem spadnu ze židle měl bys vyrazit na TV nova :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od kojot »

Tak prý MZE lehce otočilo, tudíš se leone můj katastrofický scénář konat nebude :D , což jsem nad míru rád. Minimální výměra honitby zůstane zachována a místo profesionálů budou v případě neplnění plánu lovit sousedi.

4Lotr - nemáš k dispozici náhodou poslední připomínkovanou verzi návrhu včetně prováděcí vyhlášky?
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od MiraDuchek »

Lovit sousedi? To jsem zvědav, nové nájmy šli od pul mega výš a to honitbách kde byl nájem cca max sedmdesát tisíc, už vydím jak dávají povolenku sousedum když platí takovou ránu.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Hirc »

To MiraDuchek

Jako nájemce honitby takové povolenky dávat nebudeš :D , ty vydá úředník OZP.

v původní verzi návrhu novely bylo psáno, že odstřel provedou "profesionálové" a náklady na tuto aktivitu bude platit nájemce honitby...
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od kasari »

Po nedávno proběhlých výběrkách na honitby u LČR mám pocit, že hledáme nepřítele tam, kde není...
Nikdo nenutil nájemce šplhat až přes 1000,- Kč/ha, nikdo je nenutil uzavírat nevýhodný smlouvy, nikdo je nenutil vyhrožovat a lobbovat. Přesto se to děje. Slovy jednoho z účastníků - radši 2x ročně cizinu, než mít honitbu tady...
Ulkomaalainen...
odo
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 26.1.2012, 12:23

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od odo »

myslivci jsou v p...li, sláva hunting týmům :D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Zdenek41 »

Lovit sousedi.No ano s požehnáním ožp a vaše náklady Míro. :wink:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Lotr »

4 kojot: mám, ale jen tu verzi, která unikla z MZe a je v nich 250 ha plochy honitby. Poslal jsem ji Aldovi, ať ji upraví do formátu, který sem půjde vložit - já to mám jen v pdf - současně s novelou vyhlášky o dobách lovu. Zároveň ale předpokládám, že se toho moc nezmění, plocha honiteb má být údajně zachována na současných 500 ha, ostatní se uvidí, novela v podstatě může obsahovat co chce, protože nevíme, co páni poslanci ve sněmovně vymyslí a do zákona vloží doopravdy nebo "omylem" Bohužel krajské úřady novelu k připomínkování nedostaly, což je divné :!: :?: , takže aktuální verzi, o které mluvil ministr Bendl v televizi a na tiskovce nemáme :(
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od kojot »

Lotr píše:Bohužel krajské úřady novelu k připomínkování nedostaly, což je divné :!: :?: , takže aktuální verzi, o které mluvil ministr Bendl v televizi a na tiskovce nemáme :(
Spíše jak divné je to účelné. Od samého začátku tvrdím, že zmenšení výměry honitby na 250 ha byl jen prvek k odvedení pozornosti od daleko závažnějších změn, které mohou mít pro současnou myslivost neblahý dopad.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Posmiros »

Třeba tý, že zemědělci budou moci řídit myslivost na pozemcích, kde hospodaří :twisted: :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od fesoj »

Ale to přece částečně platí i dnes ! Pronajimatel honebních pozemků má právo se vyjádřit k plánu lovu a navrhnout jeho úpravy - zpravidla jde o navýšení. Jenže v polních honitbách se černá nenormuje a tudíž ani její lov není plánován. A silně pochybuji, že jakákoliv novela zákona by umožnila zemědělcům vyžadovat úpravu stavu divočáků v sousední lesní honitbě, kde škody nedělají, ale jejich chov a lov je tam plánován. A že v určitém ročním období tu honitbu opouštějí, přemístí se do pole s atraktivní plodinou a tam škodí, to "lesním" myslivcům nevadí, hlavně aby jich na podzim a v zimě bylo pokud možno co nejvíc a mohly se pořádat velkolepé poplatkové naháňky.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Lotr »

Posmiros můžeš mi říct, jak si představuješ řízení myslivosti na pozemcích zemědělců? Znám mnoho zemědělců, myslivců i nemyslivců, pohybuji se v této oblasti soukromně i pracovně a slýchám mnoho názorů, tak by mě zajímal i ten Tvůj :wink:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Lotr »

Takže ve spolupráci s Aldou slibovaný návrh zákona o myslivosti, včetně vyhlášky o dobách lovu:


https://docs.google.com/file/d/0Bw5rMR2 ... sp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0Bw5rMR2 ... sp=sharing
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Petr1970 »

trošku nevážně, ale spousta zemědělců si to představuje že si nacpe samonabíječku na traktor(kombajn jiný stroj) a co uvidí, to bouchnou.. tak se zbaví prasat a škod, navíc budou mít maso:-)
tohle mi vážně řekl jeden traktorista (naštěstí nemá žádné pozemky) - kdybych to mohl střílet při práci, tak stačím sám na celou honitbu a Vy (myslivci) nebudete potřeba.......

při cenách "kos" a munice do ní bude za chvíli spousta mrtvejch, raněnejch a prostřílenejch aut:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět