Řeku Jihlavu na Brněnsku znečistily stovky kůží lesní zvěře

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Řeku Jihlavu na Brněnsku znečistily stovky kůží lesní zvěře

Příspěvek od Karlos23 »

To sou věci. :shock: Já myslel, že kafilérky vše semelou i s chlupama.

http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/z ... esni-zvere
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Řeku Jihlavu na Brněnsku znečistily stovky kůží lesní zvěře

Příspěvek od niva »

Zdravím kolegové,
"stovky kusů" kůží ..... či jinde uváděných 170 ks převážně "srnčí zvěře" tyto údaje jen potvrzují "objektivitu" médií a jejich důvěryhodnost. Nic to ale nemění na skutečnosti, že se tam ty kůže v množství evidentně "ne malém" našly.
Sdělení vyšetřovací verze, že to tam vyhodil (mohl) vyhodit myslivec je také v duchu této "objektivity".
Nedovedu si dost dobře představit, jak se kůže z ulovené zvěře za celý rok v podstatě z několika sdružení centrálně skladují a pak je nezodpovědný myslivec "skladník" takto hloupě zlikviduje. Toto množství srnčí zvěře celoročně moc honiteb v ČR neodloví. A dále jde o kapacitu mražáku - úložný prostor, energii, ... .
Tohle vyhozené množství kůží může mít na svědomí pytlácká skupina osob nebo výkupní firma se zpracovnou. Do myslivosti však mají velmi daleko, byť by tam byl i nějaký myslivec zapojen. Jde o pytláctví a nebo o krajní nezodpovědnost.
niva
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Řeku Jihlavu na Brněnsku znečistily stovky kůží lesní zvěře

Příspěvek od kabát »

Kde se tam kůže vzaly je jedna věc, druhá věc je, že byli natolik " slušní ", kůže dovezli ke kafilerce a tam je vyhodili. Aby s tím nebylo moc práce. Přemýšlím, jak bych takovou hromadu skladoval je březen, vezl - je teplo a ten smrad musel být velký, pokud nebyly suché do výkupu nebo profesionálně nasolené.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Řeku Jihlavu na Brněnsku znečistily stovky kůží lesní zvěře

Příspěvek od Lesomil »

Kabát :)
Co myslíš, nebylo by to tak odpovídající množství na jeden "kontejner" tedy tu mobilní přepravní korbu na náklaďák?
Pak už to jen sklopit někde do tý řeky..... :oops: Taky se přikláním spíše k firmě která dělá výkup, stahuje a následně prodává např do hospod... Nevěřím tomu, že pytláci by takové množství jako důkaz skladovali dlouhodobě a na jednom místě...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Řeku Jihlavu na Brněnsku znečistily stovky kůží lesní zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

Když jsem to četl něco mě napadlo...Když jsem nedavno prodával kůži z králíka přidal jsem i jednu srnčinu..Bylo mi řečeno,hod to do popelnice to nikdo nechce.Tak asi tak.
Bud se někdo zbavil kůží a nebo je podivné,že se to opět našlo nedaleko kafky.Většinou se dnes spaluje.Nebot masokostní moučky asi ještě nefrčí.A za každej kadaver se platí a to dost slušná cena za 1kg. :wink:
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Řeku Jihlavu na Brněnsku znečistily stovky kůží lesní zvěře

Příspěvek od sw_fox »

Taky si myslím že je to odpad z bourárny, proč platit za likvidaci odpadu, když to zvířata v lese uklidí..... blbá logika....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Odpovědět