Vlčí rodinka - Kokořínsko

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od petjan »

Tak vzdělání mám úplné střední a ty jsi mě viděl opilého na některé schůzi? Pokud by všichni lidi požívali tolik alkoholu co já, tak zkrachuje 99% všech pivovarů a lihovarů. Nebo chceš tvrdit, že tady na fóru jsou většinou alkoholici a lidé bez základního vzdělání?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Karel61 »

Dočasně zamykám.

P.S: Po dočasném zabanování uživatele XAXAP opět odemykám.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od crif »

MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od MartinP »

Díky natočenému videu se o nich zase začalo psát: https://www.facebook.com/Ochrana.velkyc ... tif_t=like
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od crif »

Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Zdenek41 »

Vlka jim nikdo nebere.. Ale ať se, ale vžijí do role farmáře. Oni chtějí chovat vlky on ovce. V každém případě to nejde tak nějak dohromady. Nejsem si jist zda v této zemičce a intenzivním využívání všeho je pro vlka místo. Neříkám ,že mi vadí. Vadí mi, ale to že pokud něco chci musím mít pro to místo a zajištěnou potravu. Pokud ne a chci to prosadit dál jako vyšší zájem. V tom případě musím platit. A ne aby se musel poškozený o své peníze prosit....
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od crif »

K tomu střetu musí zákonitě dojít. Je to šelma, chytrá šelma, tak proč honit prasata či vysokou s úspěchem velmi nejistým, když tady mám talíř plný i s přílohou. Taky proti osobně nic nemám. Jen by měl stát jaksi reflektovat všechny ohledy a dopady. A pokud možno "demokraticky"!
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Jarda 357 »

Zdenek41- Mě to připomíná děti, co dostanou akvárium a snažej se do něj narvat všechny druhy rybiček. Tady budou sledovat která kterou sežere, v případě těch obor s poníkama etc. pak stejně jako ty děti začnou časem ječet, že potřebujou větší akvárko.
Blbý je, že zastánci toho, že je třeba nasypat do přírody všechno možný, nemaj žádnou odpovědnost za to, co pak následuje, jako třeba tady ty zadávený ovce, bobři v Lednickym parku, ale třeba i suchý stromy na Šumavě a podobný lapsy, ono mít pak šáhnout do prkenice, měli by jinej pohled.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Ke střetům docházelo v minulosti, a bude k nim docházet logicky i dnes. Jsem zvědavý, kdy z duhové pohádky o chytrých a mírumilovných vlcích, kteří přišli aby vyřešili naše poklesky, vyroste veřejnost :lol: Vlk je šelma a vrcholový predátor se vším, co k tomu patří. Samozřejmě, že se nebude honit a prát s prasaty, která se umí nepříjemně bránit, když vedle bude mít muflony, kteří dobře chutnají, neperou se a běžet nevydrží dlouho...ale furt mají kam utéct, takže takové ovce, které běhají ještě hůř a navíc jsou v ohradě, z které nemůžou ven....mňamka. :D Ani já proti vlkům á priori nic nemám. A dokonce si umím představit lokality i v ČR, kde skutečně může sehrát dosti pozitivní roli. Jen je třeba lidem říkat pravdu, smířit se s tím, že to bude znamenat jisté ztráty na všech stranách (pro farmáře vyšší nároky na zabezpečení zvířat, pro stát náklady při vyplácení náhrad, které by mělo být jak na drátkách, a pro myslivce to, že tam kde budou vlci, si vystřelí podstatně méně, např.), a osobně si myslím, že ne chtít mít vlka všude, kde si to zrovna zamane. Kolegové se Skandinávie by mohli vyprávět...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Hirc »

Široká veřejnost procitne až do kulturní krajiny integrovaní vlci roztrhají pár psů co šli s paničkou na procházku a definitivní tečka za iluzemi bude a první roztrhaná "Karkulka". Naštěstí pro nás se to nejdříve stane, podobně jako ostatní prů***y, v Německu. Je to cynické, ale nevidím jak jinak by to mohlo skončit.

Jak jsem psal už dříve, s vlky v zásadě nemám problém."Škody" které jeden vlk působí tím, že nechce chcípnout hlady jsou ekvivalentem škod, které se stanou na 50km úseku silnice I. třídy za rok. Pokud se ale stát rozhodnul, že návrat šelem umožní, tak zároveň musí vyřešit jejich soužití s okolím - což se moc elektivně neděje - a proto ta frustrace požkozených.

Nějvětší problém, který mám ohledně velkých šelem, je hysterická propaganda různých "eko-istů", kteří žijí z mých daní a nadávají mi do pytláků atd... :evil:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Hirc> jojo, ty psy čekám vcelku brzy. A docela jsem zvědavý, jak se bude řešit ustanovení o nutné obraně a krajní nouzi vs. vlk.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Leon »

Počkej na naháňce vypustíte norníky aby vám honily černou a k tomu nějaký bodyguardy jako v bývalé Jugoslávii aby vám vlci nesežrali norníky :D
CZ 550 american 308win.
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Jarda 357 »

Tak Intim komfort ubrousky na ně asi nezaberou. Až zjistěj, že lidí se bát nemusej, odhadl bych to na zdroj potravy smeťák, jako to provozujou "moji" divočáci, poslední dobou se tam nahrnou když přijede auto s kontejnerem z některýho hypermarketu (typu nezlevnit-vyhodit) že má řidič strach vyystoupit.
Se psem jsem narazil na tohle, je to z kamery na psovi.
https://www.youtube.com/watch?v=u1zCNH_oN2Q
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Jarda> ve me v prvni chvili hrklo, ze z kamery na tvym psovi, pak jsem to pustil a videl titulky. Napadeni psu vlky neni (za me bohuzel) v zemich s vyssimi stavy vlku (Skandinavie, Balkan, Slovensko, dnes i Nemecko a treba i Francie) nic tak neobvykleho. A k kdyz je to prirozene chovani a vim proc to tak je, tak to neznamena, ze mi je to jedno. Ja si s tou nutnou obranou nedelal srandu. Taky mi nepripada bez zajimavosti, ze vsechny staty s tradicnim vyskytem vlci populace a cim dal vic statu kde se zveda v posledni dobe, zavadi kvoty a pravidla pro "management" jejich populace, prelozeno do cestiny pro regulaci jejich stavu. Zrejme prichazi na to, ze vlci ano, jsou fajn, ale vse musi byt v nejake rovnovaze. Takze jak kde a jak moc. Jen u nas by je duhaci a spol. meli asi nejradeji i na Vaclavaku. Tim nerikam, ze je mame zacit honem honem strilet a na potkani, jen to chce trochu zdraveho rozumu na vsech stranach. A to je dneska asi nedostatkova vec.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od figi »

Můj názor je ten, že naši předci nebyli vůbec hloupí, naopak ve vztahu k přírodě na tom byli lépe. A dobře věděli, proč se zbavili vlků, rysů, medvědů, bobrů. Třeba u bobrů je zajímavé to, že po jejich naprostém vyhubení se lidem zastesklo a po mnoha letech je opět vysadili. A po pár desítkách let opět cíleně vyhubili.
Kterýkoli z těchto větších predátorů, a nebo škůdců, jako je třeba bobr, není kontrolovatelný a zejména v dnešní době, kdy většina myslivců umí jen sedět u hromady, není ani management těchto zvířat reálný. Stačí se podívat na černou, a třeba jen samotné lišky nejsme naprosto schopni regulovat. U vlků, rysů a dalších naprosto nemáme šanci.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět