Že by nový statut?

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Že by nový statut?

Příspěvek od rimar77 »

Leon píše:on už myslivec je ale prej ho někde ze spolku vykopali :D
to si ho pleteš s Nimrodl1 nebo jak se jmenuje teď jsi ho myslím smrtelně urazil když jsi ho pasoval na myslivce byť bývalého :-)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Že by nový statut?

Příspěvek od Leon »

Nepletu tvrdila to jedna ženská na FB co bydlí kousek od něj,když ho tam řešily protože ho pozvali na Lysou :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Že by nový statut?

Příspěvek od Petr1970 »

no od zelenýho už se vybavili jiný:-) na nás už asi nezbyde :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Že by nový statut?

Příspěvek od Johny R »

fesoj píše:Je mi z toho špatně a jímá mě děs... Myslivci, myslete a nedovolte, aby z nás někdo chtěl udělat nějakou "ozbrojenou složku civilní obrany", či jak by se ten paskvil měl nazývat ! Jako policista ve službě jsem měl během 30 let rozhodně víc možností legálně použít zbraň proti člověku, než kterýkoliv myslivec. Přesto jsem tak nikdy neučinil, přesněji řečeno nemusel učinit, a jsem rád. A najednou mi na stará kolena začne někdo krmit uši, jak by se mé myslivecké znalosti, od krytí přes stopování až po smrtící střelbu, daly využít proti člověku, Jděte do prdele s takovouhle politikou ! Ale kdyby skutečně jednou došlo k tomu, že bychom jako celek museli hájit naši civilizaci, myslivci by věděli, co mají dělat - a organizovat by je snad ani nikdo nemusel. Jen si myslím, že by to už opravdu nebyla žádná sranda a doufám, že se toho nedožiju.
Tohle je velmi přesné! My nemáme zbraně na sebeobranu, ale pro lov. A když zbraň k lovu používám, tak to dělám s maximálním rozmyslem a věnuji tomu dostatek času, počasí, obeznání, momentální situace atd. Nějaké nahánění běženců s tímhle nemá co do činění, nejsem ozbrojená složka státu ale civil a tím hodlám i zůstat. Taková prohlášení jaká v dokumentu jsou, zavánějí populismem. Navíc to že legálně držím zbraň neznamená že jsem morálně výš než můj soused, jsem stejným občanem jako on a mám také stejná práva a povinnosti a chci aby to tak i zůstalo. Nechci žádné výsady! A kdyby "šlo do tuhého", tak se na mne stále vztahuje branná povinnost.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Že by nový statut?

Příspěvek od dalas »

Pánové, nemyslete hned na nejhorší. Tady jistě nejde o to, abychom vystupovali vůči běžencům jako ozbrojená složka. Spíše jde o jakési "oči v krajině". Významné ale je, že na půdě parlamentu zazněl názor, že nejsme jen nějaká banda hojící si své ego lovem zvířátek.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by nový statut?

Příspěvek od Zdenek41 »

Ono to má i druhou stránku věci....Není tomu tak dlouho, kdy se v určitých dokumentech píše.. pamatuji si to ještě z vojny. Jak nejlépe získat zbraň, doslovně se popisuje že od myslivce a to čekání u aut a míst , kde se tato osoba nachází.
Tak je potřeba brát i zřetel na ty utečence. Pokud je člověk v životní nouzi může vymyslet ledacos. A jsou krajiny, kde se s tím opravdu nepářou. Jo jiná mentalita.
Jinak beru, že máme asi přehled, střílet taky někdo umí. Ale od toho máme v tomto státu policii a armádu. A v těch sakra nejhorších případech brannou povinnost. Raději bych slyšel o tom kolik se střelilo divočáků a kolik se zachránilo plodin před jejich přemnožením. Že vlci a rysi v této intenzivně obhospodařované ,průmyslové zemi nemůžou docílit to co pár flint a lidí nad rámec jejich práce....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Že by nový statut?

Příspěvek od Leon »

Přesně tohle mě Dalibore napadlo když jsem si to přečetl :wink:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět