Průsery

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Průsery

Příspěvek od crif »

dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

U staříků je zhoršení dodržování zásad bezpečné manipulace se zbraní docela frekventovaný jev. Snad nejvíce zastoupený nešvar je obhlížení výlože s nabitou zbraní. Dále někteří rádi vytvoří "samostatně lovící jednotku" atd. Tady je potřeba odložit úctu ke stáří stranou a "svazáky" asertivně jebat. Buď se srovnají, nebo sami naznají, že už to pro ně není.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Průsery

Příspěvek od crif »

To jsi trefil přesně Dalasi. Čeho jsem si všimnul hodně na honech, je nabíjení a vybíjení zbraně po řadě střelců či v jejich bezprostřední blízkosti a směru. Viz výlože....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Průsery

Příspěvek od Zdenek41 »

Opět bych počkal na vyšetření...z toho co je napsáno se nedá usoudit vůbec nic. A my v 84 budeme již rozptýleni natož běhat po honě.... Já osobně znám pár 80 ,kteří by nám to natřeli co v lovu a dodržování bezpečnosti....ale jsou samozřejmě i vyjímky to jsou ti, kterým to celá léta procházelo.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Průsery

Příspěvek od Leon »

Jo samostatně lovící spíš kecací jednotky znám a ještě jsou nasraný když vylezeš z leče a zeptáš se na co se tam jebeš jak debil v trnkách a šípkách
CZ 550 american 308win.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Průsery

Příspěvek od Zbrojovák »

No když už jsme u toho, letos jsem porušil své předsevzetí, že společných lovů se už nebudu účastnit - dodám že naposledy. Výjimkou bude povinný domácí hon a nadháňka v druhé mé honitbě. A to ještě budu střídat ob- rok navzájem.
Utvrdila mě v tom poslední zkušenost, kdy už jsem to vyhodnotil prostě za hranou bezpečí. Nehledě na to že se dá jakákoliv zvěř ulovit sólo, drobné není - poslední zajíci se štvou do roztrhání těla do tomboly, bažanti se vypouští z krabic před hlavně, černá se mrzačí, nedosleduje, a střílí v jakékoliv situaci a čímkoliv co je v komoře , vysoká obdobně.
Ne děkuji, nemám zájem. Pokud by záleželo jen na mě - veškeré společné lovy bojkotuji, bohužel to není úplně možné a tak vyloženě trpím...
krom poslední leče a tam vlastně taky...
Všechno se dá střelit tzv. "na jistotu" a bez blbého tlachání, plácání se po pupku a měření si pér někde v hospodě nebo "klubovně"...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Průsery

Příspěvek od kabát »

Je mi líto, že máte takové negativní zážitky.
Chodím na společné akce, střelci jsou soudní a ukáznění, ke zvěři je úcta, na poslední leči zábava na úrovni, dokonce s harmonikou a zpěvem.
Plkáme tam o minulosti a budoucnosti, myslivost tam tvoříme.
Jo a jsou tam staří i mladí, dobrá spolupráce.
Možná to zní jako pohádka ale fakt to existuje.
Je mi líto, že to tak nemá každý.
Proto se zamyslete a začněte každý sám u sebe.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Průsery

Příspěvek od kojot »

Zbrojovák píše:........ plácání se po pupku a měření si pér někde v hospodě nebo "klubovně"...
Ani se ti nedivím, že tě to nebaví. Namísto toho zkuste třeba tombolu, nebo soud :lol:

Na straně druhé to tak trochu zavání soudobou realitou, kterou dotváří chování zúčastněných jedinců. Osobně moje zkušenosti ale více korespondují se zkušenostmi kabáta.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Průsery

Příspěvek od Leon »

Tohle jsem už slyšel mockrát a realita byla někde jinde
CZ 550 american 308win.
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Průsery

Příspěvek od cr001 »

Také jsem se za celý život zúčastnil mnoha společných lovů a za sebe musím říct, že na nebezpečné nebo nezodpovědné chování jsem narazil jen výjimečně. Možná mám štěstí, že se pohybuju v lokalitách, kde se moc nebezpečných kolegů nepohybuje. Ovšem generalizace na skupinu starých členů je úplně mimo. Na rozdíl od Dalase si nemyslím, že by nebezpečné chování bylo doménou starých "dědků". Mladých arogantních pitomců je dostatek. Koneckonců mladší věk není v tomhle směru zárukou prakticky ničeho (starší samozřejmě totéž).
Leon: ..o kecající jednotce bych ti mohl dlouze vyprávět - jak jeden "pan Důležitý" na vedlejším štontu 6 výstřely 6x minul a pak všechno plašil ostaním 10 minutovým vykecáváním do telefonu o tom, co všechno viděl...kolik myslíš že měl roků?
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Průsery

Příspěvek od kabát »

napadá mě jediné " Vrána k vráně sedá "
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Průsery

Příspěvek od kabát »

Existují tradice, které je potřeba udržovat.
Kdo nezažil po společné akci dobrou tombolu, která není o hodnotných cenách a počtu prodaných losů ale o zábavě,
kdo nezažil po honě myslivecký soud, který probíhá, s možností odvolat se k vyšší instanci nebo i k SOUDU Nejvyššímu, přibrat si svého obhájce,
kdo nemá vzpomínky na přijímání za člena a nebyl Řádně pasován, kde se nevyhlašuje Král honu,
jen těžko bude vzpomínat a rád chodit na společné akce, kde není na prvním místě počet ulovených kusů, přeměřování pupků a délka tatrče.
Já chodím na společné akce rád a těším se na ně, rád potkávám kamarády, známé a rád s nima posedím dlouho do noci.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Průsery

Příspěvek od ramo »

Za mě souhlas s kabátem...
A navíc u nás na Moravském Slovácku, kde je ten pověstný trojúhelník, kde se potkává shora od valachů slivovica, zdola od hodonínska víno a zleva od čehůnů pivo to jsou dobré akce! :lol: :lol: :lol: Samozřejmě, že slivovicu a víno si děláme sami! :roll: :roll:
A to, že někdo maká v tlaku a na štontě pak stojí blbec, který buď nedává pozor, nebo si klidně kecá s kolegou, nebo do telefonu to NASERE a ani to nemusí být stařešina!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Průsery

Příspěvek od Leon »

Co mají společného poslední leče s chováním na společném lovu?
CZ 550 american 308win.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Průsery

Příspěvek od rimar77 »

zatím jsem zažil na společných akcí dva úrazy způsobené nezodpovědnou střelbou a vždy je zapříčinil starý myslivec, první chtivý rány a nízkoletící kachna a druhý tím že porušil zákon a na prase v leči střelil 7mm brokem, mladej sice třeba být nezodpovědnej může a taky se může netrefovat a nebo rušit ostatním lov tím že je blb a telefonu dělá rámus ale pořád se té flinty a toho coby mohlo nastat tak trochu bojí nemá ještě takové ty mazácké móresy střílím takovou dobu a nikdy nic tak co se může stát toť můj názor a že staršího člověka někam pošlu a on se objeví někde jinde tak to jsem už zažil mnohokrát ale to nemá cenu řešit, průšvih to může být u naháňky když se střílí kulí jednou mi vyprávěl táta jak táhl s divočákem a najednou se mu v zákrytu s ním objevil chlap co měl stát úplně někde jinde ale šel se podívat o kus dál a tento zlozvyk pravidelně uplatňooval na každé akci kde byl že mu už jeden chlap i chtěl rozbít hubu protože ho taky málem ulovil
Odpovědět