Jaké celoroční boty?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Šumavák
Pravidelný diskutér

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Šumavák » ned 19.1.2020, 10:18

Cenově zajímavou alternetivou celoroční myslivecké obuvi jsou tyto botky značky Solognac z Decathlonu: https://www.decathlon.cz/boty-100-zelen ... 81869.html Navzdory mé původní averzi k něčemu, co spíše než obuv do lesa vypadá jako podivná zelená kotníková botaska z umělého textilu, jsem si za tu cenu jedny koupil, abych je vyzkoušel a případně donosil jako takovou hobby pracovní obuv. Navíc manželka už je tou dobou cca rok nosila a byla s nimi velmi spokojená. No a nyní je už druhým rokem až na výjimky nosím do lesa prakticky celoročně. Botky jsou to pohodlné již od nákupu, takzvaně "vyšlápnout" prakticky nepotřebují. Dosud se mi nikdy nepromáčely, takže jsem byl příjemně překvapen. Velkým bonusem je pro mě jejich bezúdržbovost, když už jsou hodně od bláta, tak se prostě umyjí vodou a nemusím je ničím ošetřovat, stačí je nechat uschnout. Možná by se občas mohly stříknout nějakým impregnačním sprejem, ale já na to jaksi ehm... Treková obuv to samozřejmě není, takže do hor nebo do obtížně schůdného kamenitého terénu bych si je nevzal, na to jsou příliš měkké, ale na ty moje +/- 10 km pochůzky honitbou jsou naprosto O.K. Samozřejmě mají své limity, například zastavit v nich v louži hluboké až k jejich hornímu okraji asi nebude úplně dobrý nápad, protože mají jazyk mají sešitý cca do úrovně kotníku, až úplně nahoru ne. Také mi připadá, že na zledovatělém sněhu kloužou o něco víc, než jiné moje boty. Ale jinak si nemohu stěžovat. V zimě na čekanou, nebo na naháňky, kde je předpoklad, že budu stát déle na štontu, nosím vysoké kožené boty s mebránou, u kterých jsem zvolil takovou velikost, že se do nich vejdu i s velmi tlustými termoponožkami, na zbylé aktivity většinou nasazuji Solognac. :)
Michal_123
Pravidelný diskutér

Příspěvek od Michal_123 » pát 20.3.2020, 11:49

Doplňuji informaci k Lowa Tibet GTX.
Boty jsou velmi fajn, pouze jsem je měl tím Elaskonem mazat od začátku.
Párkrát se mi v době, kdy jsem je místo mazání jenom stříkal nějakým sprejem dost namočily.
Předpokládám, že z toho důvodu boty trochu popraskaly za špičkou.
Každopádně, boty super a Elaskon je jistota :)
jarda65
Pravidelný diskutér

Příspěvek od jarda65 » pát 20.3.2020, 14:11

U mě byly Lowy mezi favority. Potom, co se dost zásadně rozpadly Salewy Bison jsem váhal mezi Lowa Tibet a Meindl Island. Lowy jsou tvrdší, řekl bych, že spíš na horskou turistiku, na Meindly si občas někdo stěžuje. Ale pak jsem se dočetl, kolik se jich prodá, takže občas se někomu může něco stát. Mám je asi 5 let v lese i na turistiku a nemůžu říct nic proti. Takže jasný vítěz. A na práci dnes nosím kanady - Prabos ECWS 2010 GTX. Od vojáků jsou k dostání do 2 tis. Kč. A to se vyplatí !!! :)
Edit: na Prabosky je přímo krém Prabos za 110 Kč. A na Meindly používám Grangers G-Wax
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Odpovědět