oblečení do tlaku

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

oblečení do tlaku

Příspěvek od zeman733 »

Mel bych dotaz do pléna

Co kdo používáte na nahanky...do tlaku...

Kožené kalhoty bych chtěl vyměnit za něco s lepší ochranou a zároveň s dobrou pohyblivostí.
A bunda s co nejlepším poměrem vlastností - odvod potu - neprofouknutelnost? - nepromokavou...?

Dekuji za rady...
domácí v zbranenaobjednavku.cz
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: oblečení do tlaku

Příspěvek od Posmiros »

Ja pouzivam veci z Decathlonu a spokojenost👍 spousta lidi okolo take a nikdo si nestezuje🙂 ideal vyrazit do obchodu a vybrat si co člověku vyhovuje, i kdyz nevim jestli to ted neni zavrene kvuli covidu... Ale jejich vyber reflexniho a odolneho obleceni do tlaku je veliky🙂👍
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: oblečení do tlaku

Příspěvek od vava »

No všem okolo co chodí pravidelně do tlaku se osvědčily kožené kalhoty - neocenitelné do bordelu, ale slouží i jak ochrana - přeci jen kůže je odolnější než látka. A jako bunda nepromokavá lehká reflexní lesnická, neroztrhne se, nepromokne, ani když se člověk prodírá mokrým hustým porostem. Postupně jsme si je koupili skoro všichni stejné nebo podobném. Hodně vrstev, přeci jen v té bundě se člověk potí, tak i něco ny výměnu za suché funkční triko. Několikrát jsem zkusil vestu, kvůli teplu, ale vždy se vrátil k té bundě.
Je to tahle bunda https://www.agroczechia.cz/Zeleno-oranz ... X-d857.htm

kalhoty jsem měl podobné těmhle https://www.myslivecke-odevy.cz/kozene- ... aun-vel-50
mají velmi praktickou hlubokou postranní kapsu na dlouhý nůž i pouzdrem na pravém stehně, nevypadne a je po ruce. K těm kalhotám jsou nutné silné kšandy, nejlépe originál, nebo fakt silné, protož kalhoty jsou těžký a lezou dolů. Kalhoty navoskovat, aby nenasákly vodou.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: oblečení do tlaku

Příspěvek od vesrad »

S koženými kalhotami souhlasím. Proti trní a ostružinám jsou bezkonkurenční. Jen mám trochu problém s tou nepromokavostí. Ať jsem impregnoval nebo voskoval, vždy když je mokrý sníh, nebo se chodí víc v trávě, tak začnou od spodu natahovat vodu a na konci naháňky je mám po kolena komplet mokré.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: oblečení do tlaku

Příspěvek od Michal_123 »

Do tlaku, ale i mimo něj používám bundu od Harta a pokrývku hlavy, něco jako klobouk.
Ta bunda má na sobě přes rukávy a ramena takový jinak barevný pruh materiálu, který má zabránit proříznutí v trní.
Není to teplá bunda. Při pohybu se v ní zpotíš a když stojíš, je v ní zima. Ale nepromokne a dost vydrží.

Ten klobouk je naprostá špička, vřele doporučuji, akorát jsem ho na webu nenašel. Mám ho spoustu let.
Je to měkký, goretexový klobouk, i když je to spíše čepice. Dá se z něj vyklopit dozadu chlopeň, která hřeje zátylek a uši. Má v sobě také oranžový reflexní prvek, který se dá vyklopit. Pak je oranžový celý vršek klobouku.
Je to teplé, nepromokavé, prodyšné, příjemné. Po zaprasení se jenom vyklepe jehličí a nechá usušit. V leči se akorát nesmí nechat někde v křoví.
Oboje koupené na Viva Natura u Betalovu.
Odpovědět