Zimní spodní prádlo

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Zimní spodní prádlo

Příspěvek od Karl »

Zdravím, můžete doporučit nějaké extrémně teplé zimní spodní prádlo? Děkuji.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Zimní spodní prádlo

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj Karle, jsem klasickej dřepěč na posedu. Rád sedím 5 i více hodin a prostě koukám a užívám si to.
To, co můžu doporučit, je:

Boty
Lowa Tibet.
Jsou super, mažu je Elaskonem a stříkám na ně Ballistol co dávám na zbraně.
Ten originál sprej co nezničí membránu určitě funguje, ale mě děsilo, jak jsou boty zvenku namočené (ale zevnitř ne) a trochu praskaly.

Ponožky
Zimní, výrobce Bobr. Super, na opravdu velkou zimu jsou nejlepší nové.

Spodky a spodkové triko
Petex zimní souprava. Super, mám druhé po osmi letech.

Kalhoty
Na zimu Petex zimní kalhoty. Akorát, že nemají kšandy, je třeba je doplnit, raději na knoflíky.
Jsou vysoké a hřejí záda.

Klobouk
Hart měkký klobouk s chlopní přes uši, pod něj velmi kvalitní lyžařskou kuklu.

Rukavice
Velmi důležitá věc. Holík Mandy s odklápěcími chlopněmi. Jsou na úchopových plochách kožené a perfektní.

Topítko do kapsy
Velmi dobré je topení je benzínový Zippo. Akorát, že je drahý provoz, je třeba do něj dát originál palivo.
Občas se v něm zničí ten spalovací vršek. A trošku při provozu smrdí, ale není to limitující faktor.
Horší je, že někdy přestane fungovat a pak je na posedu zima.

Nejlepší je dle mého názoru topení do kapsy na posed nabíjecí přes USB.
https://www.strobl.cz/ohrivac-na-ruce-s ... lnou_p9630
Dobiju si to doma a hned, jak na posedu oschnu z největšího opocení to zapnu ve vnitřní kapse kabátu, nebo ve vestě. Když je velká zima, zapnu dva kusy topení (jeden seberu synovi :)), a to ve dvou kapsách vesty.
Má to dva stupně výkonu, na ten vyšší to jede určitě více, než 4h.
A je to fakt teplo.

Podsedák
Dříve jsem používal karimatku. Dobrý, ale člověk uloví vlka ani nemrkne.
Teď používám USB napájený podsedák (dárek od syna) a to je velmi fajn.
Používám celoročně, pouze v létě bez napájení.
Je to takový hadr, jako na vojenském kabátu, takže je to prodyšné. Vevnitř je asi molitan a čouhá z toho drát s USB konektorem.
V létě je na tom měkko, teplo, ale prodyšno. Ale jak píšu, nezapínám to v létě.
V zimě to zapínám a s mojí powerbankou jede jistě nejméně tak dlouho, jako USB topítko.

Takže, když to shrnu, tak toho nabíjím docela dost. Ale pokrok nezastavíš.
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Zimní spodní prádlo

Příspěvek od Karl »

Děkuji ti kolego za cenné informace, vzal jsi to pěkně od hlavy až k patě 👍🙏
HunterDenis
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10.5.2021, 13:14

Re: Zimní spodní prádlo

Příspěvek od HunterDenis »

Ahojte,

neviem kam som mal zaradit tuto otazku, pisem teda sem :-)

Jedna sa o to, ze si chcem na Vianoce kupit jedno z tohto, len neviem co je lepsie resp. co vyuzijem viac, kedze sa nejedna o uplne lacne veci:

1. vysoko kvalitne teple termopradlo s dobrymi recenziami v hodnote 160€

2. vyhrievana Harkila vesta v hodnote 260€

Co preferujete vy? Naozaj neviem, a to polujem uz dost dlhu dobu, co z tohto je lepsie. Samozrejme, jedna sa o polovacky na posede, teda sedenie bez aktivneho pohybu.

Je lepsie mat kvalitne termopradlo a na tom dalsie 2-3 vrstvy alebo volit radsej vyhrievanu vestu kde mi teda netreba tolko vrstvit kedze ma bude hriat teplo vesty?

Mate to niekto vyskusane, resp. takto “porovnane”? Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved a radu :-)
zdenek golka
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 27.1.2011, 10:17

Re: Zimní spodní prádlo

Příspěvek od zdenek golka »

Já jsem v pondělí koupil vyhřívané spodní prádlo Glovii.Spodky i triko s dlouhým rukávem mají v sobě karbonová vlákna a každý díl oblečení má svoji baterku.Mám to zaplé na střední výkon a vydrží hřát 3 hodiny,ve spodkách se baterie rychleji vybije než v triku.Zdraví máme jenom jedno.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Zimní spodní prádlo

Příspěvek od Michal_123 »

Tak mám pár postřehů k zimnímu oblečení, doplnění mého předchozího příspěvku, proto to není o spodním prádle, jak je uvedeno v tématu :)
Jednak bohužel již Holík nevyrábí lovecké rukavice Mandy, takže jsem synovi musel pod stromeček dát něco jiného.
A hlavně, již rok používám svetr od slovenského výrobce Margita, zakoupený od nich na výstavě Natura Viva.
Je to svetr s krátkým zipem na krku kvůli oblékání, vnitřní část svetru je z takového měkkého mikinovitého materiálu, vnějšek je úpletový. Nosím to na posed i na naháňky v mrazech, je dlouhý přes záda, vysoký na krku, velice příjemný a neuvěřitelně teplý. Vřele doporučuji.
Odpovědět