Funkční prádlo

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od figi »

Šlo to rychle, protože jsem ze skoro každé čekané donesl lišáka, či dva, tak bylo jasné, že jsem opravdu v honitbě a na lovu.
Navíc mne dobře zná, takže ví, že lov a střelba je pro mne vším, a jediné, čemu jsem ochoten obětovat čas.
A navíc se jen sprchuji, neholím se, to je naopak ke škodě, papulka je pak citlivější na mráz i na vítr.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od Michal P »

Ještě jedna možnost, stihnout oboje. :mrgreen:
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od pytlák 308W »

Něky se podaří něco ulovit , ale někdy je období kdy se nedaří a tak nemůže pochopit, co můžu dělat celé hodiny někde "na větvi"v jakémkoli počasí, kdy jsou normální lidé doma u televize.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Rád bych "oživil" téma, sám používám jako spodní vrstvu (trička 10 ks, trencle v zimě spoďáry+- 15ks) moira, nebo jitex (byl podtatně levn. než moira), jako druhá vrstva moira s roláčkem (mám 4 kusy, které manželka neztíhá prát). Trencle používám vždy tyto funkční. Trička nosím celoročně taky, někdy jako jedinnou vrstvu - teplé léto. Jen díky mé nekonfekční postavě, pokud je pravděpodobnost, že potkám živáčka, tak beru něco decentnějšího. Druhou vrstvu (s roláčkem) nosím podle potřeby celoročně. Jako tričko spodní jsem zkoušel nějaký No name výrobek za cca 100 kč, ale byl mokrý jen co jsem jej oblékl :roll:. Co mě trápí je opravdu silný zápach potu, jsem na tom jako pán ve vtipu: "Slečno já se potím jako prase, potíte se taky tak?" Píšete o lepších značkách Devold, Icebreaker, Jahti Jakt, Ortovox. Prosím o vaše názory a zkušenosti na tyto a podobné výrobce, cena adekvátní k funkčnosti trvanlivosti. Moc na reklamu nedám, nejlepší je zkušenost. Děkuji
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 18:06, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od motolada »

Já jsem používal dlouhou dobu letní termoprádlo,ale už díky názvu to nebylo uplně ono,teď jsem koupil Restless Polartec a to už je jiné kafe,s kombinací několika dalších vrstev na posedu i -15,při šoulačce většinou rozepnutý jinak bych se uvařil.S tou přípravou je sranda taky se mě tchyně ptala když byla na návštevě a já zase prchal kam že to jdu když se sprchuju a čistím zuby :D :D :D .S tou sprchou je to bez debat ono totiž logicky všechno kapalné (pot na těle)chládne a mrzne takže proč to nechávat na sobě když jdu do mrazu,ono taky víte,že když se při cestě na posed zpotíte tak je to idilka :idea:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od motolada »

Jo a jinak ten restless už nikdy,páč se jim rukávy i límec u roláku ohrnuje,jinak ale funkčně funkční :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od Petr1970 »

na rukávy je dobrý "běžkařský a lyžařský" funkční prádlo.. má to prodloužené rukávy s dírami na palce a obvykle i prodloužený záda.. při sednutí nevyleze "podolek" :-)

jinak nejlepší mi přijde Merino vlna, ale ta cena je taky někde jinde proti "běžným umělotinám"....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
MOSSBERG500
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 17.4.2011, 22:20

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od MOSSBERG500 »

Funkční prádlo od DEVOLDu je absolutní špička s tím lze souhlasit. Jen pro upřesnění.Material není vlna,ale vlna merino což je úplně něco jiného.Pokud byste na sebe vzali triko z vlny za chvíli vás rozkouše na kusy. To merino je naprosto jiné struktury dané způsobem a náročností zpracování. Také jedno mám od AFARSu a némá opravdu chybu. K Moiře dodám, že jejich triko jsem si koupil před 15 lety, pořád ho mám a stále funguje.Dnes jich mám několik hlavně z materialu Tropico.Tropico funguje jak v létě,prověřil jsem ho v Alpách na kamzíkách, tak v zimě na čekaných. Krom myslivosti provozuji i zimní sporty, kdy se pohybuji nad 3000m a MOIRA funguje bez problémů. Jediné co bych možná Moiře vytkl je menší životnost ponožek. Minulý rok jsem četl rozhovor s příslušníkem VP AČR, který se zúčastnil výcviku Cizinecké legie v Amazonii.Výstroj měl standartní prádlo MOIRA a pěl jen chválu.Samozřejmě,že to co z výstroje přežilo boj v džungli mu okamžitě zabavili Češi sloužící v Cizinecké legii.
jeromes
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29.10.2012, 19:39

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od jeromes »

zdravím,

ze zkušenosti bych také doporučil merino vlnu. Velmi dobře hřeje a nekouše. Aspoň od Lastingu ne.

Jinak zkušenosti s Devoldem nemám:(
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od Petr1970 »

hodim sem z jineho fora, neni to muj text, ale ohledne znacek a povidani, treba to nekomu pomuze a porovna...


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx
Vezmu to zesiroka.

Mas dva druhy termopradel Synteticke a vlnene. Obe dve maji nekolik podkategorii, variant, upletu atd.
Budu psat i o dalsich vrstvach, protoze se domnivam, ze ta "valka" materialu je i mezi izolacnima vrstvama.
Predpokladam ze znas zakladni poucku odivani, pokud ne, mkrni sem: viewtopic.php?f=18&t=703 , kapitola vrstveni

Obecne:
Synteticke
-je levnejsi (vetsinou)
-mnohem rychleji schne
-je horlave
-kdyz je mokre "studi" na tele
-po dni noseni hrozne smrdi
-dlouhodobe neni na tele moc prijemne (je to individulani, ale proste taky zvlastni druhy kousani, skrabani - de facto asi reakce tela na staticky naboj?)
-pri nizssich gramazich ma vyssi mechanickou odolnost nez vlna

Vlnene (modni nazev merino, ale merino je proste druh ovce ze ktere se to striha)
-hreje kdyz je mokre
-da se nosit az tydny a nezapacha
-je nehorlave (respektive hori pomalym doutnanim - ne jak syntetika)
-nizssi gramaze maji nizkou mechanickou odolnost
-je drazssi
-schne pomalu
je prijemne na noseni (ale je par procent lidi, kterym vadi)

To zhruba v kostce obecne.

Syntetika podrobneji
prvni vec je material. Pouziva se polypropylen, polyester a par dalsich. Obecne je brany za nejlepsi polypropylen, protoze se nejlepe chova ke kuzi (ma oproti polyesteru obraceny naboj, takze nevytvari na tele tolik staticke elektriny), ovsem neresil bych to.
Pak jsou ruzne uplety, varianty atd. Jak nejake sitovane, tak uz tzv. "silk" (anglicky hedvabi). Zrejme lepsi je "silk", ale ma to nekolik ALE.
Problem je, ze jak u syntetiky, tak u vlny vetsinou kvalita odpovida cene, takze pokud chces opravdu dobre termotriko, priprav si u syntetiky minimalne 1000 korun (1500 u vlny)

Pokud bychom se bavili primo o firmach a vyrobcich
low end (jak kvalitou, tak cenou)
-jitex, klimatex, a kopy dalsich "termopradel", ktere stoji 500 a mene
stred
-direct alpine, moira, materila coolmax, a dalsi termopradla stojici mezi 500-1200
vyssi stred
-craft, aclima (1000-1500)
spicka
underarmor, a firmy delajici z materialu powerdry (od firmy polartec)

Pisu zde orientacni ceny a hlavne ceske ceny. Kuprikladu underarmor stoji v cizine to, co u nas moira. Proste tak to je, vitejte v kocourkove.
Zamerne jsem vynechal vojenske termopradla, protoze jejich maloobchodni ceny byvaji zlomkove, proti porizovaci cene, kterou za ni dala armada.

Vlna podrobneji:
Stejne jako u syntetiky, je tu hodne variant. Je rozdil v kvalite vlny, kvalite upletu, jemnosti vlny a dalsich detailech. Obecne je jen par firem, od kterych bych si vlnene veci troufl nakoupit. Levnejsi firmy, snazici se vest na modni vlne merina, nemaji jeste tak promakany uplety. Jak jsem psal, nizky gramaze termotrik maji nizkou mechanickou odolnost (typicky ramena, zatizena batohem), takze je s tim potreba pocitat. Pro vysokozatezovou aktivitu, kde se clovek hodne poti, je vlnena prvni vrstva nevhodna (specialne kdyz je zima). Existuje jedina vyjimka a tou je Aclima Woolnet(vlastnim, testoval jsem nekolikrat pri vicedennich skialpech v hodne velkych mrazech a schne naprosto famozne).
Ale napriklad pro letni vylety s batohem, je takovy tricko od Icebreakeru uplne idelani (pripadne 70% dalsich aktivit). Opravdu je nevhodna pouze pro extremni zateze, jako jsou skialpy atp (pripadne pro lidi co se hodne poti).
Zajimava kombinace jsou uplety s jistym procentem syntetiky (ale vetsinou se bavime az o vyssich -teplych gramazich). Tyto uplety prejimaji vlastnosti obou materialu (samozrejme i ty spatne). Osobne jsou mym favoritem a to idelane v pomeru 60-70% vlny, zbytek syntetika. Stale to hreje kdyz je to mokry, schne to trosku rychleji, zasmradne to driv, ale hlavne to ma mnohem vyssi mechanickou odolnost.

Sepisu jen firmy, od kterych ma vlna smysl:
-Icebreaker - je brany za spicku co se tyce materialu, ale osobne mi na nich vadi jejich modnost a ne zcela technicky strihy
-devold - norska klasika - panove vi, jak to delat
-Aclima - u nas neznama norska firma, pro me horky favorit- vyborne strihy, kvalitni uplety, prizniva cena.
-smartwool - nemam zkusenost, ale v USA je brana za solidni znacku
Takhle bys to mel obecne.
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od Toma »

Tomu hodnocení u Devoldu nerozumím.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od Petr1970 »

jako že dobrý :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od Toma »

Aha jako že to umí.Píšeš pánové,nedělají to třeba baby?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Funkční prádlo

Příspěvek od Petr1970 »

já to jen zkopíroval z jinýho fora, tolik zkušeností nemám, ale prošel sem si moirou, jitexem... skončil u icebreakeru (hlavně když rodina furt shání co k vánocům, sám bych za triko s dlouhým 1600 nedal, ale když sem ho dostal tak je to úžasný :-))) )

ale počítám jako všude - chlapi "založili" a ženský makaly u stavů ))

https://www.devold.com/outdoor/default.aspx?menu=96

samej chlapoň

https://www.devold.com/outdoor/default.aspx?menu=97
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět