Posedové vaky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
josesil
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15.12.2011, 13:47

Re: Posedové vaky

Příspěvek od josesil »

Má někdo zkušenosti s tímhle posedovým vakem? http://www.petex.cz/posedovy-vak-s-rukavy
Mirdos
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 24.12.2009, 14:27

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Mirdos »

Připadá mi tento vak stejný jako tento výrobek - http://www.vates-ok.cz/clanky/posedove- ... dove-vaky/ - jen cena je nižší.
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Pettan »

Já využívám ten od Vates ale 3 roky a jsem velmi spokojený. Navíc se dá domluvit na individuálních rozměrech, kdyby vám neseděly ty, které prodávají. Ten od Petexu jsem viděl v jejich prodejně a určitě to není totožný výrobek s tím Vates. Ta látka na povrchu je na první pohled úplně jiná a navíc tam mají napsáno, že tam je rounu. V tom od Vates je myslím duté vlákno.
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Posedové vaky

Příspěvek od j.stepus »

Zdravím, nemáte někdo podrobnější informace o posedovém vaku z vlny Merino? Jak funguje a zhruba do jakých teplot tak je? Na Rudela, ale asi mít nebude.... :?
Lesní muž
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04.2.2013, 3:53

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Lesní muž »

Ahoj, také se podělím o zkušenost. Mám posedový vak od firmy VATES a jsem s ním spokojený, je v něm teplo i při pořádných mrazech, má integrované rukavice, při pohybu nešustí, dno se dá rozepnout, takže se v něm dá i popojít. Za tu cenu bomba. Po dohodě vyrobí i nestandardní velikost. Foto: http://www.posedove-vaky.cz/
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od gonias »

Rozhodl jsem se, pořídit si posedový vak do -22°C v provedení LODEN od firmy záhoří-rudel. Potřebuji však poradit ve velikosti. Měřím 176cm a nevím, zda zvolit velikost L, která je do 180cm nebo XL do 190. Když si sednu, tak prostě nechci, aby mě tahal ramena nebo abych musel krčit nohy (když ho pořádně nenašponuji).

Jakou máte vy, kteří ho vlastníte prosím velikost a jaká je vaše výška :?:

Děkuji
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Já měřím 172 a bral jsem ke vší spokojenosti ten 180cm....navíc mě byl i doporučen, když jsem volal přímo tam. V tvém případě bych taky radši zkusil zavolat, ale klidně bych bral i ten 190cm.
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Posedové vaky

Příspěvek od j.stepus »

Měřím také 176cm zhruba a bral jsem L a stejnak je to pořádnej macek, trochu v něm plavu :D Ale je to super věc! V -15 jsem v pohodě usínal :D
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

To mohu jenom potvrdit....žádnej kec..... :!: lepší než všejaký serepetičky na vytápění (vložky do bot, topítka) apod... akorát pokud člověk chodí na čekanou v zimě někam dál tak se trošku zpotí, protože to přeci jenom něco váží a ikdyž je při chůzi člověk rozeplej v té vrchní části tak i tak je to teplý....
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím!
I já jsem se nedávno rozhodl pořídit si zde probíraný posedový vak od Rudela... Také v provedení z Lodenu a o délce 180 cm.. Sám jako trpajzlík mám jen 167... Ale začínám být pomalu širší než vyšší.... Je mne proto na chdníku snadnější přeskočit, než obíhat...
Sám jsem sháněl informace právě s ohledem na skutečnost, že se při jídle nešidím... :wink: Žádné šustění, trochu objemnější, má svou váhu, ale myslím, že jsem chybu neudělal. Když do něj vlezu, tak se v něm ztratím... :D :D :) Myslím, že v mrazu bude nejlepší prostě jen zatáhnout ruce do rukávů. Ptal jsem se na prostornost vaku při plném využití obvodu pasu těch 120 cm.Rychlé a velmi seriozní jednání. Nakupuji dražší zboží téměř výhradně u nich...
Zkusím zkopírovat, co mi odpověděla na dotaz paní Rudelová.
..................................................................................
Osoba s obvodem 120cm ho může pohodlně používat.
Do posedového vaku se nebere žádna bunda a jen svetr a když je velká zima si vezmete vestu.
Máte samozřejmě základní vrstvy – thermo prádlo, košili.
Obvod celého posedového vaku je cca 160 cm.
S pozdravem

e-lovec_email.jpg
Ludmila Rudelova

gsm (+420) 603 876 248 . tel (+420) 573 379 670 . fax (+420) 573 378 514
office Prerovska 38, 768 61 Bystrice pod Hostynem, CZ
objednavky@e-lovec.cz
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Posedové vaky

Příspěvek od kabát »

Přidám svou zkušenost,
mám 192 cm - na výšku. Vak mám od RUDELa, lodenový XXL.
Od té doby co jsem si ho dopřál, neřeším kolik je venku pod 0.
Nosím ho sbalený jako Ferda Mravenec, nasoukám se do něj až v kazatelně nebo na žebříku.
Oblíkám si do něj jen teplé podvlíkací prádlo, kalhoty a mikinu.
Pokud nefouká vítr, vydržím dlouho.
Pokud občas něco neulovím, jsou doma pochybnosti, jestli chodím do lesa nebo k nějaké milence.
Žádné vatové kalhoty a bundy neudrží takovou tepelnou pohodu, jako když se celý zapnu do vaku.
Z lesa pak jdu se spodním dílem připnutým na záda.
Doporučuju.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Posmiros »

Já mám už pár měsíců Vates a paráda, jsem s ním maximálně spokojený :) už nechodím z posedu, kvůli tomu že by mi byla zima :) jediný co mi k dokonalosti chybí je, že by to mohl mít delší zip dolu a tím se do něj lépe lezlo :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Posedové vaky

Příspěvek od mikycz »

Tak tak, dostal jsem VATES k vánocum, zatím jesm v něm teda seděl jen při -6 ale furt paráda teploučko, můj doprovdo honil kosu:-) Ten zip by fakt neškodil a spodek kdyby měl ještě pogumobvaný tak by to bylo 1*.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Petr1970 »

já sem narychlo v pátek pořídil Vates (původně semchtěl k vánocům, ale to se nechalo odsedět v bundě)...
včera ráno 3 hodiny při -6, včera večer 3 hodiny při -15 (ukazovalo auto ..)
naprostá spokojenost, ani sem neměl zaplý spodek, jen shrnutý, nechtěl jsem si ho zašpinit na kazatelně, musím tam donést nějakou hadr-podložku:-)

seděl jsem i bez rukavic, jen v těch rukávníkovejch převlecích, na sobě jen spodní merino a fleece mikina a letní kalhoty, boty do -20..
jen si to chce trošku zvyknout na tu nemotornost, při sahání pro věci člověk štrejchne do boudy ani neví jak, když s tím nepočítá že je širší...

na začátku horko, pak teplo, ke konci 3 hodiny jen příjemně (ale vůbec ne zima..), neměl jsem to zapnutý ani nahoře až k obličeji..jediný slabý místo -obličej, ale to chce namazat krémem a po první hodině to odmrzne a už to není cítit:-)
peklo je ale odchod - při -15 jsem se rozhodl že nepůjdu v něm, ale sbalím ho nahoře - bez rukavic to zabalit a uvázat provázky.. zápasil jsem s tím asi 10 minut, ruce modrý dokřeče:-) nějak jsem došel k autu a dojel, ale příště na to dlabu a jdu v tom zpět.. co sem to zkoušel ráno tak bez problémů, jen trošku neforemnost na žebříku směrem dolů:)

za mě +1 už nyní
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od gonias »

Přidávám další alternativu.

Posedový vak od Výrobního družstva VKUS Frýdek-Místek.

Doporučil mi ho dobrý kamarád, už má v rodině tři a spokojenost.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Odpovědět