AIR-TEX Oblecenie JahtiJakt

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: AIR-TEX Oblecenie JahtiJakt

Příspěvek od Filda »

Taky by mě zajímala spokojenost se setem PRO 3. Co vrchní materiál? Na slovenských diskuzích píšou, že to je suchý zip na bordel tak mě tam trošku zmátli
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: AIR-TEX Oblecenie JahtiJakt

Příspěvek od Zbrojovák »

Tak snad ten sloupec musí výrobce deklarovat ne? Z vlastní zkušenosti pod 20.000mm se nejedná o nepromokavé oblečení a do tlaku nebo tam kde jde voda pod tlakem, třeba na ramenou pod popruhy se uvádí nad 25.000mm
Svrchní shell, tj vnější dezén laminátu má vliv jednak na hlučnost, jednak odolnost a taky nasákavost a tím následně paropropustnost - pokud nasaje, laminát se zavře a je z toho defakto pláštěnka.
Pokud vím a mám zkušenost že mezi hlučností a odolností a nenasákavostí svrchní vrstvy existuje rozpor a protichůdné požadavky.
Příklad jsou třeba hardschell profi horolezecké bundy - nepustí ani pod tlakem, jsou odolné, ale hlučnost tam je - zkoušel jsem. nakonec jsem pořídil hillman windarmour, je hlučný minimálně, nasákavost tam je, ale dobře vysychá a hlavně už jsem prošel něco dešťů a sucho - tedy krom kraje rukávů, pokud si to člověk neohlídá - voda podteče a knot rukávů si to nasaje. Příjemný střih, kvalitní zipy i kapsy, je lehká, přiměřeně teplá - pokud je do -5 a šoulá se do kopců - stačí mi po dní jedno funkční triko - helikon, nebo moira. Při postávání a kratší čekané podvlíkám podle situace další funkční vrstvu, při delší čekané do -5 pokud není extrém vítr, mi pod ni stačí funkční triko + termofleece mikina. Pokud čekám opravdu dlouho nebo extra mrazy - tak si donesu posedový vak- kabát s dutým vláknem - a oblíkám na posedu. Pod něj pak stačí funkční triko, fleece a ta hillmanka.
V létě za deště + teplejší jaro a podzim nosím pod ni jen coolmax triko s krátkým rukávem.
Takže tak. Za ty prachy si myslím nemá konkurenci - stojí 2500,-kč a kalhoty 1500,- (zatím nemám, ještě mi stačí staré Runnarköpy, ale jsou v plánu)
sloupec je 20000mm, paropropustnost 13000g/m2/24h - moc lepších hader co do funkčních parametrů na trhu není, leda ty horolezecké, ale jak jsem psal - už dost hlučné.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: AIR-TEX Oblecenie JahtiJakt

Příspěvek od Radek01 »

Pod hodnocení Hillman "windarmour" bych se podepsal.
S pár moderními bundami různého provedení také mohu srovnat, myslím že je to dobrá investice.
Odpovědět