Jaké celoroční boty?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od JakubS »

Tak jsem poridil Lowa Zephyr High, zatim jsem je mel 4x v lese a jsem nadsenej. V porovnani s Meindl Island je to samozrejme neco jineho, vyrazne mekci konstrukce, v nenarocnem terenu se projevi temer polovicni vaha, po petihodinovem soulani je to znat... Uvidime kolik vydrzi. Zajimave info ohledne degradace polyurethanove podrazky - dulezite je si pri nakupu overit datum vyroby bot, muze se stat ze si koupite "nove" boty ktere lezely 4 roky v regale a po par trech letech podrazka upadne...
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Glen »

To Šumavák, jak jsi dnes s odstupem času spokojen s boty htps://www.decathlon.cz/lovecke-boty-crosshunt ... 81869.html, koupil bys si je znovu a doporučil na běžné používání? Nepromoknou při chůzi v rose cca po hodině?
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Šumavák »

Glen píše: úte 14.9.2021, 12:01To Šumavák, jak jsi dnes s odstupem času spokojen s boty htps://www.decathlon.cz/lovecke-boty-crosshunt ... 81869.html, koupil bys si je znovu a doporučil na běžné používání? Nepromoknou při chůzi v rose cca po hodině?
V období od jara do podzimu tyhle botky nosím do revíru pořád. Zrovna nedávno už jsem si koupil a začal nosit druhé, protože ty první mi cca po třech letech používání shora za špičkou v místě nejčastějšího ohybu popraskaly. Sice tudy do nich zatím neteče a drží stále pohromadě, ale jistota je jistota. :) Ani při delší chůzi v zarosené trávě samotné boty nepromoknou, vlhko se do nich může dostat pouze přes z boty vyčuhující ponožku, která saje vodu z mokré nohavice. Jinak na zimu to boty nejsou, na přikrmování zvěře je sice nosím, ale na šoulačku nebo čekanou už ne, na to nejsou dostatečně zateplené.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Glen »

Dik za recenzi, asi je taky na běžné používání pořídím. V honitbě za humny jsem běžně používal na posed od jara do podzimu i obyčejné hnědé pracovní Prabosky, teď po hodinové dohledávce selete v noci na zapleveleném strništi byly totálně promočené.
janmikyska
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.8.2021, 12:17
Bydliště: Vyškov

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od janmikyska »

Používám asi 7 let boty Meindl Tajga GTX. Nosím je celoročně na šoulačky, čekané, občas na naháňku, ale i na běžné nošení v práci. Prochodil jsem s nimi Jeseníky a západní Ukrajinu, na motorce jsem v nich dojel do Švédska a zpět. Stály asi 6500 kč, ale nelituji. Před nimi jsem měl Garmont a Lowa, obě přes 3000 kč a po 3 letech mi popraskaly. Meindl používá pravou hovězí kůži.
Brno ZG47 8x64S Pard NV008, Mannlicher Schoenauer 7x57 Zeiss Diavari 2,5-10x52, Brno Super 572.5 7x65R/12 Docter Sight 2, Wrulich Ferlach 8x58SSC/16/16 Kahles 4x32, Brno Super 571.3 12/70
Odpovědět