Afars obuv

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
chitus 123
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pon 25.1.2010, 23:33
Bydliště: Jižní morava

Afars obuv

Příspěvek od chitus 123 »

Zdravíčko kolegové.Máte někdo zkušenost s botama Afars lapland ?
Popřípadě s jinými,ale od značky Afars.
Nikdo není tak bohatý,aby si mohl koupit svoji minulost.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Afars obuv

Příspěvek od Tomfi »

Nikdo nemáte botičky od Afarsu. Nevím se rozhodnout. Zda Kamik Alborg nebo něco od afarsu
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Afars obuv

Příspěvek od klouda »

Nevymýšlej zbytečnosti Tome....kup si něco prověřeného. Doporučuji Prabox vyšší modely s Gore-texem ( v rodině 11 let v provozu a pořád držej) a nebo si připlať a pak Meindl Island Pro nebo Taiga..
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Afars obuv

Příspěvek od Zdenek41 »

I když se zdá 6000 či 7000 dost za to desetiletí to stojí a to jsem venku pořád.Na botech se šetřit nemá.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Afars obuv

Příspěvek od rimar77 »

souhlas s klukama na botách nešetři a Maindl je prověřená kvalita jiné boty bych už nechtěl tahám Taigy myslím už 10tým rokem a super
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Afars obuv

Příspěvek od xtaup »

Boty afars mám zatím krátce, takže pro objektivní hodnocení je moc brzy, ale jinak souhlasím s ostatními, je rozhodně lepší si připlatit Hanwag či Meindl jsou špička a rozhodně se vyplatí. Prabos osobně nemohu doporučit Condory i Predátory vše třikrát reklamováno.
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Afars obuv

Příspěvek od miroš »

xtaup píše:Boty afars mám zatím krátce, takže pro objektivní hodnocení je moc brzy, ale jinak souhlasím s ostatními, je rozhodně lepší si připlatit Hanwag či Meindl jsou špička a rozhodně se vyplatí. Prabos osobně nemohu doporučit Condory i Predátory vše třikrát reklamováno.
Já si na Prabos nemůžu stěžovat mám Condory s membránou už 9 let a pořád drží.Ale je důležíté se o ně starat.Pokud je nebudeš ošetřovat tak se ti i Meindl za 6000,- do roka rozpadnou.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Afars obuv

Příspěvek od rimar77 »

miroš píše:
xtaup píše:Boty afars mám zatím krátce, takže pro objektivní hodnocení je moc brzy, ale jinak souhlasím s ostatními, je rozhodně lepší si připlatit Hanwag či Meindl jsou špička a rozhodně se vyplatí. Prabos osobně nemohu doporučit Condory i Predátory vše třikrát reklamováno.
Já si na Prabos nemůžu stěžovat mám Condory s membránou už 9 let a pořád drží.Ale je důležíté se o ně starat.Pokud je nebudeš ošetřovat tak se ti i Meindl za 6000,- do roka rozpadnou.
neošetřuji páč jsem dobytek na výstroj a nosím je desátým rokem a fungují Meindlovky bez nejmenšího problému vč membrány, boty o které se musím nějak starat krom zavázání tkaniček a úklidem do sklepa nechci
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Afars obuv

Příspěvek od miroš »

Rimar77= Neměl sem na mysli nějaké speciální ošetřování jen očistit od bláta a sem tam naimpregnovat ať ta kůže netrpí.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Afars obuv

Příspěvek od rimar77 »

bláto opadá ev umeje déšť či louže a impregnaci nepoužívám a boty drží kůže nepraská
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Afars obuv

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak to jsme na tom stejně :wink: A drží.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Afars obuv

Příspěvek od klouda »

To máte štěstí..
Ja mám Taigy GTX asi 4. rokem a nevyměnil bych za nic. Nicméně se o ně starám...2x ročně je umeju, vemu fén pěkně kůži nahřeju, napatlám originál voskem, zafenuju, necham den bejt. pak zas prohřeju teplym vzduchem a rozleštím. Když jsem ten interval měl delší, tak mi přišlo, že byla kůže už hodně vysušená a trpěla ( malé oděrky a tak..) takhle je kůže krásně vláčná a měkká.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Afars obuv

Příspěvek od miroš »

klouda píše:To máte štěstí..
Ja mám Taigy GTX asi 4. rokem a nevyměnil bych za nic. Nicméně se o ně starám...2x ročně je umeju, vemu fén pěkně kůži nahřeju, napatlám originál voskem, zafenuju, necham den bejt. pak zas prohřeju teplym vzduchem a rozleštím. Když jsem ten interval měl delší, tak mi přišlo, že byla kůže už hodně vysušená a trpěla ( malé oděrky a tak..) takhle je kůže krásně vláčná a měkká.
Souhlas :D
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Afars obuv

Příspěvek od Tomfi »

meindl je samozřejmě špička. To vím, a možná u nich skončím. Jen mě zajímaly botky afars polar a kamik alborg gaucho, zvláště ty kamiky se mě osobně páčí. potřebuju zimní botu na posed i do leče, ikdyž do leče strhám klidně starý huntery. A rozdíl 3000 a 6000, je velký, navíc pokud garantujou tepelnou pohodlnost do -50C. Stojí za úvahu
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Afars obuv

Příspěvek od rimar77 »

Tomfi píše:meindl je samozřejmě špička. To vím, a možná u nich skončím. Jen mě zajímaly botky afars polar a kamik alborg gaucho, zvláště ty kamiky se mě osobně páčí. potřebuju zimní botu na posed i do leče, ikdyž do leče strhám klidně starý huntery. A rozdíl 3000 a 6000, je velký, navíc pokud garantujou tepelnou pohodlnost do -50C. Stojí za úvahu
požadavek na posed a do leče neskloubíš tak aby jsi byl spokojenj na posed jsou mnohem lepší skvěle zateplený boty než Meindlovky ale chodit se v nich moc nedá a obráceně boty ve kterých se ti dobře chodí na posedu nevydržíš když opravdu mrzne nehledej kompromisy a pořiď si na každej účel jiné boty, uvědom si že si je nepořizuješ na rok ale je to dlouhodobá investice hlavně ty teplé na posed ty moc velkej záběr nedostanou
Odpovědět