zimní boty na posed

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš_KL
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 19.4.2020, 7:55

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Tomáš_KL »

Tomáš_KL píše: čtv 07.1.2021, 12:34
Jenom na sezení, ne na chození. A vás, jako zkušených, se chci zeptat, jestli stačí větší o jedno
číslo, nebo raději o dvě. Mám vel.43 , chtěl bych do nich nosit ponožky v kombinaci tenké bavlněné +
tlusté vlněné.

Díky za rady a porady... :wink:

Tak jak je to, o číslo větší, nebo o dvě ??? :o
ZB 98 - 8x57 JS + Meostar 3-12x56 RD ; ZKK 600 - 7x64 + Meopta 4x32 ; Holek Brno 6,5x58R / 20 + Meopta 3x ; ZKM581 - 0.22 LR + Walther 6x40 ; YILDIZ 12/76 ; Jiráček 20/65 ; Beretta 84 FS Cheetah, CZ 83 ; Alfa Proj 831 ; Alfa Proj 231
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od pufr »

Ti nevím, jestli se na tohle dá nějak spolehlivě "obecně" odpovědět. Bych to dokázal maximálně upřesnit právě v tom Tebou uváděném intervalu: "Kup si o jedno nebo dvě čísla větší, podle toho, jak ti sednou a jak často a jak daleko v nich budeš chodit." :) :D :lol: :oops:

O číslo větší si berou i prachobyčejné pohorky všichni, kdo předpokládají, že se někdy zúčastní "chodící" akce delší než jeden den - a to včetně trénovaných sportovců. Ona ta noha po celodenní chůzi je možná u 90% lidí i druhý den ráno taková maličko "větší, opuchlejší". Když jsem ještě kdysi blahé paměti šlapával v práci cca 15 km lesem denně, měl jsem během času vícero bot, které mne tlačily zpředu na palec, ale až od druhého dne chození ...

Na druhou stranu dnešní "trekové holínky" s "pohorkovou" podrážkou, když jsou akorát, umějí sedět na noze tak příjemně, že se v nich chodí, líp jak v těch pohorkách ...

Na sezení bych se o něco větších bot nebál, když tak tam dáš vložky s odraznou metalickou fólií ...
Jeden kolega do bot na sezení cpe ty hřejivé SOS sáčky, co mu někdo nosí odněkud snad z nemocnice (ty jednorázové s železným granulátem a okysličovadlem - ne ty parafinové). Moc si to pochvaluje :)
https://www.decathlon.cz/hrejive-polsta ... gKSjvD_BwE
Pufr
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od myšákmartin »

Já používám už několikátou zimu Demar Yetti Pro a jsou pro mě naprosto dostačující na posed. Jsem na nohy celkem "zimomřivej", ale v těchto botách pohoda. Na chození nejsou, ale dojít k posedu se v tom dá. A když je ve velkých mrazech (-10 a víc a sedím dlouho) nejhůř, tak mám ještě vyhřívané ponožky, zapnu a je klid 😁 Boty mám běžně vel. 45, ty Demary mám vel. 47.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Georg.H »

Odkaz na ponožky :?:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Lotr »

Přidávám se k chvále na Demar Yetti, mám je také už několik let a všechno, co napsal MyšákMartin je pravda. Nejsou určeny k tomu, aby si je člověk vzal na nohy a šel s nimi do tlaku, ale k dlouhému stání na štontu v mrazu jsou k nezaplacení, noha jako v pokojíčku. Jsou z nějakého plastu, v podrážce je několik vrstev různých materiálů a jsou velmi lehoučké, člověk je na nohou ani necítí. Stejně tak na posedu. Svou velikostí jsou trochu neohrabané, člověk si musí dávat pozor, kam šlape a v autě se s nimi blbě řídí (např. při přesunu auty mezi lečemi), ale ten komfort to všechno vyvažuje.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Michal_123 »

Jsem děsně zimomřivej. Do fakt zimy používám pokud možno ještě neprané zimní ponožky Bobr. Nové hřejou opravdu více.
Používal jsem dlouhá léta benzínový ohřívač koupený krátce po revoluci, který pak odešel, tak jsem koupil Zippo, taky na benzín. Dokonce jsem měl dva a když byly největší mrazy, tak jsem si je strkal na posedu do nohavic vatových posedových kalhot, myslím odspodu nad boty. To taky zahřeje nohy, ale přes podrážky Prabosů to furt záblo :)
Teď mám boty Lowa Tibet, v těch jsem ještě v pořádném mrazu na posedu nebyl, tak uvidím.
Navíc místo ohříváčku Zippo používám něco podobného, ale nabíjí se to jako mobil přes USB.
Nemusím řešit, jestli se mi povedlo ohříváček zapálit, což byla vždycky největší potíž. Hřeje nejméně 4 hodiny. Ale dávám to hlavně do kapsy pod kabát.
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od myšákmartin »

Mám tyhle ponožky
https://www.eurovyber.cz/ponozky/vyhriv ... v-4400mah/
Cena v pohodě, jsou k nezaplacení. Oblékám si je až na posedu, abych chůzí "nezlámal" ty vyhřívací drátky v nich, ale možná je to jen má zbytečná a ničím nepodložená obava. Hlavní výhodu vidím v tom, že vyhřívají okolo celých prstů, ne jen od spodu jako některé jiné a mnohem dražší značky... Mám je už třetí zimu a bez problémů. Na ten nejvyšší stupeň to hřeje až dost, takže ten ani většinou nepoužiju nebo jen na chvíli na začátku ...
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od miso243 »

Celkom sa mi osvedčili válenky. Pravda je, že zväčša šúlam. Vadila mi výška sáry tak som ich zrezal . Sú ale fakt teplé a tým, že filc je aj zospodu, podrážka nechladí. Chodidlá sú v nich voľné, netlačia a nepotia sa. Trochu je problém, že na chôdzu v teréne so samotnými válenkami musí byť sneh a nie mokrý. Holá (aj zamrznutá) pôda ich veľmi špiní. Pokiaľ nie je blato alebo hlboký mokrý sneh dajú sa použiť silikónové návleky. Aj s nimi ( a obzvlášť bez nich) je chôdza oveľa tichšia ako s klasickou podrážkou. Mám aj Kamik Everest ale cítim sa v nich pri chôdzi ako kozmonaut. Tie sú fakt len na posed.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Marpie »

Po mnoha letech chci obměnit moje Labrador Yetti. Asi jsem měl nějakou starou poctivou výrobu protože se mi nerozpadly. Mám je já nevím jak dlouho. Znova je ale asi jak čtu aktuální recenze kupovat asi nebudu. Do větších mrazů jsem to řešil nalepovacimi ohřívátky do lyžáků. Zaujaly mě Demar Yetti Pro 2 a jak tady čtu jsou na ně tady dobré recenze. Tady vychvalované Kamik Everest se asi už nevyrábí ani na stránkách Kamiku nejsou. Nemá někdo zkušenost s Kamik Fargo 2? Chci to převážně na sezení na posedu, ale sem tam aby se v nich dalo i něco ujít a taky aby se v nich dalo řídit. Max. chci investovat 2,5-3tis.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Odpovědět