zimní boty na posed

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

zimní boty na posed

Příspěvek od curil »

poraďte mi zimní boty na posed. četl jsem něco o Kamíku,nebo Afars Polar,poraďte.dík
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od curil »

poradte kluci.dík
strejdamyslivec
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 16.11.2010, 11:45
Bydliště: jižní okraj Vysočiny

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od strejdamyslivec »

curil píše:poradte kluci.dík
Dělám myslivost už 24 let a za tu dobu jsem řešil spoustu problémů kolem myslivosti, ale boty na posed nikdy. Spíš bych řešil jak daleko to máš k posedu respektive jaký je počasí. v létě můžeš jít v sandálech. V zimě stačí důchodky.rozhodně je rozdíl jít na posed bahnem, mokrým sněhem po kolena nebo po zmrzlé lesní cestě. Já osobně mám rád lehký pohodlný boty o dvě čísla větší a jako izolaci proti zimě sázím na kvalitní termoponožky (při mrazech pod -5stupňů se mi nejvíc osvědčila kombinace: tenké bavlněné + termoponožky + silné vlněné/doma pletené co nosí ježíšek).
kulovnice: rem222+ZEIS 6X42 a 7x64+BUSHNELL 3-9X50
brokovnice: ZH 16/16 hamerleska 12/12
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od miroš »

Na cestu k posedu mám obyčejné huntery za 1500,- a když už sem na posedu a je kolem -10°C tak se vyzuji a zalezu do posedového vaku a může mrznout kolik chce. :D
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 17:56, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Kadlusa
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26.7.2010, 17:12

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Kadlusa »

Nevím co si přesně představuješ, já jsem asi před 2 roky koupil Lacrosse Extreme - boty jsou dostatečně teplé, ale skutečně jen na posed, špatně se v nich chodí a nedá se v nich řídit auto, jsou dost robustní http://reviews.cabelas.com/8815/830248/reviews.htm myslím,že tuto verzi už ale neprodávají u nás stály cca 7000,- e-shop USA Cabelas byly za půlku a do týdne doma a naprostá spokojenost.Taky bych se možná díval na značku Sorel, nemám s ní osobní zkušenost,ale co jsem slyšel taky vynikající značka užívají horolezci, tady je nějaký odkaz,kde jsem to tehdy objednával já, mají tam i další různé zajímavé mysl. potřeby http://www.cabelas.com/catalog/browse/_/N-1102517 a tady u těch píšou do -150 http://www.cabelas.com/product/Cabelas- ... reme+boots
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj, taky jsem řešil problém s obuví až jsem se naštval a učinil rázný krok a pořídil tyto
http://www.kamik.com/GenfootWeb/servlet ... curRow=107
Včera jsem je poprvé vyzkoušel...bylo - 15°C podle auta. Lehce foukalo. Po první hodině nohy krásně hřáli. Měl jsem pouze 1 vrstvu Thermo ponožek. Po 2 hodinách boty nehřáli, ale teplo bylo. Před tím jsem řešil zimu od nohou a teď budu muset vyřešit teplo u rukou. Ruce mi pomalu omrzali a tak jsem to po 2,5 hodině zabalil. Výsledek teplo v nohách, ale vyřešit teplo na ruce :lol:
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Gambrinusplzen »

milan-sparta píše:Ahoj, taky jsem řešil problém s obuví až jsem se naštval a učinil rázný krok a pořídil tyto
http://www.kamik.com/GenfootWeb/servlet ... curRow=107
Včera jsem je poprvé vyzkoušel...bylo - 15°C podle auta. Lehce foukalo. Po první hodině nohy krásně hřáli. Měl jsem pouze 1 vrstvu Thermo ponožek. Po 2 hodinách boty nehřáli, ale teplo bylo. Před tím jsem řešil zimu od nohou a teď budu muset vyřešit teplo u rukou. Ruce mi pomalu omrzali a tak jsem to po 2,5 hodině zabalil. Výsledek teplo v nohách, ale vyřešit teplo na ruce :lol:


Jednoduše,strč si je do ... těch bot. :lol:
Já koupil tyhle a celkem v pohodě,akorad docela tězky na delší chození.

http://aukro.cz/show_item.php?item=1313808792
6,5x57+Meopta 3000 3-10x50,ZH 221-16-GA,ROSSI 357 MAG.
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od darbujan »

osobně mám odzkoušené Meindl Sölden za cca. 2500kč na zimu,jedna dobrá ponožka a je to v klidu na 2,3hodinky jak v pokojíčku !
pomalé šípy od lapua :-)
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od nimrod nimrod »

Zatím to nej co mám je Lovec polar od Prabosu - jedna dobrá termoponožka a dá se čekat i přes 3hodiny bez pohybu, zatím odzkoušeno do -15°C. Na chození ve vysokém jakémkoliv sněhu jsou taky dobré, protože jsou vysoké a s Goretexem.
Na delší pochůzky a do těžšího terénu si příští boty koupím šněrovací meindel Nordcap Pro, budou určitě lehčí, přičemž se dají stáhnout afixovat kotník, to mi trochu u boty typu Kiruna (l.polar) chybí. Jinak ten beran je k nezaplacení a u polaru oproti kirunám je ještě výstelka Thinsulate, to vše za cenu o 3,5tis kč nižší než u meindlů kiruna.
Bohužel jsem si koupil č.10 což je na mě moc a boty mám volné, pokud by měl někdo o ně zájem dejte vědět do SZ, boty jsou téměř nové, nošené málo.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od xtaup »

Prabos polar mám taky, ale když v nich člověk chodí trochu častěji, tak se zateplený vnitřek rychle opotřebuje a tepelné vlastnosti jdou rapidně dolů, ze začátku byly v poho, ale teď už je na čekanou neberu, pouze na chození :( .
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od nimrod nimrod »

Tam se nemá co opotřebovat, vevnitř je beran a za ním thinsulate, kiruny mají jen berana a ne lepší kvaliy - otec je má přes 4roky a stále stejný tepelný komfort
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od xtaup »

Tak to má otec asi něco jiného než já, nemyslím, že beran je nezničitelný materiál :?: mě toho berana už řádně ubylo, hlavně na exponovaných místech s větším namáháním (pata, odvod chodidla apod.) a pokud jde o ten thinsulate, tak ho nepovažuju za nějak převratný materiál, dělají se z něho např. rukavice, který se dají koupit za 100 kč v Tescu, izolační vlastnosti sice má, ale nic mimořádného. Já jsem dospěl k názoru, že boty na posed používám pouze na sezení, nebo maximálně na krátkou chůzi, protože při intenzivním používání dostává vnitřek vždy zabrat a to se samozřejmě netýká jen polarů. Ale toť jen můj názor a zkušenosti :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Alda »

pokud jde o thinsulate, musim nesouhlasit. jde o to, jak silna vrstva thinsulate je pouzita - nedelam reklamu (ale mohl bych :wink: ), ale je to celosvetove velmi ceneny vynalez/vyrobek spolecnosti 3M. ja jsem si ted z ameriky privezl silne vlozky thinsulate do bot (bohuzel, v evrope je pravdepodobne neprodavaji) - pouzivam je jak do islandu na chozeni, tak na posed do söldenu, pouzil jsem je ted jiz nekolikrat v techto mrazech a zcela jasne vyrazne prodlouzi dobu, po kterou je v botach teplo. tot moje osobni zkusenost.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od kasari »

Hele Aldo, komerční prezentace, jo...? :wink: :lol:
Ulkomaalainen...
Odpovědět