Topení do kapsy

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od Lesomil »

Tak jak píše michalos :) , dobrý posedový vak by mohl být řešením..... K tomu nemusí být zrovna tenká deka, ale pořádná a třeplá, do které se zachumláš..... Předpokládám, že takovou výbavu využije lovec většinou na dobré a používané kazatelně, kde deku pak může vždy uložit do např. plechové bedny kvůli myším.... Pak není co řešit.... :) :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

Vak je určitě dobrý,mě však jde hlavně o využití mimo kazatelnu,při šoulání.I když se chůzí zahřeješ tak jsem o víkendu v minus 10 a větru nevěděl kam dát ruce a to mám novou kvalitní bundu.Jinak bez kukly už ven nevylezu...

Zaujal mě ten zippo je sice 4x dražší než ostatní ale doufám,že to bude vykompenzováno kvalitou a menším smradem při použití jejich benzinu,než to co sem pořizoval otcovy
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od magoda »

BwanaHunter píše:Tohle:

http://www.sport-outdoor.cz/tepelny-zar ... uecat.html

Není to extra výkonný zázrak, ale je to malé, lehké, odnese se to v batohu kamkoliv. V mraze jde výkon dost dolu, takže to chce uzavřený a zateplený posed, aby člověk nějak zásadněji pocítil výkon. Ovšem ne úplně - spalování tam probíhá, takže kyslík ubývá, zplodiny se uvolňují, takže větrání a výměna vzduchu v posedu nutná, aby člověk neusnul na věky.

Jinak to benzínové topítko do kapsy mám taky. Mám i to na uhlí, ale to je smrad děsnej. To benzínové nemám ruské, ale americké zippo (což je asi šumák, plechovka jako plechovka, jen nevím, jestli ten ruský má taky platinovou punčošku), ta punčoška je zřejmě podstatná pro dobré spalování, protože když tam dám zippo benzín, smrad je zcela zanedbatelný, téměř není cítit. Jiné benzíny do zapalovačů už smrdí víc, asi to bude frakcí nebo čím.
tak to zippo je dobrý nebo špatný?já osobně ho používám denně a není to vůbec smrad :wink: na posedu ok, v kombinací s overalem bomba :wink: zippo je zippo :wink:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od michalos »

S tou kuklou to můžu jen potvrdit minulý týden a tento mám ještě volno než začne další semest a tak každý den chodím ven cca od 18:00 od 01:30 až 02:00 a to jaký je teď počasí... arktické zimy "jak píšou" a k tomu ten vítr děs.... jinak si myslím že samotný topítko moc nepomůže možná trochu a na chvíli, ale za ten smrad kór při šoulání to nestojí vím to neboť co jsem měl možnost sedět s pár lidima co to používají a nemůžou si to vynachválit, ale já bych to nechtěl ani za 10 prasat na volným placu před boudou... :lol: to radši si sednout na židličku k vekslům do poseďáku než tohle, sám mám ten lodenovej od záhořírudel.cz a za těch necelých šest tisícovek se to fakt vyplatí nejsou to rozhodně vyhozený peníze a zdraví máme taky jedno, podotýkám nejsem žádnej distributor jen doporučuju to co jsem měl možnost vyzkoušet v obchodech a na výstavách na vlastní kůži ...hodím na záda a nestarám se jestli mám dolitej benzín do té plechové smradlavé krabičky.... :lol:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

nemůžeš srovnávat vak a tuhle malou blbost to za 1. :!:
za 2.ještě jsi neoznámil proč by jsi to nechtěl ani za 10 prasat :?:
Pokud máš tak vyhraněný názor zkus přihodit i nějaké opodstatněné důvody ať se také něco dozvíme.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od michalos »

Měl jsem to vypůjčený na zkoušku a nějak mě to moc nenatchlo...hřeje to ale když to má člověk jen v tý kapsy tak to hřije jen tam...jooo kdyby se to dalo mezi nohy do fusaku tak to už je jiná...ale samotný mě to příjde zbytečný ..navíc to stejně je pořád cítit...kór u toho šoulání když je špatnej větr...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

michalos:Neubránil jsem se úsměvu.
Ono to přece je na lokální ohřev,má to ohřívat ruce!Pro tento účel to bylo zkonstruováno.Pokud se věc určená pro něco používá pro něco jiného(tak typické pro náš národ)nemůžu se divit,že to ehm jaksi nefachá!
Co se týče smradu bwanahunter,možná i někdo jiný tady a další 3 lidi na jiném fóru tvrdí že pokud použijeě origo Zippo benzín tak smrad je zanedbatelný,beru je jako majitele takže pro mě nejvhodnější recenze.
Pokud jde o šoulání pokud máš špatný vítr prozradí tě tvůj zápach,nemluvě o věcech z pračky,mýdla na rukou,atd....
takže pokud máš špatný vítr je jedno čím smrdíš víc :wink:

Dnes jsem objednal takže poskytnu plnohodnotnou a pravdivou recenzi!
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od kopov.c »

No já osobně bych to taky nechtěl ani grátis,ale proti gustu........... Ale určitě bych se nebál smradu-prasata sou na smrad háklivý,to jo.Ale pokud máš špatnej větr tak nepomůže nic. A když dobrej,tak můžeš mít vedle sebe položenou dýmovnicu a je to jedno :) . Já osobně bych to nechtěl kvůli tomu,že si nedokážu představit sedět ve vytopené kazatelně se zavřenýma okýnkama,ale spoustu lidí to takhle baví.Ale ti mají letos stejně smůlu-na hromadu jim nic nepřijde a když,tak pozdě v noci a nepravidelně :lol: Já bych si připadal jak doma v obýváku a to můžu sedět rovnou doma. To si radši opravdu vezmu ten posedovej vak a otevřu okýnka nebo sednu na otevřenej žebřík nebo na židličku někam do buků.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

Kopov:chlape znovu říkám,že to je na ruce,to nevytopí ani čepici na hlavě né tak kazatelnu :?
Já když už na ni vylezu tak sedím taky jen s otevřenýma podle větru,je jasné že u zavřených oken slyšíš prd,navíc ty naše jsou pod neustálým dozorem vandalů takže přes ně není nic vidět.Navíc dnes byla silně zevnitř omrzlá....
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od BwanaHunter »

Kopova totiz podle me zmatla nase dvojita debata,kterou tu vedeme jednak o plynovem topitku na kartuse a jednak o benzinovem ohrivaci do kapsy....
Kopov- ten benzinovy ohrivac je opravdu urceny do kapsy a beru si ho i na soulackj nebo nahanku,kdyz je velka zimy. Narozdil od Motolady bych rekl,ze v naprsni kapsicce od kosile pod mikinou zahriva velmi uzitecne a prijemne a prostor pod bundou "vytopi"

Motolada> take mam tu zkusenost,osobni a po vyzkouseni vice topitek,ze zippo hreje nejlip s smrdi vyrazne nejmin. A protoze neverim v zazracnou moc loga a znacky ;), mam za to,ze to je kvalitni platinovou puncoskou,ktera zajisti kvalitni katalyzu. Je treba dodrzet navod l pouziti,pokud jde o plneni,pouzivat benzin zippo,ktery je zrejme nejcistsi,protoze i z doby kdy jsem kouril si pamatuju,ze v zapalovaci smrdel taky nejmin. A je treba davat topitko po zapaleni do latkoveho pytliku s uzaverem,ktery je soucasti baleni, bez nej se topitko v kapse rozpali az moc,coz si myslim,ze je taky duvodem,proc tu nekdo psal,ze to hreje jako blazen a pali to.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od BwanaHunter »

Kopov - jinak kazdemu co jeho jest... Me treba zase nevyhovujou posedovy vaky,nesnasim byt do neceho zavazanej a zamotanej a nerad s sebou neco taham,batoh je max. Psali jsme tu,ze u plynovyho topitka je treba vetrani,jinak jde o zivot,takze otevreny okynka jsou naopak zadouci. U nas treba hromady vubec nepraktikujeme a posedy jsou u vekslu,kalist apod. A zdravi mame jenom jedno a nicit si ho vic nez je treba neni znamka hrdinstvi...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

Jasan tak to jsme se z Kopovem nepochopily.
Já zase doufám v značku(snad ne naivně),věřím že značková věc navíc když je 3x dražší fungovat bude.Protože jak se říká nejsme tak bohatí abychom mohly kupovat levné věci.
Včera jsem vyrazil i já,vítr trochu ustal tak jsem nasadil kuklu a šel...Předtím jsem ale chtěl zkusit topítko co jsem koupil asi před 2 roky otcovi.Jelikož neměl benzín a někde jsem zaslechl že to funguje na vše co hoří,přišla na řadu velice silná slivovice(81%),další plus byl očekávaný minimální zápach.Po naplnění přišlo na zapálení,no zkončil doma a já venku s pálícíma prstama od mrazu :lol:
Hořák chytnul plamenem,dokonce i žhnul,ale vždy zhasl.Asi po 10 min jsem ztratil nervy a šel :(
Myslím že problém bude opravdu v nekvalitní punčošce!
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od kopov.c »

Jo s tím topením jsme se opravdu blbě pochopili.To do kapsy beru a nemusí to být špatná věc-teda pokud funguje jak má,ale co tak čtu,tak je to celkem alchimie :lol:
To velký bych fakt nechtěl. A le co třeba už vůbec necápu-když jedu po dálnici od Vyškova na Frídek Místek,tak jsou kolem dálnice v polích vidět kazatelny s komínama. Tak tomuhle sezení v kazatelně u kamen už vůbec nerozumím :shock:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

Héj tak to je mazec,po tom sem vždy toužil sedět na kazatelně v trenkách,topit bukovým a jedním okem se dívat na plazmu..Kdoví co se v těch kazatelnách vyrábí :D
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od curil »

kazatelny s komínama :-). já jsem sedával i v -20 na žebříku,ještě bez posedového vaku,dnes stačí na žebříku poseďák.v kazatelně to je uplně v pohodě a když je ještě zateplená tak se topit nemusí.jednou mně pozval v třeskutém razu kamarád,já jsem to podcenil moc jsem se neoblekl,byla mi strašná zima on měl pod posedem prasata a furt nechtěl jít,ještě chvilku ještě chvilku.to jsem pak nemohl slézt z posedu na chatě jsem seděl 2h na akumulačkách a pořád jsem se klepal.
Odpovědět