Myslivecká kamizola vs. maskáče

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

To STEYR: Tedy to by mohlo být prima - určitě se zkuste pozeptat. Sám jsem setkal s tím že kamarád získal za dvacku v sekáči krásnej hubertus :D
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

našel jsem na netu tohle, není to áhodou ono?

Květoslava Reichelová
Prodej Použitého mysliveckého oblečení.

telefon: +420 603 528 183
adresa: Za Řekou 172
79081 Česká Ves

e-mail: khyr@centrum.cz
web: myslivci.wz.cz/
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

po delsi odmlce pridam neco k tematu golfek: nedavno jsem si splnil sen a koupil si kozeny golfky :wink: nejdrive aldak na letosnim hohe jagd opet zabrousil ke stanku Pöllinger Leder & Tracht http://www.trachten-poellinger.de/ a vybral si hnede kozene golfky - jak rikal, siroky vyber cisel, velmi dobra obsluha.

i nedalo mi to a vyrazil jsem nasledne do regensburgu - i kdyz golfky v hlavnim obchode nemeli, poslali me na "centralu", cca 20 km za mesto. v malem obchudku se mi venovala velmi prijemna pani (v cechach by se mi takove ochoty nedostalo). jelikoz nemam konfekcni miry, bylo to hoooodne narocny (od hnede i zelene jsem vyzkousel vzdy cca 20-30 kalhot), ale nakonec jsem si vybral http://www.trachtenstore.com/catalog/pr ... cts_id=310 a cena 129? si myslim je za kozene klahoty velmi dobra. jinak golfky jsem uz pokrtil a jsou skutecne vyborne a prijemne se nosi! kuze je z buvola a kalhoty se pry daji i prat v pracce. takze doporucuji :wink:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

i já jsem popustil

Příspěvek od precechtel »

uzdu své vážni a v květnu si k narozeninám pořídil ko?ené golfky, ?ité na míru, zelená jemná kůže - hovězina. Hned jsem v nich vyrazil jak na společenské akce tak i na lov. Jsou řádně pokřtěny, an?to jsem v nich promokl, prošel ranními rosami, ulovil dva lončáky, vše v pohodě. Příjemně se nosí, děvčata v prodejně, kde mi je ?ily, tak mne ujiž?ovaly, že životnost takových ga?at je asi dvacet let, pokud potrhám vnitřní futro, kdykoliv opraví. ?ito u nás v Tovačově ve firmě JE HOLDING s.r.o., cena cca 5 tis. Kč nedělám jim reklamu, jenom konstatuji. F.
politice a politikům zmar
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

par obrazku...

Příspěvek od LukasT »

vhool píše:
LukasT píše:Vojenské cvičení?
nene ... to bych tam sedel asi s 50 BMG ...holt ne kazdej chodi na cekanou k hromade nebo na bednu :wink:
Tady ani nejde o to kde člověk sedí, ale v čem.
vhool

Re: par obrazku...

Příspěvek od vhool »

...aha takze taky jeden z tech co si plete prirodu s kurzy tance ze? .... je rozdil v tom co ma clovek na sobe pri spolecnych akcich a v cem chodi na individualni lov ...tak to alespon vidim ja a pokud se nestihnu prevlect nebo zustavam po praci v lese tak svete div se jdu lovit i v drevorubeckem a take to funguje ...takze asi tolik ...navic ja si tu nehraju pokrytecky na myslivce ale narovinu o sobe tvrdim ze jsem lovec se vztahem ke zveri :wink:
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: par obrazku...

Příspěvek od LukasT »

vhool píše:...aha takze taky jeden z tech co si plete prirodu s kurzy tance ze? .... je rozdil v tom co ma clovek na sobe pri spolecnych akcich a v cem chodi na individualni lov ...tak to alespon vidim ja a pokud se nestihnu prevlect nebo zustavam po praci v lese tak svete div se jdu lovit i v drevorubeckem a take to funguje ...takze asi tolik ...navic ja si tu nehraju pokrytecky na myslivce ale narovinu o sobe tvrdim ze jsem lovec se vztahem ke zveri :wink:
Ne to si nepletu, ale hned mě to prasklo přes oči. Když jdu do lesa hned z práce není problém si vzít oblečení do auta. A když už jdu v maskáčích tak se v nich aspoň nefotím. Nechci někoho buzerovat, ale maskáče na čekanou ne.
vhool

Re: par obrazku...

Příspěvek od vhool »

:wink: to je myslim vec kazdeho v cem pujde ...pokud budu mit chut a naladu tak pujdu treba v ruzovejch sateckach ...jak jsem uz psal ... splecne akce jsou neco jineho ale na individualni lov je uplne jedno v cem kdo jde a je dulezite aby se v tom citil fajn a aby to vyhovovalo jemu nemyslis? ... a mimochodem,nevim kde pracujes ale ja pracuju v lese a jaksi v aute mam plno veci potrebnejsich nez obleceni zvlast pro lov a zvlast na praci a to i z duvodu toho ze v lese travim i nekolik dni v kuse :wink:
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: par obrazku...

Příspěvek od LukasT »

Je mi jedno v čem půjdeš, jen ať Tě nikdo nevidí :-). A kulovnici máš celý den v autě? Nebo si pro ni někam jedeš? Tak to by jsi se mohl rovnou převléct. Myslivecké tradice se netýkají jenom společných lovů, ale i lovů individuálních. Každopádně krajina pěkná. Tak mnoho loveckých úspěchů. Lukáš
vhool

Re: par obrazku...

Příspěvek od vhool »

nekdy mam kulovnici v aute i cely tyden :wink: ...v maringotce uprostred lesa ji opravdu nechavat nehodlam :wink:
edit: ... a to co si myslim o vetsine tradic je tu o me znamo take ... ne vsechny jsem totiz ochoten akceptovat a uz vubec ne se jimi ridit ... :wink:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: par obrazku...

Příspěvek od kopov.c »

Tyhle maskáče jsou ještě dobrý :) Já už takhle seděl i v neprořezným zeleno oranžovým mundůru a oranžovejch gumákách-v práci člověk nekdy končí pozdě a zvěř chodí dost brzo nato abych se jel dom převlíknout.Každopádně zvěři to nevadilo a učel splnilo :lol: Whool, pěknej revír,ale na múj vkůs dost kopců
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: par obrazku...

Příspěvek od rimar77 »

LukasT na čekanou at si klidně nosí hejkala když to danému lovci vyhovuje. Já v zimně když je sníh chodím v bílém overalu přes oblečení a v létě klidně bych si vzal ty maskáče a nebo hejkala kdybych je měl, je prostě trošku jít s dobou a oblečení má sloužit k maskování v terénu což při lovu ze zemně je mnohem potřebnější než z posedu. Tradice není dogma a vývoj nezastavíš. Na společných akcích není o čem tam je potřeba je dodržovat a kolikrát jsem zažil tradicionalisty na naháňkách když jsem na ně ještě chodil v potrhanejch vaťácích
vhool

Re: par obrazku...

Příspěvek od vhool »

to kopov: :wink: jojo arbeitanzug je fajn kdyz je hnusno a je pravdou ze to zveri vubec neva ...naopak nesmrdis po azuritu :lol: ...a kdyz te nahodou zblejskne nejakej tradicni hromadovej kolega jak se toulas revirem tak ti aspon neustreli sisku pac vidi ty reflexni prvky :wink:
vhool

Re: par obrazku...

Příspěvek od vhool »

rimar77 píše:LukasT na čekanou at si klidně nosí hejkala když to danému lovci vyhovuje. Já v zimně když je sníh chodím v bílém overalu přes oblečení a v létě klidně bych si vzal ty maskáče a nebo hejkala kdybych je měl, je prostě trošku jít s dobou a oblečení má sloužit k maskování v terénu což při lovu ze zemně je mnohem potřebnější než z posedu. Tradice není dogma a vývoj nezastavíš. Na společných akcích není o čem tam je potřeba je dodržovat a kolikrát jsem zažil tradicionalisty na naháňkách když jsem na ně ještě chodil v potrhanejch vaťácích
jj na spolecny akce to dodrzuju a neni to zase tak davno co jsem sem daval fotku "tradicovyznavacu" z nahanky ...jeden v monterkach,druhej ve vatakach a treti pro jistotu ve vinovy perovce .... no takze asi toliko :wink:
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: par obrazku...

Příspěvek od Reno »

He he, pěkný duel "military" versus "konzervative"... :lol: Ono všechno má svoje... Například když nemyslivecká veřejnost potká v revíru někoho neznámého se zbraní v "klasickém" mysliveckém oblečení, je to pro ni zkrátka myslivec nebo hajný a hotovo. Člověk se zbraní oblečený ve vojenských maskáčích bude v našich podmínkách vnímán spíš jako "nějakej pošuk s puškou"... :? Prostě na lovce v riflích a maskáčové bundě u nás (na rozdíl od jiných zemí) zatím nejsme zvyklí... :D Každopádně mně je úplně jedno, v čem kdo chodí lovit, jestli má pušku ve dřevě nebo v plastu a tak dále... To je přece svobodná volba každého z nás. Jinak já osobně nelpím na nějakých typických "mysliveckých" materiálech a střizích a do lesa nosím to, co je pro mě pohodlné a funkční. Ovšem upřednostňuji jednobarevné provedení v odstínech zelené, šedé nebo hnědé, v typicky vojenských maskáčích bych si připadal divně... Ale něco takového bych si na sebe klidně vzal. :wink:
Odpovědět