Kožené kalhoty

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Kožené kalhoty

Příspěvek od nivo »

V letošní probíhající naháňkové sezoně jsem usoudil,že bych potřeboval koupit nějaké kožené kalhoty,které by se daly využít při pohybu v leči i na norm. nošení(čekaná,zkoušky psů atd.).Může někdo napsat kontakt na solidní obchod nebo výrobce?Něco už sem si našel,ale chtělo by to i nějakou osobní zkušenost.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od tonny »

Také by mne to zajímalo. Kamoš mi nabídl snad za 1.200,- co mu tam obchodník nechal bez přirážek od nějaký slovenský firmy, která už právě nefunguje (někdo objednal a nevzal je). Normálně by byli asi za 2.500,-. Sednou mi dokonale a vypadej perfektně, dá se v nich kleknout..., jenomže je mi jich líto nosit jako pracovní a tak jsou spíše slavnostní. Lístky jsem někde založil a je na nich jen štítek Hubertus. U nás má totiž jeden důchodce golfky desítky let, nosí je jako pracovní aj do hospody, tak možná vezmu golfky také, zdají se mi praktičtější. Je to o zvyku. Chtěl jsem i vestu ale vypadal bych jak tyrolák nebo bavorák a to se mi nelíbí. Hledám dál. Je to o něčem jiném jak loden.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od fesoj »

Jeden můj kamarád po nich, respektive po kožených golfkách, toužil tolik, že když je nemohl sehnat, střelil si laň, nechal kůži vyčinit a golfky ušít. Velice si liboval. Bohužel už je ve věčných lovištích, takže bližší informace kde, u koho a za kolik už neposkytne.
Kritériem pravdy je praxe.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Myslivec Milda »

nivo píše:V letošní probíhající naháňkové sezoně jsem usoudil,že bych potřeboval koupit nějaké kožené kalhoty, ,ale chtělo by to i nějakou osobní zkušenost.
............................................................................................................................................

pane kolego, kožené kalhoty z vlastní zkušenosti můžu doporučit, jsou parádní a praktické hlavně když je ráno rosa a mokro a je třeba projít např.obilným polem, vysokou trávou, nebo jiným " borčesem" . Nrozdíl od látkových kožené kalhoty nepromoknou . Když je větrno, kožené kalhoty to neprofoukne. Dobře se v nich chodí, šoulá, no a taky sedí. Používám osvědčené německé z buvolí kůže. Napsat kde se dají koupit to veřejně nemůžu, aby mne zase někdo nenařknul, že dělám reklamu. Co asi můžu , to je napsat svoje osobní zkušenosti . Fakt je, že bych si už nekoupil levný póvl z Polska, Turecka. Jednou jsem vyzkoušel a zahodil. Mám rád věci které fungují bez problémů k účelu ke kterému jsem je pořídil. V podstatě jsou dva střihy. Džínový a klasický - takový tyrolský. V tom druhém je sezení pohodlnější, džínové jsou zase fešnější. Když je používáš , nesmíš hledět na to, že je sem tam poškodíš a že je za dva tři roky zahodíš, nebo to neřešit a chodit v ošoupaných nebo oblýskaných. Je to jenom spotřební zboží. Já to v soukromé honitbě taky neřeším, psovi je to regál jak vypadám a zvěři už teprve. Na zimu to moc dobré není, tam je lepší jinačí výrobek od další nejmenované německé firmy. Co se týká koženého kompletu s vestou, taky mám a jsem spokojený. Když do toho dáš pěěěknou kostkovanou a kvalitní košili , budeš fešák. To že se najdou nějací "tutani" , většinou v maskáčích z výprodeje nějakého army shopu nebo ortodoxní staromilci tě může nechat klidným. Každému co jejho jest, jak se píše v Bibli,že .
vhool

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od vhool »

to milda (a nejen pro neho): myslim ze v tomto pripade kdyz uvedes treba vyrobce tak nikdo nebude "prudit" a kazdy uz si na netu najde sveho prodejce :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Alda »

uz se tady o tom psalo, ja mam golfky pres 3 roky a nosim je cely rok
viewtopic.php?f=25&t=6282&p=22361&hilit=golfky#p22361
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Byl jsem letos v Rakousku a Lederhose tam mají v skoro každém marketu, minimáně velikosti Penny. Konkrétně jsem byl v Ybbs an der Donau. Cena 99 eu.
WEIDMANNS HEIL !
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Alda »

No, nevim, jestli v kazdem supermarketu :wink: Ale ze se tam daji vybrat, muze dokazat nas "junior" a jeho foto z tohoto vikendu :wink:

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Nádherné foto. Tak to Lovu!
WEIDMANNS HEIL !
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od michalos »

Tak to je mazec... :wink: Lovu zdar...a snad i junior bude kráčet ve šlépějích,... :wink:
Odpovědět