Boty Demar Hunter

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od xchipsy »

Děkuji za názor oběma. Já právě teď moc neřeším, jestli bude v botech zima na posedu, jak jsem psala v prvním příspěvku, na dlouhé sezení v mrazu mám dobré boty, potřebuju něco na chození na naháňce v tlaku a/nebo na hon, takže hlavně aby to byla bota pohodlná (čili nemít po první leči sedřené paty apod.) a zejména aby byla odolná do terénu, jelikož zimy už nejsou co bývaly a namísto ve sněhu chodíme většinou v blátě :lol: Ty co mám na posed jsou opravdu "masivní" (něco jako Demar Yeti), člověk si v nich připadá jako mamut, takže teď chci něco "štíhlejšího" :lol: něco jako jsou klasické vojenské kanady apod. (proto se mi líbí ten Polar od Afarsu, protože na fotkách to vypadá jako taková šlankovní bota, ale nevím, naživo jsem ji neviděla :? Pokud je normální počasí, vezmu Meindly, ale pokud je venku bordel, tak se mi je nechce moc trápit. Takže nějaký kompromis mezi kvalitní pěknou botou (Meindl) a vytuněnou teplou sněhulí (LaCross) :lol: Dřív jsem víceméně celý rok chodila v holínkách, ale jak člověk stárne, tak chce trochu víc pohodlí.. Ale jak už jsem psala, nechce se mi jen tak z fleku dát tři tisíce za ty Afars a pak zjistit, že je to skoro totéž, co ty sněhule co mám doma... :oops:
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od juraczech »

Jako ty boty Afars Polar nejsou žádný bufy. Samozřejmě, ten silnější materiál musí být někde na tý botě vidět, takže jsou o něco masivnější (co se exteriéru týče) než klasický kotníkový boty do terénu.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od Choochoo007 »

xchipsy píše: Dále dotaz na ty, co je mají - jak je to tam s číslováním velikosti? Ty staré jsem měla 41-42 a byly mi jen tak-tak, s teplejší ponožkou už spíš malé. Jenže podle tabulky velikostí bych si ty Pro měla koupit v čísle 41! To se mi zdá nějak málo, ale opravdu to tak vychází (změřená obkreslená noha na papíře 275mm a velikost 41 odpovídá 278mm....) Opravdu tomu mám věřit?
Jestli si vzpominam dobre tak u Demar Hunteru nebo i u Caribou psali na nekterych strankach, ze se maji objednavat o cislo vetsi nez ma clovek velikost. Zakoupil jsem Caribou o cislo vetsi a s termoponozkou bych rekl akorat. Tesna bota dobre teplo neizoluje, takze lepsi o chlup volnejsi, teda pri volbe jako posedova obuv.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od jiri »

Demar Yetti Pro mám druhou zimu. Na dojdení a sezení na posed jsou dobré. S posedu jsem vždycky seslez, když mi bylo zima na prsty u nohou, od té doby mám klid. Koupil jsem si o číslo větší a nosím troje ponožky. Letos jsem v -15 seděl asi nejdýl 5 hodin a nohy bez problémů. Teď (kolem -6) chodím skoro každý den na cca 3 hodiny, před spaním. Nevýhoda je vrzání o sebe, ale moc sebou nemelu, takže to neberu jako problém.
Odpovědět