Kožené kalhoty

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
tomber
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 18.2.2015, 9:19

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od tomber »

V pase povolí každopádně asi nejvíc, takže pokud si je neobjednáváš on-line, ale zkoušíš si je na prodejně, je lepší vzít takové, co trochu táhnou. Pokud kupuješ přes e-shop, tak ponížit pas zhruba o jedno číslo. Rifle mám W38, takže jsem vzal W36 a během hodinky dvou nošení povolily zhruba o 5 cm v pase i v bocích a už několik let sedí perfektně. Možná bych i doporučil vybrat takové kalhoty, co mají vzadu šněrování, s tím se pak dá dohnat i několik centimetrů oběma směry. Jakmile ale jednou povolí, tak už se do původní velikosti nevrátí.
Beretta 686 12/76
Zastava 8x57JS (LH), BO 803-7 9.3x74R, Brno Effect .243W, ZKM 452 .22LR (LH)
Artemis 2100 7x50 RD, Artemis 2000 1,5-6x42, Meopro 6-18x50
megaMysl
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21.5.2015, 8:28

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od megaMysl »

Doporučuji kožené kalhoty od Deerhuntera, k nalezení například http://zbrane.subrt.cz/deerhunter-kozene-kalhoty/zde. Perfektní volba pro každého, kdo rád prvotřídní kožené zboží 8) Stačí se podívat na obrázek:

Obrázek
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Reno »

xHonza píše:...Asi do nich pujdu, prijde mi ze v posledni dobe neni nahanky kdy bych nelezl po kolenou šáším a nemodlil se aby nezasvítilo na zaverecnem nástupu moje spodní prádlo :lol:
Já tedy společné akce moc nemusím a dlouhodobě jsem se jim pokud možno vyhýbal, ale na sklonku minulého roku jsem podlehl soustředěnému nátlaku a několika naháněk se zúčastnil. Než někde jen očumovat, raději jsem vždy šel do tlaku, dát si na čerstvém vzduchu v kopcovitém lesním terénu trochu do těla mi nijak nevadí. Ovšem na úplně poslední akci se mi stalo přesně to, čeho ses obával - kalhoty roztržené tak, že... :oops: Naštěstí jsem si (zřejmě intuice? :D ) ráno oblékl prádlo tmavé barvy, takže to moc nesvítilo. Každopádně o pořízení nějakých kožených kalhot začínám uvažovat, nejen do tlaku na naháňky, ale i té možnosti, že se v nich člověk protáhne i do takových koutů honitby, kterým se v normálních kalhotech raději vyhne.
megaMysl píše:Doporučuji kožené kalhoty od Deerhuntera...
Což o to, vypadají pěkně, akorát jejich cena je oproti jiným, v tomto vlákně zmíněným typům, cca dvojnásobná. A jaké s nimi máš zkušenosti?

Jinak toto vlákno mi z nějakých záhadných důvodů připomenulo jedno svého času takřka kultovní filmové dílo bavorských filmařů - Liebesgrüße aus der Lederhose. :lol:
Pavlinho
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17.6.2015, 9:13
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Pavlinho »

Reno píše:
megaMysl píše:Doporučuji kožené kalhoty od Deerhuntera...
Což o to, vypadají pěkně, akorát jejich cena je oproti jiným, v tomto vlákně zmíněným typům, cca dvojnásobná. A jaké s nimi máš zkušenosti?
Já je mám, slouží bezvadně již několik let, kůže je kůže... Kožené mám doma skoro vše :D
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Zbrojovák »

No, kožené kalhoty - měl jsem, a už bych nekupoval -osobní pocity:
jsou těžké suché, když navlhnou 2x tak, při zimě, fouknutí větru kůže vede chlad - chce to opravdu velmi dobré funkční/ teplé prádlo, což třeba u běžných membránových pracovních kalhot odpadá- stačí tenčí funkční prádlo.
Pevnost je diskutabilní, jsou dnes materiály do "tlaku" daleko odolnější a trvanlivější, které lépe plní tu funkci- osobně, kdybych byl vyloženě naháňkový typ, což nejsem - bych volil kalhoty s kevlarem proti proseknutí černou - dnes už se dají běžně sehnat a vůdci psů je mají poměrně často. http://www.elovec.cz/swedteam-kalhoty-p ... -blaze-c46 Vlastně o nich uvažuji i na běžný lov, protože zranění od černé čím dál víc pravděpodobnější a protržená tepna někde pěší v noci v horách a osamotě - není příjemná myšlenka. Čili když už kupovat drahé kalhoty, tak bych zauvažoval tímto směrem.
Tím zároveň nechci tvrdit že kůže nemá své místo - třeba pravé jelenicové kalhoty na letní pochůzky mimo houští - by nemusely být špatné :wink:
Záleží ale kolik a co se toho za rok uloví a já jsem třeba od barvy a bahna v posledních letech poměrně dost - tzn. nosím běžné tvrdší zelené plátěné kalhoty, nijak drahé. Které se občas chtě nechtě musí prohnat pračkou a mám je tak rok- dva, tři v závislosti na kvalitě výrobce. Trvanlivé jsou nejvíc asi vz.85, není to žádná paráda, ale jako lovecky/ pracovní asi nej.
S kůží nevím jak bych to dělal, bahno ještě, ale barva a běl je prostě problém.
Ještě dám jeden OT tip - do "tlaku" se běžně nosí v lesních honitbách klasika dřevorubecké hadry od Husquarny, ono stejně nic moc lepšího běžný personál nemá - je to reflexní, odolné a utvořené pro práci v porostech - novější verze mají kevlar jak jsem koukal, i když většinou jen vně stehen, což není úplně optimální - nejhorší obvyklé zranění od černé je po zlomeninách zásah tepny a ty vedou zevniř. Finančně celkem zajímavá je tato alternativa kevlarových motorkářských kalhot - ovšem hmotnost, je to něco za něco, brnění něco musí vážit. http://motorkarskykraviny.cz/index.php? ... er=product
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Mysho22 »

Majitelia kožených gatí čo používate na impregnáciu? Vosk ? Syntetiku? Či nejaký druh oleja? Vďaka za kazďú dobrú radu.
clandestino
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 13.5.2009, 13:40

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od clandestino »

Rozhoduji se mezi kozenymi kalhotami Fuente (bohuzel je k sehnani jenom jeansovy strih, v zelene barve alpsky nemaji) a Eurohunt. Ma nekdo zkusenosti, co byste uprednostnili?
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Zbrojovák »

Mysho22 píše:Majitelia kožených gatí čo používate na impregnáciu? Vosk ? Syntetiku? Či nejaký druh oleja? Vďaka za kazďú dobrú radu.
no když je namažeš sno-sealem, tak budou nepromokavé, vyživené, ale dýchat moc nebudou.
Volil bych normálně spíš impregnačně výživový přípravek ve spreji a nešetřil, podle testů údajně vyšel nejlíp poměr cena výkon Kiwi sprej na velur nebo boty
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět