Vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Reno »

Ty hnědé ČSLA kanady pro vojáky z povolání byly označené jako vzor 62. Oproti vzoru 60, určenému pro vojáky ZVS, měly uvnitř měkkou výstelku, takže byly pohodlnější. Ale jejich podrážka měla takový podivný jemnější vzorek bez ostřejších hran, takže když bylo v terénu mimo zpevněné povrchy mokro, docela klouzaly. Ty zimní boty vz. 62 už nebyly klasické kanady, ale v podstatě zateplené kozačky s bočním zipem a stahovacím páskem nahoře. A že zip není ideální řešení pro botu do terénu, to vám názorně předvede první hlubší louže, ve které chvilku postojíte. :) To už jsou lepší zimní boty vz. 90, zateplené holinky bez zipu. V zimě je občas používám do lesa, ale na nějaké extra dlouhé výšlapy to není, jako konec konců každá nazouvací bota bez tkaniček.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Leon »

Ještě byli za komančů jedny nevím vzor ty byli hnědý vysoký něco jako meidl taiga a buď s beránkem nebo bez
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Reno »

No v dobách ČSSR ještě existovaly šněrovací boty pro složky Ministerstva vnitra (SNB, PS). A taky boty pro hradní stráž. Ty jsem tedy nikdy na noze neměl, pouze jsem je viděl. Do terénu asi nic moc, vzorek na podrážce byl jemný jak z formy na vafle a myslím, že snad ani neměly sešitý jazyk.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Leon »

Já jsem ty s beránkem vykšeftoval s jedním lampasákem na GŠ a tahal jsem je dobrých 15 let
CZ 550 american 308win.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Zbrojovák »

Hmmm.... tak jak čtu zkušenější, vybral jsem si dobře. Namazal jsem je rozehřátým sádlem, mám s nima zatím něco kolem 10ti km v terénu a hrůza tvrdé, ale už povolují. Ty origo plastové ventilační vložky jsem dal do tenisek a ještě je musel otočit vzhůru nohama aby se v tom dalo chodit (mám metrák, s výstrojí a výzbrojí do revíru tak dobře 120kg) , nechápu kdo to mohl nosit, je to jak nějaká masážní podložka pod nohy...
nejsou tak pohodlné jako 2000 ECWCS, mají volnější kotník, jinak mi na noze sedí, ono i ty ECWCS potřebovaly tak 40km než se vyšláply.

Je možné že to vrazím známému obuvníkovi aby tam dodal ty kotníkové spony, co sahají o něco dál a tím po odotažení fixují líp nohu v kotníku.
jako děcko kdysi v skautském oddíle mi táta tehdy sehnal hnědé kanady vz.62, vypadaly jako kanady akorát měly přezky ne jen průvlaky, byly hnědé a celé podšité zevnitř jemnou kůží. To kdyby se ještě dnes dalo sehnat, tak bych je koupil, no ikdyž podrážka byla tak na asfalt a ne terén.
Jinak zde tipy na nemembránové boty podle mě super cena, dát hnědý vosk/ globín a je to i dizajnově perf lovecká bota. (je ale jasné, že už konstrukcí nevydrží to co vz.90)
http://www.armytrade.cz/detail/boty-us- ... esert-tan/
http://www.armytrade.cz/detail/boty-bri ... ke-desert/
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět