Odlepování gumy na botách Meindl

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Odlepování gumy na botách Meindl

Příspěvek od krtek »

Prosím o pomoc, nevím co mám dělat, o boty se řádně starám, natírám krémem a začíná se mi odlepovat guma na špičce a po stranách. Boty jsou staré rok. Setkal jste se s tím někdo? Předem děkuji za odpovědi.
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Odlepování gumy na botách Meindl

Příspěvek od pultik »

Pokud se ti cokoliv odlepuje a boty máš teprve rok, utíkej s nima na reklamaci. :roll:
Moje meindlovky se ani po šesti letech a druhých podrážkách nerozlepují.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Odlepování gumy na botách Meindl

Příspěvek od Zbrojovák »

Výroba všeho spěje postupně do haj..u a už i v drahém segmentu zboží je mít třeba kliku na kus. Třeba auta se dělají dnes max do150- 200tis km, flinty na pár let, takže mě to nepřekvapuje ani u meindlovek
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Radek7
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 06.3.2008, 20:48
Bydliště: Vysočina

Re: Odlepování gumy na botách Meindl

Příspěvek od Radek7 »

Zdravim,

taky jsem mel problem s odlepovanim gumy na botach Meindl Jersey, bylo to asi po pul roce pouzivani, takze jsem je dal reklamovat a bez problemu doslo k oprave, ted uz je to vic jak rok po oprave a guma drzi

doporucuju urcite reklamovat, je to v zaruce at se vyrobce snazi,

Lesu Lovu
R.
tikka.lapua
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 19.8.2015, 5:39

Re: Odlepování gumy na botách Meindl

Příspěvek od tikka.lapua »

Zdravím,
Mal som podobnú skúsenosť s topánkami Meindl, no je to už asi všeobecne známe, že Meindl má problémy s použitím peny. Mne sa ta pena začala drolit a podrážka odlepovat. Riešil som to u profesionálov na turistické topánky nalepenim novej podrážky a zatiaľ som spokojný.
Je to choroba zn.Meindl.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Odlepování gumy na botách Meindl

Příspěvek od Zbrojovák »

No podle toho co jsem vyslechl od trekařů a horolezců, je třeba se o tu obsázku postarat ve smyslu nepřemazávat ji ničím - žádný krém, žádný vosk, sádlo atd. nepřestříkávat impregnací apod., domazávet kůži přesně po okraj a při nějakém zadělaní obsazené gumy a podrážky médiem, ihned a důkladně otřít.
Guma se začne časem při namaštění vlnit, zvětšovat, krabatit a to je problém odlézání apod. jak jsem nakoupil info, tak jej předávám...
Tím netvrdím že to je ta příčina co se tu řeší.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Odlepování gumy na botách Meindl

Příspěvek od Chassin the Trane »

Je možný, že mazání podrážce nesvědčí. Ale neumím si představit, že by přírodní vosk mohl syntetické gumě uškodit. Navíc já jí programově nemažu. U žádných bot. A případně ji stejně otřu.
A nikdy jsem neslyšel, že by se odlepovala podrážka na botách Scarpa, Hanwag nebo Asolo.
Odpovědět