Balabáni holubi

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Balabáni holubi

Příspěvek od johnyc77 »

Zdary chci si taky nějakýho objednat ale newim jestli to bude fungovat...mam i www stránku kde se dajkoupit po netu.Jestli ji chcete tak mi Napište...Dík za zkušenosti a rady...
Pili
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 10.7.2009, 16:19

RE:

Příspěvek od Pili »

Fungují dobře, ještě se to chce pořádně zamaskovat. Dobré na to jsou lovecké ?idle s maskovacím přetahem. ?idle se rozlo?í a kolem ní se napíchají balabáni. když se k lovu nebo pozorování zvěře používají lovecké ?idle nebo stan, tak lze velice úspěšně využít strak - když zvěř vidí, že kolem lovecké ?idle nebo stanu jsou straky, tak se toho nebojí.
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

Zatim jsem zkousel hejnko 10 ks jen cvicne, a musim rict, ze funguji pomerne dobre. Na posekane travine, kde jsem je rozmistil se to po pul hodine holubama jen hemzilo.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Balabáni holuby

Příspěvek od sterbik8 »

Dneska ráno jsem je zkoušel, mám 4 od pana Pospíšila, a musim dodat, paráda!!!!!!!!!!!!!!!!! sednul jsem si do obilí na židličku a balabány dal na 20m před sebe na pole po řepce, jakmile začali na pole nalétávat, tak hned nad balabány, opravdu to funguje, jen to chce nehnutě čekat.
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Balabáni holuby

Příspěvek od Jura »

Mám také 4 kousky balabánů..už se těším až je letos vyzkouším...ale mám dotaz.Sednou holubi k balabánům na zem :?: a nebo jen krouží a proletují nad nimi.Díky za odpověd :wink:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Balabáni holuby

Příspěvek od Steyer »

Obojí, když se dobře schováš a dobře to narafičíš, tak si i sednou, ale často stačí když přijetí a zakrouží na dostřel.
Pokud trochu trefuješ, tak už to nikde nevykecaj :D
Kurňa, škoda že nám loni balabánci odplavali s velkou vodou.
Lovu!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Balabáni holuby

Příspěvek od Jura »

Mno mám dva kousky balabánů celýho holuba a dva výlisky jen půlky...tak nevim jestli těm výliskům budou věřit...jak říkáš.musím to dobře narafičit :wink:
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Balabáni holubi

Příspěvek od johnyc77 »

Já měl jen výlisky a vždycky jen kroužili.. Pak se srovnali, protože jsem je vždycky chybil a byli tatam. :D
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Balabáni holubi

Příspěvek od kojot »

Výlisky jsou podle mě lepší, protože se pohybují v mírném větru a z dáli působí důvěryhodněji. Holub to stejně pokaždé prokoukne, jak se dostane dost blízko. Čili jakmile je na brokový dostřel, na nic nečekám a lovím. Sehnal jsem vojenskou maskovačku a pomocí pár klacků lze velmi rychle udělat kryt kdekoli. Doporučuju na lov SB Trap Super, a nebo Rottweil super speed 2,7 mm. Ty trefují i za rohem :lol: .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
2lubos
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03.3.2011, 9:42

Re: Balabáni holubi

Příspěvek od 2lubos »

Balabáni fungují poměrně dobře,kombinuji výlisky+hlídky+zobající.Dospělí hřivnáči většinou kroužili nebo nalétávali nad nimi,mladší (zcela nepřepeření) hřivnáči dokonce sedali k balabánům.Jen je důležité být dobře maskovaný a nestřílet na vysoko letící holubi,většinou udělali jedno dvě kolečka a úzpěšnost střelby se rázem zvětší. Už se na ně těším.
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Balabáni holubi

Příspěvek od Jura »

Musím potvrdit že balabáni fungují...pokud je holuby zahlédnou hned se knim slétavají a krouží kousek nad nimi někteří knim i dokonce sednou :wink:
Odpovědět