buckexpert

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Uživatelský avatar
potamotrygon
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 02.8.2008, 8:59
Bydliště: Plzeň sever
Kontaktovat uživatele:

Re: buckexpert

Příspěvek od potamotrygon »

Nevím, jestli je to náhoda nebo jiný důvod, ale od té doby, co při mých celonočních čekaných mažu říjnou bachyni a stříkám boarsite, se prasata na mém vnadišti neobjevila.Předtím ho navštěvovala min. 2x týdně,teď již téměř měsíc ani jednou :( :x :evil: . Pokud je to přímo neodpuzuje,tak přilákat je to v mém případě taky asi nedokáže.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: buckexpert

Příspěvek od Hynek »

Já mám tedy po aplikaci gelu-říjné bachyně (namazání na větev) vnadiště úplně rozbombardované s výskytem jedné obrovské stopy. Bohužel jsem celý týden promarodil...
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: buckexpert

Příspěvek od radekbartik »

nějaké další nové zkušenosti?
díky za info
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: buckexpert

Příspěvek od kopov.c »

Tak jsem se tady toho moc nedočetl :? Snad jen to,že si tohle lákadlo někteří z vás koupili,ale zkušenosti skoro žádný. Prosím ty,co si ho koupili a vyzkoušeli aby podali info. Díky.... :)
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: buckexpert

Příspěvek od Mr. Fox »

těmdle přípravkum moc nedůvěřuju neni nad to nalakat je na jídlo :D... kamarád je láká na bukovej dehet ale je ze 2OOkm vzdálené honitby a prasta jdou bo bukovim dehtu jak slepice na flus.. kdyby to namazal na naměstí na strom tak tam zaručeně příjdou... a u nás namazal sem stromy a prasata se tam neukázali =(
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: buckexpert

Příspěvek od Mr. Fox »

a hlavně když tam prasatou nejsou tak ani nepřídou a můžete tam mazat co chcete :D.... někdo mi řikal že mazal na strom povidla s rumem... pač prasata sou zvědavý a dou okouknout novej pach... ale všude je to ruzný.... nejosvedčenější je najít místo kde přecházej a kousek od přechodu krmit... pravidelně v malejch dávkách... naučej se tam chodit a pak choděj pořád aspon se podivat jestli tam jidlo porad je
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: buckexpert

Příspěvek od Zdenek41 »

Prasata jsou naše nejinteligentnější zvěř.Tak nějaké tvrzení vodění na provázku neexistuje.A s tím se musí smířit každý.Něco jiného je vniknout do jejich podvědomí.A to ještě neni na 100%.Někdy raději hynou hladem něž aby se nechali jen tak zastřelit.Z toho jsou dny,kdy chodí pravidelně a bez strachu.Tak třeba moje zápisky za dobu 28 let vždy na štedrý den.Vždy na silvestra. :lol: Asi vědí proč.Jiné je to,když je prasat přetlak a uživnost zrovna malá,kalamitní stav a nikdo se do lesa nedostane.Pak obchází pravidelně.Pokud jsou dnes na vnadištích pytle pečiva atd,proč jít dál.Zakotlíkují v nejbližším houští a v klídku se za světla dojdou nažrat.A v noci chodí po lese a buchtujou.Proč lézt ven.Neni to zas tak jednoduché.Jak si někdo myslí.A že kolegovi chodí za dechtem?Tak se ho zeptej,kolik selat už viděl zavšivených.Většinou se chdí malovat na dehet silně napadená parazity.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: buckexpert

Příspěvek od kopov.c »

to Zdenek41 Já nad inteligencí prasat nepochybuju.Spíš naopak-neustále mě překvapují svou chytrostí a celkem často se mnou dokáží vydupat :D Snad proto mě jejich lov tak fascinuje a baví... Když jsem se ptal na ten dehet,tak to bylo ze zvědavosti jestli to funguje,nebo je to další reklamní trik. Mr. Fox Já vím,že než je lákat na ruzný dehty na místa kde nejsou,tak je lepši si najít místo kde se rády zdržují samy od sebe a tam jim předložit něco,co mají rády.Ale i na místech které mají rady a párkrát tam do nich střelíš,tak si velmi rychle zapamatují a už je tak často navštěvovat nebudou a když,tak s velkou opatrností. Ale když to víš i ty,tak proč jim necháváš kvasit kukuřici atd.. :lol: ?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: buckexpert

Příspěvek od Zdenek41 »

Kopov za ty roky se pro mě stala černá zvěř číslo jedna je vidět že ty důvody znáš i ty.Ulovit černou je některý rok snadné jiný velice obtížné,ale vždy težší jak lov ostatní zvěře.Liška nemá ani polovinu chytrosti co prase.Já dnes už vnadím opravdu jen vyjmečně a to proto,že každý lov u žíru je u nich jak v PC.To samé je u dechtu.Tam bych řekl,že je to ještě horší.Vyzkoušel jsem ho asi jako každý jiný.Pokud byla přítomna hlavní bachna stop vnadiště na 3 týdny.Co fuguje je Taiga kukuřice.Drahý ale zaručený.Hlavně v těchto mrazech a sněhu.Já řeším již několik let stejný problém do prosince mi prasata chodí od ledna již jen 10m za posedem.A to třeba každý den ,ven vytáhnou jen vyjmečně.Mohu na ně čekat v lese už jsem jich tak par ulovil,ale mě už nějak ty 4 za rok stačí.Když se potkáme postojíme bachna to okecá i já s ní raději promluvím.No a pak už je to otázka sekund,kdy se vlak přežene a já ještě počkám až se zvednou závory.A jdeme si po svém :wink:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: buckexpert

Příspěvek od kopov.c »

Zdenku,dobře jsi to napsal :lol: A s tím buk.dehtem plně souhlas-používal jsem ho a zároven u něj lovil.Pak se tomu místu začli vyhýbat. Začal jsem ho proto patlat ke kališti,které pravidelně navštěvovali.Nevím jestli si to spojili s tím,že jsem u toho lovil,ale začli se onomu kališti na dost dlouho vyhýbat. Tenhle rok patří k těm,kdy je lov u vnadišt oproti lonsku podstatně jednodušší. A ja vzpomínám na lonský šoulačky v dubinách a těším se na další semenný rok. Loní to bylo narozdíl ad letošních skoro 100% čekaným podstatně těžší,ale o to víc to bavilo :D
MichalD
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 17:19

Re: buckexpert

Příspěvek od MichalD »

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s eliminátory lidského pachu značky Buckexpert? Našel sem je na cervoxu za slušnej peníz, jen jestli to fakt funguje
Marlin XL7 270 win, MeostarR1 7x56 RD
Odpovědět