Vábnička Nordik Predator

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak jsem zakoupil sadu Nordiku na lisky k uz vlastnenemu modelu Predator. Prvni poznatek je ze Mini predator ma dle meho mozna o chloupecek blize k vresteni zajice a je to dle meho snazsi. Nezalezi tolik jak hluboko do ust se vabnicka vlozi a zvuk je stale hodne podobny. U velkeho predatora pri malem vlozeni byl ton hodne vysoky a pri velkem zas hodne hluboky. U Mini predatora bych rekl mnohem vyrovnanejsi a bude tedy pro vetsinu mnohem snadneji pouzitelna. Crying bird se zda rovnez v pohode, neni to nic sloziteho, tak uvidime na jare, jak to pujde. No a Fox heat to je zatim otazka, videa jsou hezka, zvuk relativne jednoduse vylouditelny, ale jestli na to nejaka liska prijde to je otazka.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak minuly tyden navaben lisak. Lisak si to stradoval pri mesicku v 23:00 asi cca 250m sikmo ode me a pak se ztratil za stromy. Zavresteno na Nordika a do par minut byl pod posedem. Posed je na hrane pole a strouhy s vysokou travou. Lisak se prikradl po teto hrane, takže jsem ho zpozoroval za travou na až posledni chvíli. Mel jsem co delat, abych ho ulovil. Popravde jsem moc neveril tomu, ze se na vabeni otoci, takze jsem nebyl vubec pripraveny. Ted zkousim Mini predatora a zda se mi lepsi nez jeho vetsi bratr. Uvidime v lete.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Johny R »

Tak přidám se taky se svou troškou :-). Dneska jsem si koupil Predátora mini. Měl jsem zbytky po králicích v kýblu, tak jsem se vydal na újeď to zakopat a hned že tu hračku vyzkouším. 21 :00 lezu na sedačku nad újedí a pak to bylo jak z reklamního videa :-). Rozkládám si na sedačku věci, flintu zlomenou přes koleno. Zalovím v kapse a že si hned fouknu. Zapískám a z proutníku naproti okamžitá reakce, pohyb v obilí. Je to asi 50m, takže časový press :-). Lovím v kapse brokovou, kulovou nestíhám. Zavírám flintu a v otevřené zatáčce v traktorovce, liška (30m) :-). Ani jsem nestihnul flintu zdvihnout. Čekám 5 min, ticho. Naráz pohyb v obilí kousek napravo. Lišáček si to prověřuje podél remízku přímo pod sedačkou kolem mně. Obilí je nad traktorovkou zavřené, tak střídavě vidím kožuch, jindy se jen vlní obilí. Jak přešel vlevo, syknu. Obilí bez pohybu. Koukám do optiky, cca 20m, střílím. Dostal to na zadek popojde dalších 15m sedne zrovna v otevřeném místě, otočí se a kouká na mně. To už jsem měl přebito. Střílím brokovou, zadaunoval. 21:10 ho sbírám ze země :-). Lišák 5,5 kg. Jestli to bude vždycky takhle, tak dobrý :lol: .
Martin 17
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 18.1.2017, 21:37

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Martin 17 »

Dobrý den. Chtěl bych zkusit vyrobit vábničku Nordik Predator a Nordik Predator Mini ze dřeva. Žádám majitele rozměry, zajímá mě celková délka, délka jazýčku s membránou, rozměr membrány a její uložení do těla vábničky, průměr otvoru pod membránou a vnitřní průměr z vnější strany vábničky. Domnívám se že za membránou je menší díra, která následně přechází do velké, toto se dá změřit tak, že se změří hloubka otvoru z vnější strany. Popřípadě bych byl vděčný i za nákres. Pokoušel jsem se nalézt rozměry na internetu a youtube, ale bohužel nic co by mi pomohlo jsem nenašel. Předem moc děkuji.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Jiří K. »

Zkus napsat do Nordiku, když jim to vysvětlíš určitě Ti pomohou.
Vábničky nordik predátor nejsou špatné a sám je používám, ale osobně mi přijdou ty tzv. univerzální vábničky lepší. Na ty už návody na netu najdeš i výroba bude snadnější.
Martin 17
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 18.1.2017, 21:37

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Martin 17 »

Díky za radu. V Nordiku jistě budou skákat radostí z mého dotazu. Již mám za sebou první pokus o vyrobení a nezní to špatně. :shock: Pořádně jsem za gůglil a zjistil jsme že podobná videa na výrobu vábniček jsou na ruských stránkách. A musím říct že Ivan vyrábí z toho co najde v lese. Opravdu zajímavé. Nejedná se přímo o Nordika ale jde o stejný princip. Stále bych byl vděčný majitelům této vábničky alespoň o foto s měřítkem ohledně membrány a drážky ve zvukové desce. Děkuji. Martin
Odpovědět