skolení lišky a lišáka

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

skolení lišky a lišáka

Příspěvek od Hanuš »

jaké máte zklušenosti s touto vábničkou? jak, kdy vábíte? časouvé intervali a tak...??? díky
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od Ertner »

Vábničku jsem použil včera poprvé kolem třetí hodiny ... vábil jsem asi 20 minut a potom jsem to vzdal asi 50 m od posedu štěkali dva psi tak´jsem si řekl že to nemá cenu ale jinak taky bych rád věděl jak na to ?
Ertner
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od lörinc »

No ted v dobe kankovani se mi podarilo privabit lisku z remizu na lisaka tak na 50m, bohuzel brok byl malo :evil: , jinak nevabim moc, lisku tak 3-4x v intervalu peti vterin, lisaka klidne i 5x ale pokazde jiny pocet steknuti. to je myslim ale celkem fuk, protoze zver stejne noty neumi, jenom my si to namlouvame :) . Mimo dobu kankovani se mi povedlo privabit lisku dvakrat a tam vabim az kdyz ji slysim a odpovidam stejne. Tzn liska-liska, lisak-lisak.
Naposledy upravil(a) lörinc dne čtv 04.2.2010, 12:04, celkem upraveno 1 x.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od Hanuš »

taktiku mám podobnou, ale zatím jsem němél štěstí, a v jakou denní či noční dobu vábíte?
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od lörinc »

No tak to chce jen chodit a chodit. Ja zacal chodit od peti do sedmi vecer - nic jsem neslysel. Pak jsem to posunul od sedmi do deviti cca. Taky nic. No a ted jdu kolem pul devate a lisky skoli az tak kolem desate - u nas. Sedel jsem tak do jedenacti. Takze myslim ze je to kraj od kraje jiny...... I kdyz jsem v jednom remizu dva tydny zpatky privabil lisku ve tri odpoledne, ale byla rychlejsi......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od preparator »

ZDRAVIM,PŘED ČASEM JSEM O TEHLE VÁBNIČCE MLUVIL S PANEM MIHALKEM TEN MI ŘIKAL ŽE NENI TŘEBA ČEKAT AŽ LIŠKU SLYŠIME ŠTĚKAT ALE KLIDNĚ MUŽEME ZAČIT MY JE JEDNO JESTLI PSA NEBO FENU U PSA ŠTĚKAT TROJICE NEBO ČTVEŘICE FENU ŠTĚKAT VŽDY JEN JEDNOU PAK PŘESTAVKA A ZNOVA OPAKOVAT HLAVNĚ UPOZORNOVAL ŽE JE TŘEBA DÁVAT POZOR PROTOZE NENÍ PRAVIDLO ŽE LIŠKA ODPOVÍ SPIŠ POTICU PŘIJDE.POKUD PŘÍMO LIŠCE ODPOVÍDAME TAK JE DOBRÉ NEODPOVÍDAT HNED ALE NECHAT LIŠKU TAK 10 SEKUND V NAPĚTÍ NEŽ JÍ MY ODPOVÍME.JINAK ŘIKAL ŽE JE MOŽNÉ TUHLE VÁBNIČKU VYUŽÍT I MIMO KANKOVÁNÍ A TO TAK ŽE PO JEDNE SÉRIJI VŘEŠTĚNI STĚKNEME LIŠÁKA ŠTVEŘICI TAKTO ULOVENÉ LIŠKY BYLY VŽDY FENY FUNGUJE TO NA PRINCIPU ŽE LIŠÁK ZVE DRUŠKU K VEČEŘI UPOZORNOVAL ŽE TOHLE VŽDY JEN MIMO KANKOVÁNÍ.
Nepouzivat CapsLock ,priste bude text vymazan :!: :!: :!: :!:
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od Ertner »

Ahoj nejsem myslivec jen se o to (zatím) zajímám tak se chci zeptat jaký je rozdíl mezi skolením feny a lišáka ? Děkuju
Ertner
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od Zdenek41 »

Liška v době kankování opouští noru pozdejc,zato lišák pokud už liška v noře voní běhá okolo 17hodiny.Nejednoduší je v této době stoupnout :D k zamrzlé řece je to pro lišáky dálnice.A nebo stát přímo u nor.Pokud má liška ten správný den a je v noře dá se střelit za večer až 5ks.Skolení už nepoužívám za jedno neni na co a nějak mi už hlasivky přeskakují,ale fungovalo to velice dobře.Vábničku,ale už kupovat nebudu.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od preparator »

Prosim hctěl jsem se zeptat ne ten hlas lišky jestli jen fouknete do vábničky nebo ten hlas ještě najak v pěsti mdulujete po připadě jak? Díky.
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od Ertner »

Já skolení moduluju rukou ... fouknu a rychle to překriju zpola rukou
Ertner
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od preparator »

dik za odpověd jestli máš na mysli fenu tak to moduluju podobně.
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od Ertner »

Jak jsem tady už psal nevím jaký je rozdíl mezi skolením feny a lišáka mužeš mi říct jaký???
Ertner
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od preparator »

Jasně lišák štěka rychle za sebou něco jako KAV nejčastěji 3x nebo 4x za sebou to poslední štěknutí je někdy takové protáhlejší.Fena štěká jen jednou za sebou san nevím jak presně nekde píšou KAUUR někde J-AU ale to narozdíl od psa nemám v lese odposlouchané neměl jsem zatím to štěstí sám bych byl rád kdyby to někdo tady popsal.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od lörinc »

k kluci jsem pohledal. Mozna to bude zajimat vice lidi. Jenom musite prijit na to jak to spustit :roll: . Konkretne ta liska mi dala zabrat :D .
http://www.rozhlas.cz/hlas/portal/
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
majo
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27.9.2007, 16:06
Bydliště: SR

Re: skolení lišky a lišáka

Příspěvek od majo »

Odpovědět