vábnička na srnce

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

vábnička na srnce

Příspěvek od Perník »

já bohužel radit nemohu, protože mi právě chybí ona osobní zkušenost. :D
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

vábnička na srnce

Příspěvek od unknowbunny »

No kdyby někdo ten zkušený natočil video, jak udělat nářek srnčete namíček BUTTOLO, tak bych mu byl neuvěřitelně vděčnej....
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

vábnička na srnce

Příspěvek od Lotr »

Pěkná videa i s ukázkami vábení nejen srnčí zvěře natočil Petr Joo. Některá jsem viděl a moc se mi líbí.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

vábnička na srnce

Příspěvek od unknowbunny »

Lotr píše:Pěkná videa i s ukázkami vábení nejen srnčí zvěře natočil Petr Joo. Některá jsem viděl a moc se mi líbí.
Viděl jsem od něho všechny videa jak vábit srnce, ale nikde jsem neviděl jak udělat na ten míček srnčí nářek...
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

vabnička buttolo

Příspěvek od michal25 »

Zdravim všechny zde na foru,zajímám se o Vaše zkušenosti s touto vabničkou,moje zkušenosti jsou zatim malé.Vlastním tuto vábničku teprve 2. rokem.Po prostudování odborné lit. a DVD byla použita zatim jen asi 6x s 2ma kladnýma odezvama,více jsem si netroufl páč jsem nechtěl rušit říji a jak se říká v nejlepším přestat,moje zkušenost je asi taková:1.případ:srnec v 18:30 na viděnou v lánu obilí-po kontaktním a následně protáhlým písknutí přískok z asi 120 na 80m a následné popocházení do kruhu a hledaní řijné srny,více jsem zatím nevábil a čekal jestli se odváží blíže,srnec za tu dobu došel na nějakejch 60m a poté pozvolný odchod k lesu,2.případ:vábení z posedu čas kolem 20.hodiny na rozhraní les-pole:začátek krátké pískání a poté dlouhé pískání,po 7 opakování půl hodiny klidu,za tu dobu se nic neukázalo a opět jsem zavábil,ale nestačil dokončit páč od lesa po levici se přihnal srnec jak raketa a na 30m od posedu hledal pískající srnu,popocházel opět do kruhu,po chvilce odchod k lesu při kraji pole.Toto jsou zatím moje zkušenosti jinak vábení probíhalo k večeru a byl to 2. týden v srpnu,vábil jsem také koncem července ale výsledek nestál za řeč a jak se ukázalo byl lepší srpen.Předem děkuji za odpovědi a hodně štěstí v následující říji. S pozdravem lovu,lesu.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: vábnička na srnce

Příspěvek od Posmiros »

Lotr píše:Pěkná videa i s ukázkami vábení nejen srnčí zvěře natočil Petr Joo. Některá jsem viděl a moc se mi líbí.
To video mi teď přišlo s touto vábničkou Buttolo :) http://www.vabnicky.cz/zbozi/vabnicky/z ... bnicka-135 tak se na to teď učím doma pískat a lezu s tím akorát mámě na nervy :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět