Vábení bez vábničky

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od unknowbunny »

Tak jsem zase píšu... :D Celou dobu jsem zkoušel to véčko a bohužel se mi nepovedlo přivábit ani jednu lišku... Nevim, jestli to jenom neumim, ale to už je jedno... :D Ted jsem zkoušel foukat na list trávy a docela mi to připomíná zaječí vřeštědlo... Nemáte s tim někdo zkušenosti, zkoušeli jste to někdy? Pak jsem ještě četl, že na list trávi jde udělat i jelen, ale to už se mi nevede, nemáte na to nějaké rady? Popřípadě nenahrál by někdo zvuk, jak napodobuje jelena na list trávi, byl bych mu moc vděčný... :)
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od Geronimo »

Jelena na list trávy jsem ještě nikdy neslyšel a asi neuslyším,protože tento zvuk je dost vysoký. Co jsem však na list trávy šlyšel,bylo vábení srnce v době říje a docela to fungovalo. On totiž ten starší pán, co mne doprovázel,uměl srnčí vábit i bez toho listu trávy,prostě jen ůsty. Vzpomínám si, že mi přivábil srnce, kterého jsem si vzápětí sám zpackal. Byla to rozvětvená rarita a já, snad svou ještě nezkušeností,místo toho, abych na srnce koukal přes puškohled,tak jsem koukal přes dalekohled. Tolik času mi srnec ale nedopřál,aby jsem ještě stačil zvednout zbraň. Jo v říji,tam musí člověk uvažovat ,ale i jednat, trochu jinak a hlavně rychleji. Za školácké chyby se platí a tak do dnes, mám toho srnce před sebou a zároveň vidím i jeho krásný obřitek. Jinak si myslím ,že pro vábení zvěře bez vábničky,musí být člověk přece jenom trochu nadaný. A nebo,neustálý tréning. :wink:
Naposledy upravil(a) Geronimo dne pon 21.6.2010, 15:38, celkem upraveno 1 x.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od unknowbunny »

Opět po delší době sem píšu. Po době jsem zase narazil na to kovové véčko na lišky a pořád mi vrtá hlavou jak to vlastně funguje, tak doufám, že se tu najde někdo zkušený, kdo o tomhle ví a poradí. Zajímalo by mě kdy takhle vábit, jestli to jde vždycky, nebo jestli jen v určitém ročním období. Taky bych rád věděl, co to je za zvuk, který véčko vydává. Snad mi to někdo všechno vysvětlí, předem děkuju. :)
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od lörinc »

To véčko funguje, na jedné straně je menší díra na druhé větší. Ale jen o 2mm. dáš to do pusy a jazyk položíš z vrchu na plech a foukáš. Napodobuje to vřeštění králíka a je to docela jednoduchý. Jenom je to na plíce, protože jsou ty díry docela velký a vzduch přes to jenom fíčí :) . Takže ke konci vábení už červenám :lol:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od unknowbunny »

lörinc píše:To véčko funguje, na jedné straně je menší díra na druhé větší. Ale jen o 2mm. dáš to do pusy a jazyk položíš z vrchu na plech a foukáš. Napodobuje to vřeštění králíka a je to docela jednoduchý. Jenom je to na plíce, protože jsou ty díry docela velký a vzduch přes to jenom fíčí :) . Takže ke konci vábení už červenám :lol:
Takže na to lišku navábim kdykoliv, nezáleží co je zrovna za měsíc?
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od lörinc »

Teoreticky jo, ale příroda je mocná. Mě se daří na lasičku vábit jakmile posečou řepky. Do té doby to nezkouším, protože nemám plac kam bych lišku navábil. Na Hané jsou jen pole a polní cesta je málo. To se k tobě liška dostane v krytině a ani o ní nevíš.....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od unknowbunny »

Zvuk toho plechu mi vůbec nepřipomíná králičí vřeštidlo... Když jsem si pouštěl zvuk vábničky, která napodobuje králičí vřeštidlo a pak jsem si pouštěl videa, jak vábí na to véčko lišky, tak mi připadalo, že je to uplně něco jinýho... :D
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od unknowbunny »

Pro všechny, který by se chtěli dozvědět něco o kovovém véčku na lišky, ať se kouknou sem: http://www.tenterfieldfoxwhistle.net/factsheet.asp ... Na této stránce se toho hodně dozvíte. :wink: Můžete si tam pustit i nahrávky, kde jsou hezky slyšet všechny různý zvuky, který se dají lehce udělat... Doporučuji si tuto stránku prohlédnout, je to doopravdy zajímavé... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od Leon »

našel jsem tam odkaz i na tuhle stránku http://www.tomvarneyfoxshooting.com/videoclips.htm jsou tam dole dobrý videa s pořádně oprásklejma liškama :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od unknowbunny »

Tak jsem ted hodne casto zkousel to vecko a nikdy se liska neukazala... :roll: Tak jsem si koupil zaječí vřeštidlo kombinované s myškovačkou, dneska mi přišla, takže se sní zkusim naučit a hned to zkusim a uvidíme, jak to dopadne... :D
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od Mr. Fox »

Tak dneska sem z dlouhý chvíle vyrobil to véčko jak tu na něj máte odkazy. Větší díru sem udělal 5mm a tu menší 3mm. Po pár minutách zkoušení a porovnávání zvuku sem s véčkem vyrazil na zahradu po chvilce vábení běžel soused ke králíkarně jestli nemá něco na králíkách. Doufám že i lišky budou reagovat stejně jako soused ;)
shadow55
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06.7.2008, 16:06

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od shadow55 »

Nevíte někdo o vábničce na straky nebo na holuby po domácku vyrobené ?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení bez vábničky

Příspěvek od Zdenek41 »

Na straky byla dobrá stará krabička ta dřevěná od sirek do ní deset zápalek a opravdu to fungovalo.Na chytráky hřivnáče toho moc neplatí dá se na sevřené dlaně fungujeto na již zahřadované holuby na stromě,když na ně neni vidět,ale uspěch je tak na 50%.
Odpovědět