Atraktanty

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Atraktanty

Příspěvek od Karel61 »

Má někdo praktické poznatky s atraktanty na černou? Včera byl tento dotaz přednesen na honu a nikdo se k tomu nedokázal vyjádřit.
Na internetu je to k mání kolem 500,- Kč za 2,5 kg. Nechci dělat reklamu (sám jsem zatím nic nekoupil), ale celý sortiment je např. na http://www.hunting-shop.cz/sekce/462-na ... -mineraly/
Nemá někdo zkušenost, jestli to má nějaký efekt, nebo je to jenom na vytahování peněz z kapes?
Rakušáci, co mají vedle lesní honitbu, to tam sypou. Jenže ti tam perou nesmyslně vleky krmení bez ohledu na výdaje. Je ale pravda, že černá k nám přejde teprve až do ní začnou střilet.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Atraktanty

Příspěvek od kopov.c »

Já dávám tohle-http://www.e-lovec.cz/shop/index.php?ma ... ts_id=1014 příchut lanýž a ryba.Výsledky nic moc- když v daném místě jsou,tak to navštíví a dost se jim to líbí.Ale že by je to nějak extra lákalo z dálky jak píší,tak to říct nemůžu.Prostě když tam sou,tak se stavi-nic mín ani víc. Ale podobný téma už tu někde je.
skrofa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16.11.2011, 20:06

Re: Atraktanty

Příspěvek od skrofa »

Černá zvěř má vynikající čich a proto ji dovede přilákat i vůně samotného krmiva. Jde jen o to, co jí nabídneme a jaký má hlad. Přidávat na vnadiště nějaká umělá aroma, si myslím, že zrovna u černé zvěře nemá velký smysl, protože pokud na místě nenajde hledanou pochoutku, rychle pochopí, že jde o iluzi.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Atraktanty

Příspěvek od Zdenek41 »

Černá má opravdu famozní čich,ale bohužel oklamat se dá.Pokud se ví jak.Dnes nějaký futr placi už nemají vůbec cenu, stačí jedna tyčka uprostřed louky a to právé na ní.Nevím jak vám,ale mě už dnes stačí 20minut na určení a ulovení.A pak tohle je již a hodně někde ve vábení a vnadění.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Atraktanty

Příspěvek od Mr. Fox »

Zdenku a nechcete se pochlubit svými zkušenostmi a znalostmi i s ostatními?? Já černou lovim teprve krátce předtím jsem dával přednost srčímu. Ale teď sem přičichl k lovu černé a uplně sem se dotoho zažral. Zkouším všechno možný. K vánocům sem dostal od přítelkyně vábničku takže teď trénuju vábení doma sou už ze mě na prášky. Bohužel zatím se moc nemůžu chlubit úspěchy. jak je tady psáno už ve více tématech černá zvěř je velmi inteligentní a její lov je celkem náročný pro nezkušené myslivce. A bohužel informace se těžko shánějí. Jenom ten čas než sem sehnal videokazetu Vábení zvěře na které ke konci pan Václav Svoboda předvádí vábení černé byl mi doporučen jako nejkvalitnější.

ps: omlouvám se že sem krapet ujel mimo téma
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

kukuřičné aroma

Příspěvek od hanyking »

Ahoj jaké máte s těmito vnadidli zkušenosti? Jak se používají, dávkují a jaké je složení a konzistence.? Nikdy jsem je neviděl a jsou poměrně drahé tak nevím jestli se to vyplatí. Přiláká to třeba i dančí a srnčí zvěř?
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Atraktanty

Příspěvek od Posmiros »

Mate nekdo zkusenosti s vnadidly Vnadex Nectar na cernou zver?
Obcas pouzivam bukovy dehet, ktery davam na nejaky urizly parez pobliz vnadiste a myslim, ze to trochu funguje. Hlavne lisky jsou tam hned ten vecer :)
Ale chtel bych jeste vyzkouset neco jineho, hlavne kdyz zkousim navnadit na novem miste a docela me zaujal ten Vnadex... Asi bych zkusil uzenou makrelu :D Zkousel jsem najit nejake zkusenosti na netu, ale nic moc jsem nenasel.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: Atraktanty

Příspěvek od Ron123 »

Posmiros píše: pon 12.2.2024, 9:44 Mate nekdo zkusenosti s vnadidly Vnadex Nectar na cernou zver?
Obcas pouzivam bukovy dehet, ktery davam na nejaky urizly parez pobliz vnadiste a myslim, ze to trochu funguje. Hlavne lisky jsou tam hned ten vecer :)
Ale chtel bych jeste vyzkouset neco jineho, hlavne kdyz zkousim navnadit na novem miste a docela me zaujal ten Vnadex... Asi bych zkusil uzenou makrelu :D Zkousel jsem najit nejake zkusenosti na netu, ale nic moc jsem nenasel.
Zdravím, mám zkušenosti s Vnadexem s příchutí/vůní lanýže a musím říct že to celkem fungovalo, mám kazatelnu v dubech,polil jsem s tím kolem vnadiště pařezy a náběhy kořenů a černá na to ochotně docházela dle buchtováni kolem aplikovaných míst, stačí dle povětrnostních podmínek nalít cca víčko a zhruba po třech týdnech opět opakovat aby černá docházela, samozřejmě musí tam vždy najít kolem nějaký to lepší jako kukuřice,pšenice atd.,ale to je na každým jak a co vnadí.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Atraktanty

Příspěvek od Posmiros »

Diky za odpoved. Uz jsem to objednal a vyzkousim :)
Vnadim 1-2x tydne tretinu kyble psenice, osvedcilo se mi nedavat velky mnozstvi a navic to nedokaze vybrat danci do posledniho zrnicka. Kukurice se mi neosvedcila, jak je vetsi, tak to vzdy vybere srnci ci danci :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Atraktanty

Příspěvek od kabát »

Už mnoho let používám jako atraktant kvašené zrno, pšenici, kukuřici. Předkládám to do hromady klestí nebo kamení - podle možností. Cítit je to na dálku, do hromady se dostane jen černá, maximálně myši. trochu nasypu i okolo, to si posbírá ostatní zvěř. Už jenom ta vůně nálevu na vnadišti zůstává dlouho. Většina zvěře už asi i tuto vůni zná a kamkoliv to nasypu, působí to jako magnet. Používám to i na strniště nebo do mladé řepky, když chci zvěř přiblížit svému posedu. Mě to funguje roky a rychle. Jak si zvěř na tu vůni zvykne, přichází z daleka.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Atraktanty

Příspěvek od kabát »

a funguje to v zimě i v létě, zvěř to bere raději než suché zrno.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Atraktanty

Příspěvek od Lotr »

Dost dlouho jsem v rámci projektu ochrany komunikací před srážkami se zvěří spolupracoval s německou firmou Hagopur. Nechci jí dělat reklamu, pokud je to proti pravidlům fóra, klidně to smažte. Hagopur krom pachových ohradníků vyrábí i různé atraktanty pro zvěř, kdy jsem si některé z nich pořídil a vyzkoušel. Výborně funguje anýzový olej:
https://www.e-myslivost.cz/anyzovy-olej ... ac-x112508

a svého času vyráběli sůl doplněnou o nějaké další pachy a ta byla ještě lepší. Kde jsem ji nasypal na zem, tam ji prasata vyryla ze země do hloubky. Bohužel ji v nabídce webu hagopur.de nevidím. Dnes Hagopur dováží do ČR celkem běžně, takže není třeba objednávat přímo z Německa. Doporučuji z vlastní zkušenosti.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Atraktanty

Příspěvek od jdodo »

Já už léta používám pastu vlastní výroby.Smíchám pár lžic anýzu 1 kg soli a 500g ztuženého tuku.Krátce to povařím a po opětovném ztuhnutí to v gumové rukavici natřu na pařez nebo kámen.Nikdy nenatírejte na živý strom.Před lety jsem takto zlikvidoval vzrostlý smrk kdy zvěř ožrala kůru kolem dokola.Mletý anýz stojí cca 250 kč za kilo mám to na 4 roky. :D.Když je dobrý vítr tak občas cítím anýz i v kazatelně která je 40m od natřeného místa.Díky tuku to voda nerozpouští může na to klidně pršet.Vyjde to na pár korun a funguje to spolehlivě raději to vařím venku na grilu ta vůně anýzu je fakt silná.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Atraktanty

Příspěvek od Posmiros »

Kvasene zrno jsem take pouzival, jeste jsem do toho pridaval sul, ale nebavi me se s tim delat a taky je to tezsi na noseni, kdyz to clovek nese par set metru v lese :roll: navic jsem uplne nevyzkoumal rozdil v atraktivite, ale to se vzdy tezko nejak objektivne posuzuje :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Atraktanty

Příspěvek od haluziak »

jdodo jaký ztužený tuk používáš? Normálně Omegu z potravin nebo něco levnějšího/speciálnějšího. Myslíš že by obdobně mohl fungovat i hovězí lůj? Jednou za rok mám přistup k hovězímu loji, tak by ho protentokrát nedostali slepice :twisted:
Beware of old men in profession where men die young.
Odpovědět