Vábení lišek

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od fesoj »

Jak to bude fungovat na lišky, to nevím - ale když jsem si to video přehrával, manželka seděla ve vedlejší místnosti a jak ten chlap zavřeštěl, mohla z toho mít smrt, jak se lekla : :mrgreen: : . A to je ode mne zvyklá na ledacos. Já bych tomu věřil - ten zvuk je tak úpěnlivý, že by kmotru mohl a měl vyprovokovat.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od lörinc »

Neutrácej dolary amrkni sem: http://www.youtube.com/watch?v=HCqmkwvS-l4 :wink: . Když jsem to udělal já, tak to zvládne každý. Na jedné straně musí být dírka větší na jedné menší. Když to dáš potom do pusy obráceně nefunguje. V zimě přimrzá :D ale jinak když to uděláš doma za dara, tak proč to nezkusit, že jo :wink:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Onďa »

lörinc: A co kdyby se proti přimrzání nahoru i dolů z vnější strany nalepila taková ta tenká papírová náplast, myslíš, že by to mělo vliv na funkci? :) Mimochodem, už jsi to zkoušel v terénu?
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od precechtel »

plechové véčko již bylo rozebíráno i na mysliveckém foru, uživatelé si ho chválí, výroba jednoduchá a levná. F.
politice a politikům zmar
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Koblížek »

No já jsem to zkoušel taky udělat. ale podle trochu jiného návodu, tam ten týpek dělal obě díry stejný, no samozřejmě bych si to raději udělal, ale četl jsem že doprava po Evropě je za libru či dvě a 16 liber mě fakt nepoloží...ten zvuk co jsem z toho vyludil je trochu jiný ale myslím si, že se to taky musí trochu umět.takže mám dylema..ještě jedna věc, možná jsem úplně blbej, ale co tenhle zvuk vlastně imituje???vím že to pochází z Austrálie..
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od lörinc »

Tenká by asi nevadila, ale za chvíli by jsi ji rozslintal :D . Nic silnějšího asi ne, musíš dát to véčko jakoby pod jazyk a nevím jestli by ti to v pusy "těsnilo". Jinak stejně velké díry jsou na prd, to nedělá nic. A má to asi napodobovat něco jako králičí vřeštění........
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
oziris
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.7.2012, 12:07

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od oziris »

vcera vecer som privabil na zajacie vrestadlo lisku. bola uz tma, tak som ju nevedel v optike najst a ked som ju nasiel, uz zdrhala. takze som si ju zradil. je mi jasne, ze na vrestadlo uz nepride, ale podla vas, bude sa vyhybat aj tomuto miestu, posedu?
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Kodiak1 »

lörinc píše: Nic silnějšího asi ne, musíš dát to véčko jakoby pod jazyk a nevím jestli by ti to v pusy "těsnilo".
Spíš je nutné špičkou jazyka "tlačit" na vrchol Véčka tak, aby jsi dal prostor průniku vzduch oběma otvory současně.
Dalo mi to spoustu prskání a slintání, než jsem na to přišel, ještě že dlouhé zimní večery ke zkouškám vyloženě vybízely
:wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od motolada »

Tak dneska 2zrzky na ptáčka.Vse v psenici 1.prosla než jsem se nachystal, 2 vyšla z pšenice přímo 4 metry na psa, ten jí oznámil vrcenim, že on není ptáček a bylo po lovu :evil:
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od rip-curl »

Také přidám svou zkušenost. Pořídil jsem si vábničku nordic predator (předladěnou) a pravidelně se snažím vábit lišky srnčím naříkáním, které mi přijde nejjednoduší k naučení. Zkoušel jsem tuto metodu vábení použít i když jsem lišky viděl v dálce a chtěl jsem si ověřit co to s nima udělá. Nestalo se nic.
Ovšem mi pod posed přiběhla srna, která na tento nářek reagovala velice aktivně a měl jsem jí na 5 metrů. Zvědavý byl i starší srnce. Vše se odehrávalo začátkem července.
Takto jsem ještě několikrát na různých místech místo lišky přivábil srnu.
Inu vábnička v mém podání funguje spíše na srnčí než na predátory. :mrgreen:
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od motolada »

No ono srnče na lišku až tak vhodné není,i když prodejci tvrdí opak.....
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od rip-curl »

O tom jsem se přesvědčil. Výrobce uvádí, že je to vhodné i pro zvěř černou. Byl jsem u řepky, kde jednak chodí liška ale i černá. Přesto se nezadařilo nic. Jinak je to i ten jednoduší zvuk, který se dá naučit hned ze začátku. Ostatní jsem raději ještě nezkoušel. :D
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od motolada »

No jo jenže to co se dobře učí tobě nemusí být učinné při vábení.V této době bude (na lišku)účinný ptáček a vřeštidlo.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od zispo »

Teď se dobře loví mladé lišky na zaječí vřeštidlo. Za úplněk se my podařili ulovit 2 mladé lišky na vřeštění. Já mám Nordik Predátor Pro.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od dalas »

Máte někdo zkušenost s vábničkou Baud-skolení lišky? Předem díky za případné informace.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět