Lidská stopa

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Lidská stopa

Příspěvek od Karel61 »

Vrtá mi hlavou problém. Prasata mi obchází vnadiště na malém palouku uprostřed lesa. Podle mých několikaletých poznatků, pokud narazí na moji stopu, na vnadiště nejméně 24 hodin nepřijdou. Našel jsem ale recept - na vnadiště už 3 roky jezdím na krosce. Pozůstatek smradu z benzínu, oleje a výfuku divočákům očividně nevadí.

Je mi jasné, že pokud projdu v botách, zanechám v terénu pach potu na nohách, který zvěř (nebo pes) cítí dlouhé hodiny. V této souvislosti se chci zeptat kynologů, jaké mají zkušenosti s lidskou stopou u psů. Zanechá člověk lidskou stopu, pokud si obuje gumové holínky, které pot nepropustí? Vycházím z předpokladu, že pokud lidskou pachovou stopu nezanechá pneumatika motocyklu na kterém sedím, neměla by ji zanechat ani gumová holínka. Najde pes lidskou stopu, pokud se obují gumové holínky?

Uvažuji ještě nad jinou variantou, a to, že pach benzínu, oleje a výfuku lidský pach přerazí.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Lidská stopa

Příspěvek od Toma »

Určitě.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Lidská stopa

Příspěvek od Tim »

Gumová podrážka holinek pach stoprocentně propustí. Kdysi jsem viděl dokument o policejních psech kde říkali, že i nejlepší materiál podrážky propustí dostatek pachu na to, aby pes dokázal stopu sledovat i druhý den.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lidská stopa

Příspěvek od Leon »

Člověk zanechá na stopě pach i své části a nic to překryje :wink:
CZ 550 american 308win.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Lidská stopa

Příspěvek od Toma »

Jako čech této větě vůbec nerozumím.
Lovec zabíjí jednou ranou.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Lidská stopa

Příspěvek od vlady »

autor tim asi myslel, ze tam budou šupinky kůže, vlasy a ostatni biologicke stopy.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Lidská stopa

Příspěvek od pufr »

No, jsou honitby, kde na tohle věří a vozí se až k žebříku autem - by šlápli až tak na třetí "šprušl" :?
(a skutečně jsem tam zažil, že si ta "bachna" přišla k žebříku, varovala tlupu, která se pak paprskovitě rozběhla - ulovil jsem se štěstím lončáka rychlou ránou bočním okénkem)
Pufr
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Lidská stopa

Příspěvek od Petr1970 »

co sem se bavil se záchranařema na výcviku psů, tak lidský pach není problém ani pod hladinou atd.. - vyhledávání mrtvol (chápu že hniloba a tlení..) ale běžně se vozí pes na lodce aby navětřil na vodě "směr" odkud jde lidský pach..

jinak lidský pach "naučit" je těžké, pes to nemá zažité.. (proti zvěři a lovu).. ale samozřejmě to jde..

takže když to zvládne pes přes různé terény, x-desítek hodin staré stopy, hledání v sutinách atd... tak proč ne prase? (které má nos taky za 4, viz lanýže atd atd..

spíš jde o to že to prase si to dokáže spojit s nebezpečím, protože lidských pachů jsou dnes plné lesy, pole, cesty prostě všude (houbaři atd atd atd...)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět