Hannoverský a bavorský barvář

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

Hoši nestrašte mě. :?
já potřebuji psa především na šoulání,klidného až flegmatického.Ne psa,kterej mi škubne vodítkem před výstřelem a myslím,že jsem zvolil dobře a chtěl jsem taky fenku.Slovenský kopov je jeden z nejlepších psů na černou,ale ne na způsob,který já upřednostňuji a braka je zase pro mně malá.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

A propó - pokud se pravdu rozhodneš pro HB, nekupuj ho v Čechách. Díky úzce vybraným psům ke krytí dostaneš skoro na 100% psa degenerovanýho příbuzenskou plemenitbou. Dřív kryl skoro všechny feny Cinkos z Maďarska, teď zase Semek z Německa. Radši to zkus na Slovensku. Ale tam se zase pořádně informuj, jestli se nevyskytla v chovu epilepsie...

U HB asi pořád platí to, co psal už Peřina ve 40. letech - chov barvářů hanoverských jest natolik poškozen přibuzným křížením, že jsou psi náchylní a přecitlivělí... :wink:
Ulkomaalainen...
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:41, celkem upraveno 1 x.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od duch Pampuch »

Trochu out dotaz, porovnani schopnosti prumerneho jezevcika a braky na dosled, vim ze barvar je "zdegenerovany" a diky tomu ma mnohem vetsi plochu nosnich sliznic. Delsi dobu resim co za psa, jezevcik je na snehu vyrizenej, tak premejslim braka.. Potrebuji to hlavne na dosledy, ale bohuzel jsem limitovan prostorem a barvar je uz "tele".
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

Co u vás znamená na sněhu? 10 cm, nebo 50? Rozdíl ve výšce mezi brakou a jezevčíkem není 20 cm. :wink:
Ulkomaalainen...
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od duch Pampuch »

kasari píše:Co u vás znamená na sněhu? 10 cm, nebo 50? Rozdíl ve výšce mezi brakou a jezevčíkem není 20 cm. :wink:
Jasne je to relativni, jak rikal Vholl, pak je treba kone a jeste se neprobiral pripad umrzleho snehu, kde lehky pes exceluje. U nas byva malo kdy vice nez 20cm a 15cm je uz na jezevcika moc...Ale vratme se k porovnani cichovych schopnosti..
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od BBrit »

To Duch Pampuch:
Hanoverák je kus psa, ale Bavorský Barvář, pokud by jsi neměl takového přerostlého, jako mám já, tak hlavně fena není v žádném případě tele.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

duch Pampuch píše:
kasari píše:Co u vás znamená na sněhu? 10 cm, nebo 50? Rozdíl ve výšce mezi brakou a jezevčíkem není 20 cm. :wink:
Jasne je to relativni, jak rikal Vholl, pak je treba kone a jeste se neprobiral pripad umrzleho snehu, kde lehky pes exceluje. U nas byva malo kdy vice nez 20cm a 15cm je uz na jezevcika moc...Ale vratme se k porovnani cichovych schopnosti..
Taky záleží na tom, co chceš dohledávat a jak velkej podíl budou dohledávky z roční práce psa. Na černou a na dohledávky je braka dobrá, pokud ti zrovna vyjde. Určitě bych řekl, že má lepší nos, než jezevčík. V Rakousku patří mezi barváře, ne honiče...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

Chlapci,poraďte mi.
Teď je venku sníh a trochu mrzne,štěně má teď 8 týdnů.Kolik času může strávit venku,aby se nanachladilo a kdy ho začít brávat na delší procházky?Ještě jedna otázečka,kdy jste dávali hanoverovi čuchnout první stopu?
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

ja zofinku (BB) ucil pouzivat cumacek uz od stenatka.nejdriv hledala po byte piskot (moji psi maji piskot jako nej pochoutku na svete :) ) kterej se tahl po zemi,a jak dovolilo pocasi tak i venku a tam uz ale na prouzek ze srdce vysoky.jak slezl snih (je rozena v rijnu) tak se zacalo s pobarvenou dekou z vysoke a postupne se preslo na deku nepobarvenou.svuj prvni kus mela na prelomu desateho a jedenacteho mesice,(koleguv spicak cca 400m slabe pobarvena stopa).ucil jsem ji stridave v reviru a v mistech kde to nezna ...nevim zda to je podle predpisu ale u me to fungovalo na jednicku.mel jsem to i ulehcene tim,ze se ucila i od druheho pejska ktery je profesor na cerstve stope takze v zacatku diky tomu velmi rychle pochopila co se po ni chce.kdyz se naucila hledat tak pak uz byla hracka postupne prodluzovat casy na stari stopy a jak uz jsem psal,dnes pro ni neni problem nepobarvena stopa pres 25 hodin stara ...potrebuje se jen na zacatku chytit (kapka barvy nebo striz) a pak uz hleda,pomalu ale jiste ...
nejdulezitejsi ale je ucit pejska formou hry/odmeny a nenutit ho k tomu ....
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od BBrit »

To Tommy:Jak dlouho může být teď štěně venku nedokážu odpovědět, ale pamatuju si, když jsme měli dávněji fenu BB a měla štěňata(6-7 týdnů), tak jsme je aspoň na půl hodiny dali na zahradu, blbli s něma ve sněhu a nikdy problém nebyl. S procházkama pomalu, štěně ve vývoji se nesmí namáhat dlouhými procházkami a třeba choděním po schodech. Chce si to vzít ruksak a sem tam ho nosit v něm :D Po žrádle by neměla následovat žádná pohybová aktivita. Čichnout ke spárku vysoké nebo parohu mu můžeš dát klidně teď. Až sleze sníh, tak mu třeba opeč špekáček a natáhni s ním stopu. Povel třeba stopa, jelen, hledej...než začneš výcvik na stopách, tak je potřeba nejdřív zvládnout základní povely a vodění na řemeni. To budeš na šoulačkách a na zkouškách (nevím, jestli na ně půjdeš) potřebovat. Jak píše Vhool, škola hrou :D a každý pes jiný, proto začátek výcviku na stopách je těžko říct. Já jsem začínal u BB cca. v 6-7mi měsících. Barvář dospívá až kolem 3tího roku. Vhool pojal výcvik s dekou originálně :D, jinak se trénuje na přirozených stopách, zdravé zvěře VYSOKÉ nebo v dnešní době spíš na umělé stopě, zakládané spárky opět z VYSOKÉ(je dobré mít zásobu třeba v mražáku), bez BARVY. Přidávám odkaz na dobré stránky jednoho kolegy, kde v sekci literatura+DVD je možné si všechno přečíst.
http://www.hannoversky-barvar.estranky. ... literatura
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

V kostce to už bylo řečeno všechno. Jinak doporučuju kouknout na webový strýnky klubu - www.barvar.cz. Tam se dozvíš asi nejvíc. A jinak se pořádaj kurzy Jelenář - vodič barváře. Letos budou na Moravě, na Potštátě. Na těch klubových webovkách se dozvíš víc.
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od vhool »

to bbrit: no vzhledem k tomu,ze ja ji nepripravoval na zkousky tak pro mne bylo dulezitejsi aby BB poznala od mala rozdil mezi zdravou a postrelenou stopou,zatim se mi to osvedcilo uz jen z duvodu ze ji zdrava zver nevrusuje a nezajima tudiz se nenecha na stope rusit krizenim .vycvik jsem pojal jak uz jsem psal...presne podle toho jak potrebuju psa ja a ne zkousejici :wink: vycvik barvare jsem si procetl ale spise abych pochopil vice mysleni nebo psychyku psa a zbytek jsem "upgradoval" k obrazu svemu :lol: ...to proto ze nejsem myslivec ale lovec se vztahem ke zveri 8) 8) 8)
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

Se spárky z vysoké bude teď asi problém,mám jen z divočáka a nebo ze srnčího.Jinak už pěkně ňufe.
S tím venčením: ona neustále ucvrnkává,jak venku tak doma.Mám ji na chodbě společně se stafordem,ale na jaře půjde ven.
Na zkoužky určitě půjdu,to by byla škoda,kdyby ne.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kasari »

Tommy - buď v klidu. Na zkoušky půjdeš příští rok, takže letos si určitě spárky opatříš. A do tý doby musíš perfektně zvládnout poslušnost, odložení, vodění na řemeni... A něco z letošních spárků si dej do mrazáku. Na příští rok pro tvorbu stop doporučuju, aby ti je šlápl někdo zkušenej. Aspoň ze začátku.
Ulkomaalainen...
Odpovědět