Irský teriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Irský teriér

Příspěvek od Petr1970 »

gratulaci, nějak se množíte, dneska sem yl na vlohách jinde, taky irčan a taky pěkná práce:-) nejdřív sem si myslel že tě znám, ale nesedí jméno vůdce:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tak nějak si myslím,že se odrazilo to co jsem do něho vkládal,času i nervů.Vím,že na vlohy se dívá spoustu myslivců jako na blbost,ale pro mě to byl memoriál.
Chodil fakt pěkně,rozhodčí si ho pochvalovali a jeden se furt vyptával co a jak,že si ho asi koupí :lol:
Nevíte zda se letos bude posuzovat podle nových řádů? Vlohy už jo,ale zbytek prý až příští rok.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Irský teriér

Příspěvek od Jarek Horsky »

Všechno se posuzuje se posuzuje podle nových ZŘ!
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Irský teriér

Příspěvek od pivaš »

platnost nových zkušebních řádů od 1.4 2014 všude
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Irský teriér

Příspěvek od Petr1970 »

blbost, všechno po novu...

jestli nemyslíš "kluby" a soutěže (které nejsou zkoušky ani pořádně, spíš takový mistrovství)... protože to rozdělili na "upotřebitelnost" a ten zbytek..

takže v novém řádu např. u retrieverů disciplíny nejsou (marking-pamět k aportu) a taky není použit v žádných zkouškách (vodky, podzimky, vz..)

v těch řádech nejsou ani další zkoušky které retrieveři mají - zpr (zkoušky přinášení retrieverů), vzpr - všestranné zkoušky přinášení retrieverů)
ALE to je řád na upotřebitelnost - takže kdo bude chtít upotřebitelnost, musí podle tohodle.

kluby si pak můžou udělat cokoli navíc-jinak, ale nebudou dávat upotřebitelnosti (můžou to ale spojit s chovností atd..)..

jelikož sem z ani jednoho našeho klubu ještě nové řády neviděl, tak tipuju že "klubové věci" se půjdou po staru, na OMS ale podle nového řádu kde je to fakt "vymazlený".. občas..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Irský teriér

Příspěvek od niva »

Blahopřeji k prvnímu "ofiko" výkonnostnímu stupni.
Každé zkoušky mají své opodstatnění a význam, minimálně jako dobrá zkušenost pro příště. Vidím jako pozitivní dvě věci. Jak píšeš, pes byl v pohodě a užíval si to, takže je vychozený, dobře vedený a zřejmě i pohodář-kliďas.
Trocha nervozity u vůdce je spíše ku prospěchu věci. Pes ji sice vycítí, ale díky předchozímu výcviku, vedení a ... se nenechá vyvést z rovnováhy. Přílišná suverenita a sebevědomí vůdce je ke škodě i psa.
Ať se Vám daří i v budoucnu a hlavně v praxi.
niva
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Irský teriér

Příspěvek od Tim »

Já se připojuji ke gratulacím - dobrá práce, jak Ty, tak pes :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Děkuji za podporu pánové
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tak pánové,abych zhodnotil letošní rok,co se týče těch opičáren ohledně výstav a zkoušek.

Dokázali jsme projít výstavy s hodnocením
Výborný
Vítěz třídy mladých
Velmi dobrý 1
Velmi dobrý 2
Na další výstavy se nechystám i když to ve mě hlodá něco vyzkoušet jiného než podivnou klubovku.

Zkoušky

Vlohy I.cena
Barvářské II. cena
Lesní III. cena

chtěl bych ješte zkusit BZH ty už jsem neztihl,případně si to příští rok opravit.

Dost jsem mu to kazil,dále se přidala nepochopitelná tvrdost u rozhodčího a bylo vymalováno.Chtěl jsem vše v I. ceně pes na to má levou zadní,třeba lesní zkoušky bych bodově dal první cenou s přehledem,bohužel jsem riskoval,protože LUP už jsme měli a rozhodčí si mě vychutnal.
No nezkušenost se projevila,příště už budu cvičit jinak,tak jak je zvykem mezi šampiony. :roll:
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Irský teriér

Příspěvek od pivaš »

jestli je to tvůj první pes, kterého si vycvičil a předvedl, tak bych to hodnotil velice kladně.Vždy si dokončil a nikde tě neposlali domů :lol: Opravit to jde vždy.Čim více zkoušek navštívíš,ať se psem nebo bez psa, tak pozbíráš zkušenosti jak to pracuje jiným,jak to vedou atd.
Výstavy.Dej mu šanci a jdi na nějakou jinou, třeba národní.Protože dostat Vítěze v třídě mladých a potom 2x VD to je velký posun dolů.Alespoň si potom nebudeš vyčítat že jsi to sním neskusil :roll:
Jinak ode mne blahopřání k dosaženým výsledkům
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Jo jo díky,byly to nervy,já sem velký nervák a pak to zbytečně žeru,faktem je ,že třeba šoulačku jsme dělali jen 2 vudci,u mě se jim ale nelíbil způsob přivolání.Zvednutou paží bych prý zradil srnce...a už sem šel :cry:

Výstavy to je komedie!
Stejný rozhodčí mu jednou dá vítěze třídy a pak za měsíc VD!!!
Jinde mě ho 2x změří na 51cm a na poslední klubovce na 53cm!!!
Aspoň že ty zuby uměli vždy spočítat. :lol:
Vyhrávají pořád ti samí o kterých se veřejně ví,co za tím je...
Tak jsem se vztekl a řekl že se na to muzu.....
Hank
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24.5.2018, 23:13

Re: Irský teriér

Příspěvek od Hank »

Zdravím,
Snad se nikdo nebude zlobit když zkusím znovu otevřít toto téma.Na inzercích se začínají Irčani objevovat čím dál častěji ale pro ty co shánějí nějaké informace o pracovních Irech toho pořád moc není.Zajímalo by mě na jaký druh zvěře/na jaký způsob lovu je využíváte,jak jsou na tom s vrozenou ostrostí na škodnou a jestli se u nich nějak zlepšila hlasitost.Taky by bylo zajímavé přečíst si nějaké zážitky z výcviku a myslivecké praxe s Irským teriérem.Tak kdyby měl někdo z těch,kteří vedou Ira už delší dobu zájem a čas napsat pár svých postřehů tak jako před pár lety uživatel motolada,byl bych moc rád.

S pozdravem Hank
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tak jo:-)
S odstupem několika let, pes je ostrý na škodnou.
Teď mám třeba akci s jezevcem na otevřeném prostranství, hlášení 15minut, kontakt.
Kočky,kuny atd... vždy akce za hlasitého hlášení (které je ircanum odpirano).
Drobnou vyhání, nachází, vystavuje.
Hlídač, kámoš s dětmi i všemi lidmi.
Ostrý na ostatní psy na vodítku.
Na naháňkách a honech už problémy nemáme.
Děláme dosledy,aporty ne.
Poslušnost, vydrží bez problémů v autě atd...
Úprava srsti už jen strojkem.
Prostě bezproblémový pes
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: Irský teriér

Příspěvek od nivo »

Zdravím! V příštím roce zvažuji pořízení dalšího lov. psa, ti současní stárnou( křepelák už dožívá) a je potřeba pomalu začít znovu. Jedním z adeptů je i irský teriér. Plemeno se mě vždy líbilo, jenom mám v dnešní gaučové době trochu strach, abych nešlápl vedle. Proto bych chtěl poprosit tímto způsobem o nějaký tip na lovecky vedené irčany v ČR. Moc toho asi nebude, ale dík za každý postřeh.
čimango
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 30.7.2011, 12:33

Re: Irský teriér

Příspěvek od čimango »

Pokud by ti nevadilo zajet pro psa na Slovensko (Liptovská Lůžna), tak stanice Horár Sever. Mám od nich fenu po lovecky vedených rodičích (včera úspěšně absolvována první výstava). Zkoušky zatím nemá (nespěchám), ale jeví se velmi dobře. Ostrá je až dost.
Odpovědět