Irský teriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tak za sebou mame 1.vystavu,oblastní v Buchlovicích. Dopadlo to nad ocekavani dobre a zpet jsme si odvezli viteze tridy mladych. Cloveka to potesi.
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Irský teriér

Příspěvek od niva »

Blahopřeji k umístění na výstavě.
Co to volné hledání - slídění? Pokud se to ještě nesrovnalo, ono se to poddá.
Co čerstvá stopa prasete? Má zájem sám od sebe?
niva
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Děkuju,ve slideni je pokrok, chodí už dál a pěkně se vrací. Začala mu ale smakovat srnčí stopa, 2si už prohnal. Stopy hledá všechny, je vidět jak používá nos.
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Irský teriér

Příspěvek od Johny R »

Jé Irčani tu mají vlastní vlákno! Tak já taky přidám svou trošku! Mám Irčana (říkám jim Irský kočkodav :lol: ) dědka co mu jde už 14 rok. Teď už je z něj skutečně dědek, ale ještě tři roky zpátky to byl frajer. Mimochodem na výstavě v Brně jsem ve veteránech viděl fenku co měla 17 let! Vzhledem k tomu že má babička chová 40 let Foxtlíky, myslím si že teriérskou povahu znám velmi dobře. A u Irčanů se mi líbí že je tak dobře vyvážená. Jsou poslušní a učenliví, přitom i dost soběstační a odvážní. Prostě není to takový cvok jako Fox, ale pořád je to teriér :lol:! Jinak je to i pes výborný velikostně, nikde nepřekáží a když je zle tak jsem schopný ho poodnést. Přitom má dost síly na přinášení drobné. Dle mých zkušeností je velmi odolný vůči počasí (chudák si se mnou užil). Na druhou stranu bývají psi většinou dost dominantní a například ten můj byl neskutečný rváč, ostatním psům řekl bych až nebezpečný :? . Ale zase jsem se o něj nikdy nebál, vždy jsem se bál a hlídal ostatní psy. Ale doma beránek co spal u pecku s kocourem v jednom chumlu a velmi rád si hrál s dětmi. S tou hlasitostí to s ním bylo přesně jak jste tu psali. Poprvé štěkat jsem ho slyšel snad v půlroce. Jinak až odejde, tak určitě bude další pes zase "Irský Kočkodav" . Mimochodem to přízvizko u toho mého kočkodava naprosto sedí :D , na všechy kočky krom toho našeho kocoura :twisted: .
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Irský teriér

Příspěvek od fesoj »

Jak jsi dokázal, že se s tím kocourem snášejí ? U mé první křepelačky to bylo také tak, ale kocour byl už doma, když jsem ji přivezl jako štěně. Naopak ta poslední, kterou jsem získal v dospělosti, si k domácím kočkám nedokázala přes mou veškerou snahu vytvořit sebemenší toleranci a nakonec s každou zaklepala jak s užíváním.
Kritériem pravdy je praxe.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Johny jen piš,informací je jak šafránu.
Naprosto souhlasím stím cos napsal,i když se mu povaha ještě rýsuje je to velice podobné.
Zatím si s ostatníma chce hrát,ale teď jsem si na výstavě všiml,že ve zlomku sekundy na druhého psa i zavrčel.Doma je malá dcera s tou blbne neuvěřitelně a to i s cizíma děckama,musel jsem ho krotit protože ještě nevěděl,že do toho šprčka nemůže kousat jak do balonku.
S kocourem vyrůstá,ale postupem doby mu vysvětlil že pánem dvora bude on a kocour chodí všude možně jen ne po zemi a ani mě to nevadí :wink:
V přírodě je vidět jeho lovecké vlohy,krásně používá nos při volném hledání,na čerstvé stopě je dost rychlý a důrazný.
Pár dosledů sním už mám a vypadá to nadějně.Studenou zatím nehlásí,živou pěkně.Poprvé mě začal hlásit na ježka.
Aport ještě nezkouším a nevím jestli mám,původně jsem ho chtěl jen na dosledy,tak nevím jestli mu hlavu motat zase ještě vlečkama a aportama,do vody se mu zatím nechce :roll:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tak přidávám zážitek ze včerejška. Vrátili jsme se domů až pozdě odpoledne, protože v krbovkach byla tma tak jsem vynesl popel do popelnice a zatopil. Kolem 22hod začal pes hlásit, protož e hlásí často hlavně v noci když se něco pohne, polystyren strom atd.,nevěnoval jsem tomu pozornost. Už mě to, ale po hodině nedalo a šel jsem se podívat a jéje chudák se mě snažil zavolat k popelnici v plamenech. Musel ten pocinajici oheň odhalit ještě když doutnal uvnitř, proto tak dlouho hlásil. No nastalo hašení a odměna Ronymu.
Nechci ani domýšlet protože vedle stála 2.a za nima zeď potazena rakosim a pak fasada z polystyrenu.
Foto
http://motolada.rajce.idnes.cz/popelnice/
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Irský teriér

Příspěvek od Toma »

Už plechové s plastovým deklem měli psáno nesypat žhavý popel!!!
Lovec zabíjí jednou ranou.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Pokud jsem přesvědčen že není žhavý tak sypu, bohužel chyba se vloudila. Jinak nic neobvyklého známy tak přišel o půl střechy.
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Irský teriér

Příspěvek od Johny R »

Tak už mám Dědka od pátku na Pravdě Boží :( . No už jsem si psal s paní chovatelkou (Sršňová) a už mám zamluveného jednoho Ďáblíka z těch příštích. Tak doufám že zase sáhnu po tom pravém.
Motolado ty máš v tom psovi i dobrovolného hasiče :P !
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Irský teriér

Příspěvek od Tim »

Johny R píše:Tak už mám Dědka od pátku na Pravdě Boží :( . No už jsem si psal s paní chovatelkou (Sršňová) a už mám zamluveného jednoho Ďáblíka z těch příštích. Tak doufám že zase sáhnu po tom pravém.
Motolado ty máš v tom psovi i dobrovolného hasiče :P !
To je dobře Johny, já Ti to radil hned - na ztrátu psa je nejlepší lék nový pes. Akorát je pak nesmíš srovnávat, protože pokud ten nový nebude výrazně lepší, bude se Ti po Denym stýskat...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Škoda,ale vše dobré končí.Teď se budeš bavit s novým lumpem :wink:
Odkud je ta p.Sršňová,jací jsou její psi a po kom je má?
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Irský teriér

Příspěvek od Johny R »

Sršňovi jsou původně z Břidličné na Jesenicku, ale asi tak před deseti lety se odstěhovali do Rešic, to je u JE Dukovany na Třebíčsku. Pan Sršeň je myslivec a psi u nich vždy pracovali. Jinak paní Sršňová vede chov spíš po exteriéru. Měli několik vynikajících psů, ale nejvíc se zapsali jejich druhou fenkou Bonou Florex (chovatel Pavlica), která podle mého byla nejpěknějším IT u nás doteď. Po ní jsem měl svého Zrzouna. Fenka měla skvělou povahu a lovecky o ní pan Sršeň taky pěl samou chválu. Jinak něco tady http://www.persl-cz.wbs.cz/Vystavy.html , ale ty stránky už moc neobnovujou. Spíš pro ty co mají Facebook tak si můžou najít Věra Sršňová, tam je spousta fotek.
Na štěně si ještě chvíli počkám, ještě na něj není ani zaděláno :) ! Zatím můžu cepovat matčina Fouska, ale to není žádná legrace, páč ten pes dělá všechno sám :lol: !
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Jo ta fena mě něco říká.Při výběru jsem se o ni taky zajímal.Myslím,že jsme spolu i telefonovali,ale tenkrát neměli štěnata.
Já mám ze stanice Od Bedrčského dubu p.Goby fena Dyna a otec je od p.Procházky Astor Ariss Píseckých lesů.
A takhle to vypadá....
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Irský teriér

Příspěvek od Tim »

Krásný pes :!:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět