Irský teriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Irský teriér

Příspěvek od Onďa »

Fešák! Jak je otrimovanej, tak mu to sluší o dost víc, než když je za smetáka :D
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Ok děkuji já mu to vyřídím.Když se nechá otrimovat je to fešák,ale manželka tvrdí pravý opak ta by radši toho smetáka :lol:
Osobně si myslím,že má před sebou pěknou budoucnost,ale nechci to zakřiknout,jde o to jak moc mu ji pokazím.Pořád přemýšlím jak se trochu víc vrhnout na výcvik.Třeba nějaké výcvikové kurzy atd.Už jsem našel stránky místní kynologické org.tak jestli to nezkusit u nich.O lovení to u nich nebude ale spíš nějaké blbnutí,navazování vztahu se psem poslušnost atd..
Osobně bych uvítal vedení pod myslivcem někde v přírodě ale nikoho v okolí neznám.Teoreticky je hodně věcí jasných ale ukázka v praxi jak na to a co dělám blbě je neocenitelná.Třeba teď jsem byl na naháňce kde mě pán v letech co soudcuje u zkoušek poradil pár fíglů jak na hlášení a třeba cvičení barvy,,,,
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Irský teriér

Příspěvek od Onďa »

Mrkni k Rustaffovi na web www.acosador.cz a udělej si výlet do Čech na nějakou z jejich honičskejch akcí :wink: Něco taky myslím pořádává klub vůdců honičů (nebo jak se jmenujou).
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Nevím jestli "honičství" je to pravé co po něm chci,spíše dosled,dohledávky,barva-ze začátku.
Ale díky podívám se.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Irský teriér

Příspěvek od Onďa »

Chápu, já jsem vycházel z toho, že jakožto teriér to náturou to asi nebude úplně barvář.. Co vím tak Ruda to zaměřoval na bzh.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Jo,radši bych zkusil jít tak nějak od pomala a pak klidne BZH,ono stačilo pár ostrých naháněk letos a hned je to na tom psovi vidět,že ho budu muset zase uklidňovat,takže první budou ZV,BZ,LZ...
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Irský teriér

Příspěvek od Johny R »

Krásný Kočkodav!
Já jsem s ním chodil na klasický cvičák, naučil se poslušnost tak, že jsem ho vodil bez vodítka u nohy i po městě mezi autama. Zkoušeli jsme i obranu, pan cvičitel (dlouholetý chovatel N. ovčáků) z toho měl ukrutnou legraci :lol: ! Nikdy to nebyla agrese ale jen hra. Pes kroutil ocasem a pak si šel prostě kousnout do rukávu. Byl výborný na stopě vůdce, ale v honitbě zvěř vyhledával vyloženě zrakem, ale postoj při občasném vystavování měl hezčí než náš fous :lol: . Zkoušel jsem ho u známého na bachyňku ve výběhu, byl dost opatrný a nechtěl hlásit. Chtěl jsem s ním taky na BZH, ale nějak jsme se k tomu nedopracovali. Téhdá jsem ještě nebyl myslivec, tak jsem to ani nějak zvlášť nepotřeboval. Ale i tak kamarádovi jednou večer na sněhu dohledával lišku asi na délce 1 km po barvě, ale pak se nám stopa i barva stratily :roll: . Pak ještě dohladal jednu úspěšně a jednou jsme dohledávali kunu, taky úspěšně :)! Takže lovecky si moc neužil.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tak je na čase zkusit to bez vodítka:
https://www.youtube.com/watch?v=K0nJXYBkrd8
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Irský teriér

Příspěvek od Johny R »

Krásný, mi se vždycky nejvíc Ir líbil takhle v chlupech. Asi ho máš venku v kotci, podle toho jak má kožich hustý? Tohle bude fuška otrimovat :lol: . Tys ho zatím vodil jen na řemeni?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

To ne, ven chodíme na volno, ale na vodítku samo taky, pac se na to taky hledí. Tohle musí umět taky za prvé je to třeba na zkoušky a za druhé to jinak na hone vypadá když následuje pána, zrovna rapl terier :lol: :lol:

Jinak mě překvapilo že jde víc u nohy než na vodítku
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

No tak nějaké reference po uplynulé lovecké sezoně.Zkusili jsme asi 6 naháněk a 4 hony.Klid před zvěří zatím v pořádku,srnčí mu voní moc,po čerstvé stopě jde bez váhání,na viděnou ji štve.Vrací se od 2min do 10.

Prase už si taky prohnal dokonce ho i hlásil,z toho rudl zase ne,jak kdy.
Momentálně učím aport,kdybych se na ty podzimky rozhodl.Bažanta zatím očichává ,poponese,asi 4x ho vzal do plné mordy a aportoval,to bylo krásné,předání zatím nehrotím.

Na šoulačce po nocích paráda,nemůžu si ztěžovat,sice bez prutu v mojí ruce o krok přede mnou,ale to se doladí.

Odložení zatím taky v klidu,už jsem ho dokonce odložil i při ostrém lovu.Nakonec jsem nestřílel,ale i tak vydržel asi 20m ode mě asi 10min nehybně čekat.

Slídí od 5-60m přede mnou,pokud nenarazí na čerstvou stopu,tu pak následuje,ale vrátí se sám do 5 min,jinak na písknutí.Horší pokud zvedne kus ten pak štve.

Co mě trápí,je problém u společných akcí,začíná být dominantní a borec by se rval.Na vodítku je to se psem na krev(feny jen intenzivně čichá).Po vypuštění do leče je to naštěstí v pořádku,ale i tak má prvních 10 min snahu běhat za psama a očichávat je a sem tam si na ně zavrčet a záleží na druhém psovi jaký je ražoň a co si nechá líbit.
Všiml jsem si že pokud se po něm druhý pes ohnal,přestal dorážet a začal se k němu točit zadkem.(pochopil jsem že to chce ukončit).
Bohužel na poslední naháňce ho z nenadání napadl vzteklý Fox,který málem zadávil Jaga už na nástupu,dostal karte,takže zkušenost do budoucna nic moc.
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Irský teriér

Příspěvek od Johny R »

Tak zatím je mladý, tak asi jen zkouší, ale jak zjistí že na to má, tak budeš mít oprávněný strach o cizí Foxtly :lol: ! Ten můj s lety (kolem 4-5 roku) tak nějak zvážněl, nechal si vysvětlit že psi co jdou s námi se nelikvidují, ale stačila malá záminka a bylo vymalováno. Pak už na volno jen s volnějším obojkem a jak při rvačce stiskne tak vzít za obojek a protočením přiškrtit :? . Asi bych víc dbal na "poslušnost u nohy", trochu víc drilu, méně volnosti, ale bez hrubostí (to by ho jen utvrdilo). A na prohánění prostě prut do ruky, psa na řemeni a daun s hvizdem a šlehnutím. Ale jestli měl možnost prohnat, tak to bude těžší. Ať se daří!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

klid: http://www.youtube.com/watch?v=jD7bjRDMAl4 cca 10min (2 videa)
odložení: http://www.youtube.com/watch?v=mCXOwxazlXc
cca 10min a 200m (7videí) poprvé na daleko tak jsem ho pro jistotu nechal na vodítku,ale zvládl to.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Irský teriér

Příspěvek od motolada »

Tak pánové,dnes ZV.
Jestli se říká,že pes pozná stres pána a pán mu ho předává,tak nevěřím,protože takové nervy co jsem měl,kdybych přenesl na psa tak by neudělal ani krok. :lol: :lol:
Vašnosta byl v klidu a užíval si to..

Obrázek
Obrázek
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Irský teriér

Příspěvek od pivaš »

blahopřeji,jen tak dál.Ostatní budou těžší :D
Odpovědět