Bulterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Bulterier

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Leon píše:fesoj tady máš odkaz na kde se můžeš podívat na standart http://www.cmku.cz/index2.php?plemena_skupiny=3 a jenom ve zkratce VELIKOST: Výška nepřekračuje 35,5 cm (14"). Pes musí působit dojmem substance odpovídající jeho velikosti. Váhové limity nejsou stanoveny. Pes musí vždy působit vyváženým dojmem. a fotek je mraky na google
Tam je rozdíl jenom ve velikosti, jinak má úplně stejný standard jako klasický bulík. Jinak tady menší video, že se ten bulík do té nory fakt vleze 8) http://www.youtube.com/watch?v=_eCk3QPeMrU
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Bulterier

Příspěvek od janaA »

minibulíci se vystavují snad na všech mezinárodních výstavách,stačí se podívat. Ale podle mě je lidi spíš berou jako takovou "společenskou" variantu,pracovat s nimi asi nikdo nebude
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Bulterier

Příspěvek od tibi1 »

a to je chyba a cesta jak posuvat plemeno nespravnym smerom a zdegenerovat ho, podla mna maju na lov minimalne jak jagoši
sqwer1
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04.6.2013, 20:39

Re: Bulterier

Příspěvek od sqwer1 »

Ahoj...

...mam dotaz. Moje fenka bulla (jiz ctvrta) mi utika. Ty prvi tri byly vychovatelny, ale tato obcas (rozumej vzdy) zdrhne. Ze zahrady, na volno, na prochazce. Je hodna a nikde netropi neplechu, ale ja diky ni znam vsechny chovatele v okoli a utulky:(. Je ji 9 mesicu. Nemate nejakou dobrou radi jak na to???
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: Bulterier

Příspěvek od Mikulda »

tibi1

To, že bude minibulík norovat je jistý. Ale osobně nepovažuju norníka daviče(jakýhokoliv plemene) za vítězství. Pokud noruješ v umělý noře, kde se snadno dokopeš tak snad. Ale norovat tímhle stylem v jezevčích hradech? Pokud bude mít bulík dost prostoru tak nebude mít problém jezevce zadávit. Problém nastane v přírodních norách, kde se někde sotva protáhne jezevčík. Morda v mordě to pak jistí... Pes, kterej se snaží o chvat se tomu v úzký prostoru většinou nevyhne a jezevec nebo silnej lišák kožich zadarmo nedá. Když jsem začínal líbili se mi daviči, ale postupem času víc cením psi vyhaněče bez ohledu na plemeno, který lišku, jezevce vyženou před flintu. Píšu jen svůj názor a zkušenosti....
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Bulterier

Příspěvek od tibi1 »

hmmm sedi mi tvoj nazor...ale kazdy vyhanač je vetsinou skuseny alebo vaznejsie zraneny davič, bezny hlasič vyzene skodnu malokedy
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: Bulterier

Příspěvek od Mikulda »

tibi1

Těžko posoudím zase tolik psů jsem neměl, aby to bylo na nějakou významnou statistiku:) Pokud minibulíka pořídíš dej vědět jak norování s ním jde.

Lovu!
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od trapa »

Na doporučení svého lékaře jsem byl nucen díky vleklé závislosti zajít na rentgen.....
Přílohy
rentgen.jpg
rentgen.jpg (13.27 KiB) Zobrazeno 9335 x
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Bulterier

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Tak jsem byl teď s mladou o víkendu poprvé v obůrce. První čuměla jak puk co to je, ale pak ji fox rozhlásil. Na volno jsem ji pouštět nechtěl, má teprve čtyři a půl měsíce a je stále neohrabaná. Domácí mi ty prasata nechtěli zavřít do menší ohrádky, že to nepůjde (i když vím, že to tak dělávali vždycky, asi pohodlnost). Ony zrovna tyhle nejsou moc přívětivé a fox nakonec jak se říká "dostal na prdel". Nestačil uhnout když hlásil na bašku a kanec ho nabral přímo do řiti, tak má teď konečník jak hemeroidy v posledním stádiu :D . Tady nějaké videjko https://www.youtube.com/watch?v=dijtrSTkKFg a ještě jedno https://www.youtube.com/watch?v=tHFaUHADJeo
RomanHGT
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18.7.2013, 6:11

Re: Bulterier

Příspěvek od RomanHGT »

Ahoj, chtel bych vas poprosit o radu ohledne vycviku ang. bullteriera prvni tyden v zari si jedu pro stene a nerad bych hned od zacatlu neco zanedbal mate nekdo zkusenosti kdy zacit cvicit? pripadne jek moc se vycvik bulika lisi od jinych psu? kdy ho zacit seznamovat s cernou atd byl bych moc rad za vase rady. dekuji za pripadne odpovedi.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Bulterier

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Ahoj, mám prvního bulíka (celkově třetího psa) a zatím za ty necelé tři měsíce, co ho mám doma můžu jenom potvrdit to, co jsem pochytil od ostatních majitelů angl. bultriéra. Je to chytrý pes, ale hlava dubová. :twisted: Co se týká výcviku, tak absolutně neplatí tvrdá ruka nebo tresty, čím větší trest, tím tuplem to ten pes neudělá. Jedině pamlsky a pochvaly, tak se potom učí rychle. Z které CHS si budeš brát štěně?
RomanHGT
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18.7.2013, 6:11

Re: Bulterier

Příspěvek od RomanHGT »

Tak to jsem na to zvedavej :-D psa budu mit s chovne stanice polabsky bull. Ja jsem nikdy nebyl zastancem tvrdych trestu spis me zajima jakym stylem cvicit do ted jsem mel 2 jagose tak by me zajimalo jak oproti nim k psovi pristupovat ve vycviku.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Bulterier

Příspěvek od Daniel Vyoral »

To budeš mít ze spojení Javarke Pitch Black a Brixi Polabský Bull? Kolik chtějí za štěně? Vím, že ta Hedvika, co má toho krycího psa, tak dává svoje štěňata za 30 tis. a výš. Každopádně ještě dodám, že ten pes vyžaduje hodně pozornosti, jakmile ji nebude mít tak se zabaví sám a stává se z něj stroj na ničení. Na druhou stranu člověk se s tím psem parádně nasměje :D
RomanHGT
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18.7.2013, 6:11

Re: Bulterier

Příspěvek od RomanHGT »

to spojeni bude presne tak jak pises mama je lovecky vedena tak doufam ze bude po ni :-) cas si na nej udelam nejsem clovek co by si vzal bez premysleni psa a pak na nej kaslal. cena za stene je 15 coz mi prijde normalni.
SparKlee
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27.12.2013, 13:41

Stafordšírský bulteriér

Příspěvek od SparKlee »

Zdravím

jsem začínající myslivec a rád bych si pořídil stafordšírského bulteriéra.Nemáte nějaký odkaz na chovnou stanici, která se zabývá chovem těchtu psů pro lovecké účely ?
Odpovědět