Bulterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

bulteriér a podobná plemena

Příspěvek od Josef Kuřitka »

TO Hamstr:

Projdi si fórum! Dost jsem o nich psal - téma: zárazy, dosledy, černí rytíři atd.. Něco jsem dal i do rubriky na f. myslivost (2007 a 2008). Hledej! Měl jsem je roky, měl jsem i odchovy, výstavy a nějakou mysl.praxi taky mám. Myslím, že o lovu s ABT mám co napsat. Jinak nějaký extra trenink neexistuje. Pouze kondice, síla, vyrvalost, pohyblivost. lepší jsou terierské typy. Hlavy mohutná, ?iroká, delší s plynulým obloukem. Ty bully s krátkou papouščí hlavou jsem nesná?el. Je to drsná akce, pro drsný psy, drsný lidi s tesákem a taky se ti může stát, že ponese? domů mrtvýho psa, ze kterýho budou viset střeva. To, co ti mu?e ze začátku připadat jako adrenalin, tak časem nemusí dopadnout dopadnout dobře a jizvy můžou být na celý život. Jednou tady byl odkaz na záraz kusu s brakýřem a myslím, že i s bullem. Hodně účastníku z toho mělo infarkt, ale to byl pouze slabý odvar. Jdi do jiného plemena - braky, drs. jezevčík.
slim
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16.4.2009, 20:47

Příspěvek od slim »

je to pes uplně naprd já prosazuju jedina alpské brakýře jsou to nej psy :P
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak si ho nech a omotej si toho přerostlýho jezevčíka kolem krku aby jsi nenastydnul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P
slim
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16.4.2009, 20:47

Příspěvek od slim »

jako beru to že někomu se líběj jiný psy ale já bych už jinýho nechtěl
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

chápu ale sranda musí být :wink: a k tomu co se komu líbí mě se braka líbí vzhledově a dost jsem oní uvažoval ale pak jsem to viděl několikrát naživo v akci s černou a je to fakt honič na lišky a zajíce naši předkové nebyli blbý když ho na to vy?lechtily to akorád moderní myslivec se snaží překopat všechno co naši předkové vytvořily tak máme dnes z norníku honiče z honiču barváře atd.
Naposledy upravil(a) Leon dne pát 12.11.2010, 17:50, celkem upraveno 1 x.
slim
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16.4.2009, 20:47

Příspěvek od slim »

to zase jjá mám kámoše dělá u městskej lesu u trutnova a taky má braku a tamu maká na prasata fest proto jsem si jí asi kvuli tomu vzal a taky kvuli dohledávkam protože máme v revíru dost prasat a i dost dohledávek a většina chlapu maj jezevčíky a tak co máš za psa
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 22.3.2013, 13:14, celkem upraveno 1 x.
dakslkopov
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.2.2008, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Bulík

Příspěvek od dakslkopov »

Vůbec to není pes na prd.A pokud je,udělal to z něj chovatel,nebo? jako mnoho jiných plemen se z něj stal gaučák.Osobně jsem zažil lovy hajného Bohdala s tímto pejskem a loveckým perem.Pouze závist a nehlučnost tohoto lovu mu zakázala před mnoha lety tento lov praktikovat.Němost tohoto psa je jediná ku jeho škodě.Pes vhodný na barvu, nahání,je tvrdý,nebo snad byl.
Co se týče brak-to je dlouhý příběh.každý má své plemeno,všude se najde zmetek či podvodník a všude je spousta poctivých chovatelů.
U braky je jedna zásada-chodit,chodit a chodit.Do tří let je na ní
Možná i několikrát namířeno a pak se to vrací do normálu a ku obrazu chovatele.To bude asi všechno.D.K. :D
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:40, celkem upraveno 1 x.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Bulterier

Příspěvek od Petr 3 »

Ať se na mě nikdo nezlobí,moc to neuznávám aby pes visel na praseti,není lepší,když pejsek prase vyštěkává a staví ho?
Pro lovce je to daleko lepší a nemusím řešit veterinu.Je to jen můj názor a mě to takhle vyhovuje.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:40, celkem upraveno 3 x.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulterier

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:40, celkem upraveno 3 x.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Bulterier

Příspěvek od Petr 3 »

Fena má dva a půl roku,na 40 kg prase se pověsí,ale na větší ne a vůbec mě to nevadí.Ti bezhlaví jagoši jsou k ničemu,aspoň takou mám zkušenost a musím přiznat,že takovýho psa bych dal pryč.Fena mě loví dobře,nemám na naháňkách žádnej problém,začala se dobře vracet,takže spokojenost.Do přírodní nory ji nepouštím,mám ji jen na povrch
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Bulterier

Příspěvek od Petr 3 »

Jo a ta vesta je od Rudla
Odpovědět