GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Jarek Horsky »

Ty pytlíky musí být 2, jinak to stejně zvlhne. GPS je normální od GSM je to pouze nouzovka když není signál GPS. Bohužel kvalita funkce je velmi rozdílná. Mě umřelo načítání simky den po Štěpánu, takže budu reklamovat. Holt je to za 1000 Kč. Zkuste si najít KIPI. Vypadá to výrazně lépe a včetně aplikační podpory.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: GPS pro psy

Příspěvek od BwanaHunter »

Lada> taky si myslím, že "po zavolání přeruší hovor a pošle polohu" nebude moc použitelné. Stačí pomalejší spojení/slabší signál, a než se ti stáhne mapa atd., tak pes už je dávno někde jinde. Já teď testuji tohle https://tractive.com/en
Zatím ne moc dlouho.

Pozitiva jsou, relativně nízká cena, že je to vodotěsné (snese úplné ponoření do 1m), má to možnost zapnout "live tracking" kdy se pozice updatuje po 2 vteřinách. V praxi mě příjemně překvapilo, že i v krajině mimo obce, s průměrným pokrytím GSM signálem s GPRS/Edge (nejpomalejší mobilní data, které jsou v současnoti v ČR použivány) to funguje docela slušně. Samozřejmě když jsem byl v místech, kde je problém se signálem a člověk si obvykle ani nezavolá, tak se to nechytalo. Na dálku se dá spustit zvukový signál, vydávaný lokátorem, který umožní lépe najít buď psa, nebo ztracený lokátor v terénu. Je v tom vestavěná SIM karta na všechny operátory, takže funkčnost není závislá na tom jednom konkrétním (ale samozřejmě funkčnost aplikace v telefonu ano, když nemá signál telefon, nevidíte taky nic. V případě ztráty psa se ale na signál dá dojít/dojet, lokátor bude fungovat tam, kde má signál jakýkoliv z našich 3 providerů). Platí se buď basic varianta 4,99 Eur/měsíc, funguje v 1 státě a nějaké další drobné rozdíly, nebo premium 9,99 Eur/měsíc a funguje asi ve 30 zemích po světě, rozhodně v celé Evropě, plus nějaké další drobné rozdíly).

Neutrální: má to vlastní aplikaci, která ale používá mapové podklady od Google maps, což není apriori blbě, ale není možné zvolit žádné jiné (mě nevadí, ale uvítal bych mapu ve větším měřítku). Samozřejmě je to závislé na mobilním signálu/přístupu k mobilním datům, ale to bude jakékoliv zařízení na principu GSM. Klipy pro přichycení na obojek jsou použitelné tak při lehké procházce v parku, do lesa je potřeba bytelnější přichycení nějakou kapsičkou, pokud není přímo spec. obojek se všitou kapsou, ale to se dá bez problémů koupit.

Negativní: Live tracking (s update po 2 vteřinách) se automaticky vypne po 10 minutách a musí se znovu zapnout. Není jak ten time-out vyřadit. To mi docela vadí. V normálním módu se poloha updatuje po x minutách (až po 10) což je dlouho. Uvítal bych ještě pár vedlejších funkcí, ale ty nejsou zásadní, tohle mi vadí víc.

Jinak není to samozřejmě profi systém, jako třeba Garmin, je to asi tak trochu hračka nebo pro panelákové ňafíky, co se páníčkům zabíhají při venčení. Ale jako pojistka pro případ ztráty psa se mi to zdá zatím použitelné, ale jak jsem psal, testuju to teprve krátce.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Hirc »

to Bwana: jak dlouho v tom vydrží baterka? Něco podobného v ČR nabízel (nabízí?) T-Mobile, ale kámen úrazu byla právě baterie - cca 24h ve stand-by, což mi přišlo hodně nepraktické.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: GPS pro psy

Příspěvek od BwanaHunter »

Hirc> ve stand-by nekolik dni, live tracking ji samozrejme zere, to by mel vydrzet 8h. Pri testovani kdy to bylo ve stand by, do toho jsem pri vychazkach zkousel live tracking relativne casto a dalsi blbosti, tak vydrzela nejake 3 dny.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
jirabart
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10.3.2013, 17:17

Re: GPS pro psy

Příspěvek od jirabart »

Nezkoušel jste někdo tento
http://www.elektronickeobojkypropsy.cz/kippy-p3294

je to novinka a podle popisu by to nemuselo být za ty peníze špatné.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: GPS pro psy

Příspěvek od motolada »

Vypadá to dobře,škoda jen toho ročního odírání o1000Kč
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: GPS pro psy

Příspěvek od BwanaHunter »

Vypadá to podle popisu jako klon toho rakouského, co mám. Funkčnost je prakticky 1:1. Ten rakouský je levnější na pořízení a chtějí vyšší poplatek za přenos dat, tady obráceně. Zajímalo by mě, jestli ten "fast tracking" má taky nějaký automatický time-out, protože to je to, co mi, asi jako jediné, na tom Tractive vadí. Jinak Láďo, odírání neodírání, je to platba za datové přenosy ve všech mobilních sítích, a to mi nepřipadá tak moc. Když bys si pořídil lokátor, kam si dáš svojí SIM (a ty starší jsou takové), bude tě to stát min. 150 Kč/měsíc a jen na jednoho operátora. A když ten zrovna nebude mít v místě signál, tak smůla, nebude to fungovat.

Jinak po dosavadních testech se ten Tractive zdá celkem užitečný, ale je třeba dost pracovat s tím live trackingem. Pak je na mapě dobře vidět, kam pes doběhnul, kde skončil (jako např. u kusu) ať už tam zůstal, nebo se vrátil a protože samozřejmě na mapě se zobrazuje i poloha telefonu, tedy vůdce, je zobrazena relativní poloha obou a to místo se dá s telefonem v ruce celkem snadno najít, i když člověk nezná dobře daný terén, tento týden jsem to zkoušel na místě, kde jsem před tím v životě nebyl. Tu ručičku ála kompas, co ukazuje směr a vzálenost k lokátoru to má taky a relativně funguje.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

jirabart píše:Nezkoušel jste někdo tento
http://www.elektronickeobojkypropsy.cz/kippy-p3294
Také bych se s odstupem času zeptal: Nemáte někdo s tímto "Kippy" GPS pro psy praktické zkušenosti? Vypadá to celkem zajímavě, neboť je to opravdu kompaktní a cenově dostupné, ovšem absence nějaké externí antény u mě trochu budí obavy, zda to bude fungovat například v hustě zarostlé lesní honitbě?
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

Kvalitní a spolehlivý prodejce navigací Garmin s nejdelší historií je Jan Konvička-737107321. Zajišťuje kvalitní servis, poradenství za které se u něj neplatí a je plátcem DPH.
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od radekbartik »

musim potvrdit jak pise TRAPA, uvazujete-li o GPS pro psa, a za mou osobu jedině Garmin (měl jsem Astro 220, Astro 320 a nyni Alphu 100) nikdy nezklamal, stejne jako pan Jan Konvička :-)
Garmin + Konvička = nejlepší volba, pokud chcete vědět kde máte psa a co dělá...
romdus
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26.8.2016, 21:57

Re: GPS pro psy

Příspěvek od romdus »

Dobrý večer nemáte někdo zkušenost s tímto GPS https://www.elektro-obojky.cz/gps-obojk ... 0-tracking děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Zdravím, zhruba po roce užívání jsem se rozhodl napsat uživatelskou recenzi na Tractive® GPS pro psy. Datloval jsem to po kouskách několik dní, ale snad to někomu pomůže, já sám jej totiž pořizoval tak trochu naslepo, protože najít na internetu nějaké informace od jeho uživatelů bylo tehdy prakticky nemožné. Chtěl jsem si pořídit cenově dostupné GPS pro psa, od kterého sice nebudu očekávat výkon profesionálních modelů v pořizovací ceně od dvaceti tisíc Kč výše, ale na druhou stranu bez určité míry přesnosti a spolehlivosti by smysl nemělo. Jelikož jsem chtěl GPS, které mi nebude ukazovat pouhý směr a vzdálenost od psa, ale chtěl jsem vidět jeho pozici přímo na mapě, rozhodoval jsem se mezi variantami Kippy® GPS a Tractive® GPS. Nakonec jsem zvolil Tractive, protože s tím už měl zdejší diskutér BwanaHunter nějaké praktické zkušenosti, u Kippy by to byl vyloženě krok do tmy. Takže jdeme na to: Teorii, jak Tractive funguje, si můžete přečíst v češtině na stránkách dotyčné rakouské firmy zde: https://www.tractive.com/cs/gps Jak se dočtete, mimo samotné GPS jednotky, umisťované na obojek psa, potřebujete mobilní telefon s dotykovým displejem, datovým připojením k internetu a operačním systémem, pro který existuje Tractive aplikace (Google, Apple, Microsoft), kterou si zdarma stáhnete. A zde už to někdy může trochu zadrhnout. Dnešní takzvané "chytré" mobilní telefony totiž představují tak obrovskou škálu variant hardware v kombinaci s průběžně se aktualizujícím software, že se vám může stát, že si dotyčná Tractive aplikace s konfigurací vašeho mobilu úplně nesedne. Například můj původní mobil Alcatel OneTouch Pixi (už nevím, jaké typové číslo přesně) neuměl dnešní 4G připojení, takže se mi stávalo, že se v mobilu při přechodu na jiný vysílač a 4G síť přestala zobrazovat aktuální pozice psa, přestože obojková jednotka pracovala, jak má. Co na tom, že moji vlastní pozici tento mobil ukazoval špičkově, tedy velice přesně a rychle, když jsem neviděl psa. U manželčina mobilního telefonu Samsung Galaxy se tyto problémy nevyskytovaly, takže jsem si nakonec po různých bezúspěšných pokusech s nastavením nechal starý mobil vykoupit a pořídil stejný, jako ona. Na tom Tractive aplikace funguje dobře. Jediným drobným nedostatkem je, že po její spuštění trvá až několik minut, než se zobrazí (naběhne na mapě) vlastní poloha mobilu, pak už to ale běží normálně. Každopádně polohu psa to zobrazuje ihned po spuštění a přesně. Firma Tractive jejich mobilní aplikaci pravidelně upgraduje, zřejmě aby odstranili zjištěné softwarové kolize. Osobně jsem za ten rok provozu pouze několikrát zažil situaci, kdy se aplikace nějak zasekla (co bylo příčinou netuším), ale pomohlo ji v mobilu prostě vypnout a opět zapnout. A mimochodem - aktuální polohu psa i její denní historii si můžete zobrazit nejen na mobilu, ale i na webových stánkách Tractive, z libovolného počítače připojeného k internetu, samozřejmě pod příslušným přístupovým jménem a heslem. Z počítače můžete plně ovládat i obojkovou jednotku. A jak to všechno funguje? Zapnutá GPS obojková jednotka zaměří svoji pozici a odešle ji prostřednictvím mobilní sítě (obsahuje cosi jako SIM kartu) na server Tractive. K tomuto serveru jste pomocí datové sítě připojeni vy s mobilem (případně počítačem), takže se vám souřadnice psa stáhnou a zobrazí na mapě. Díky tomuto principu má, zejména v závislosti na kvalitě signálu mobilního pokrytí, pozice zobrazená v mobilu oproti reálné pozici psa mírné zpoždění, ale není to nic závratného, asi nejdelší prodlevu jsem v případě velice špatného signálu zažil tak minutu, ale to byla opravdu výjimka, v průměru se to pohybuje odhadem okolo deseti vteřin, a pokud se pes pohybuje v otevřeném terénu s dobrým pokrytím signálem, tak ani to ne. V mobilní aplikaci si můžete zvolit ze tří druhů map: Street, satellite a hybrid. Ta první je základní kreslená mapa, druhá satelitní z Google map, já používám tu třetí, tedy hybrid, což je satelitní mapa, obsahující i názvy obcí či vodních toků a mající graficky obtažené komunikace včetně lesních cest, které občas na samotné satelitní mapě ani nerozeznáte. Lze ji dostatečně zvětšit, takže opravdu vidíte, kde přesně v krajině pes je. Sledování pozice funguje ve dvou režimech, pohotovostním a "live". V pohotovostním režimu je pozice psa zaměřena a uložena pouze jednou za 10 minut. Pokud chcete zjistit, kudy přesně váš pes běhá a kde se právě nachází, musíte na mobilu (nebo PC) aktivovat režim live. Chvíli trvá, než obojková jednotka obdrží pokyn pro spuštění live režimu a začte v něm fungovat, pokud je v místě slabý signál, může to trvat i více jak minutu. Jakmile live naběhne, pozice psa se vám na mapě změní z bílé na červenou a začne se podrobně vykreslovat a ukládat jeho trasa, protože obojková jednotka v tomto režimu odesílá svoji pozici každé 2 vteřiny. Mimo trasy a polohy psa vidíte i vaši vzdálenost od něj, zobrazenou v metrech. Přesnost polohy psa je překvapivě velmi dobrá, podle mých zkušeností se obvykle pohybuje v řádu plus mínus několika metrů. Takže se nejedná o žádný hrubý orientační údaj typu, že váš pes běží někam směrem na Prahu nebo na Brno, ale opravdu jej v případě potřeby najdete. Každopádně režim live má jednu slabinu, kterou je to, že se po deseti minutách, tedy pokud ho ručně nevypnete dřív, sám automaticky ukončí a obojková jednotka se vrátí do pohotovostního režimu. Pokud chcete v režimu live pokračovat, musíte ho znovu ručně zapnout a jelikož chvíli trvá, než opět naběhne, váš pes mezitím stačí odběhnout o kus dál od poslední uložené pozice. Toto vás asi bude prudit zejména v případě, když máte fanatického norníka a pohybujete se v místech, kde to nemáte 100% obeznané. Pak si zřejmě budete muset hlídat ten desetiminutový interval a opakovaně režim live ručně zapínat a čekat, až naběhne. To časové omezení je zkrátka daň za malou velikost obojkové jednotky (5 x 4 x 1,5 cm), která sice neobtěžuje ani malého psa, ale zase se do ní nevejde baterie s větší kapacitou. Ten časový limit prý má funkci ochrany proti tomu, když by uživatel zapomenul režim live zapnutý, protože GPS bude za několik hodin nepřetržitého provozu totálně vybité a nefunkční. Když už jsme u kapacity baterie, tak čistě v pohotovostním režimu vydrží obojková jednotky fungovat možná až týden, ale to jsem nezkoušel. Sám ji používám způsobem, že když beru psa proběhnout do lesa (až na výjimky denně 1 – 2 hodiny), nasadím mu doma obojek s GPS a zapnu do pohotovostního režimu. Live režim zapínám až ve chvíli, kdy toho našeho Krakena vypouštím na volno "udělat v lese inventuru". Pokud GPS používáte zejména z důvodu, aby jste psa dokázali najít, kdyby někde zůstal a v lese se zabýváte něčím jiným, než sledováním toho, kde zrovna teď běhá, nemusíte chodit po lese s mobilem v ruce jako nějaký facebookový pubescent, ale můžete ho prostě zamknout a strčit do kapsy. Přestanou se vám do něj sice stahovat pozice psa, ale live režim normálně běží těch 10 minut a na server Tractive se pozice psa ukládají. Pokud mobil opět odemknete, začne se vám od té chvíle poloha psa opět zobrazovat a vykreslovat. To, kde byl předtím, si v případě zájmu můžete zobrazit v historii. Při tomto způsobu použití dobíjím obojkovou jednotku raději každé druhý den, protože třetí už většinou potřebnou dobu nevydrží. Aktuální stav nabití baterie samozřejmě vidíte v mobilu (PC). Z výše uvedeného myslím vyplývá, že celodenní naháňku v live režimu Tractive GPS určitě nezvládne, na to nemá jeho baterie kapacitu. V takovém případě nezbývá, než nechat ho zapnuté jen v pohotovostním režimu a live aktivovat jen v případech, kdy se chcete například po ukončení leče podívat, kde se pes nachází. Z důvodu přepínání mezi výše uvedenými dvěma režimy Tractive ani nevypočítává délku trasy, co váš pes naběhá. Mám vyzkoušeno, že GPS nefunguje, respektive aktuální pozici psa neuvidíte ve dvou případech: Buď se pes pohybuje v místech, kde vůbec není mobilní signál, nebo je obojková GPS jednotka natolik zastíněná, že nedokáže zaměřit svou polohu. Také to může být kombinace obojího. V takových případech se režim live vypne a zůstane zobrazená poslední známá pozice až do doby, dokud se pes nedostane do míst, kde signál opět chytí, nebo opět dokáže zaměřit GPS. Místa, kde není mobilní signál, se občas najdou, zejména v údolích kopcovité krajiny mimo obce. Ale jedná se spíše o výjimky, pokrytí mobilním signálem je dnes celorepublikově celkem dobré. Co se týče odstínění GPS, typicky nastává v situaci, kdy vám pes vleze do nory, pak zároveň nemívá ani signál. Jen jednou jsem zažil situaci, kdy obojková jednotka sice měla mobilní signál, ale neúspěšně zaměřovala GPS pozici - to když se pes v zimě na Šumavě pohyboval v opravdu husté, rozlehlé a silně zasněžené mladé smrčině, která nad ním vytvořila jakýsi sněhový poklop. Ale jinak i v zasněženém lese GPS funguje slušně. Co se týče pořizovací ceny, já Tractive GPS pořizoval za tehdy standardní cenu zhruba 2.700,- Kč, ale jak jsem k vlastní smůle až dodatečně zjistil, dotyčná rakouská firma celkem pravidelně dělá různé slevové akce, kdy se dá pořídit klidně i za polovinu ceny. K pořizovací ceně ale musíte připočítat ještě provozní náklady - paušál za mobilní přenost dat (z obojkové jednotky na servery Tractive a zpět, bez limitu). Na čím delší dobu zaplatíte dopředu, tím to vychází na měsíc levněji. Na výběr je ze dvou tarifů – základního a prémiového. Základní tarif vás vyjde od nějakých 100,- Kč měsíčně, prémiový asi 112,- Kč. Pro uživatele je podstatné zejména to, že při základním tarifu si musíte zvolit pouze jedinou zemi (např. Českou republiku), pod jejíž mobilními operátory bude Tractive GPS fungovat. S prémiovým tarifem Tractive GPS funguje po celé Evropě + ve spoustě dalších zemí světa. Pokud se pohybujete se psem někde blízko hranic, určitě se vám bude někdy stávat, že signál žádného z českých mobilních operátorů už GPS jednotka nezachytí, čímž v případě základního tarifu končíte. U prémiového se ale obojková GPS přepne na libovolného dostupného zahraničního operátora a jede dál. Ale pozor - pokud se kromě psa připojíte k zahraničnímu operátorovi i vy sami s mobilem (mimo tuzemský signál), tak pokud nemáte aktivovaný datový roaming, skončili jste také, protože obojková jednotka sice běží a odesílá data, ale vy ji nevidíte a nemůžete ovládat. Oproti základnímu tarifu je v tom prémiovém navíc možné zobrazit i aktuální rychlost pohybu psa v km/h a v jaké nadmořské výšce se nachází. A jaké má Tractive GPS další funkce? Tak třeba bezpečnou zónu, tedy takzvaný virtuální plot, kdy si na mapě nastavíte libovolně velký okruh okolo nějakého místa a v případě, že jej pes opustí, přijde vám na mobil upozornění. Já osobně to nepoužívám, ani jsem to nikdy nezkoušel. Na obojkové jednotce také můžete na dálku zapnout zvukový signál (takové tiché pípání vysokého tónu), nebo blikání malé diody. Co se týče uchycení na obojek, k GPS jednotce dostanete v sadě takové plastové zacvakávací držáčky na obojky různé tloušťky. Určitě to mají vyzkoušené, ale našemu psu manželka raději na obojek ušila malou kapsičku z pevné umělé látky. Co se týče odolnosti proti vodě, náš pes s tím už hodněkrát běhal ve sněhu, v dešti, válel se v loužích a nebo i přímo plaval ve vodě, přičemž žádný problém nenastal. Zkrátka zatím vše funguje bez problému, ale rok je poměrně krátká doba na test životnosti. Co závěrem? Tak nejprve nějaké ty mínusy: Oproti profesionálním radiovým GPS systémům pro psy má Tractive GPS malou kapacitu baterie, je závislé na pokrytí signálem mobilních sítí, nedokáže počítat vzdálenost naběhanou psem a nemá funkci přenosu zvuku od psa k jeho vůdci. Široké spektrum "chytrých" mobilních telefonů může někdy znamenat menší softwarové kolize, ale to předpokládám spíše u typově starších přístrojů. Jako největší mínus já osobně vnímám onen pevně nastavený interval deseti minut, po kterém se live režim automaticky vypne a je nutné jej opět ručně aktivovat. A nyní nějaké klady: Obojková jednotka je opravdu malá, lehká a nenápadná, takže neobtěžuje ani nejmenší plemena loveckých psů, kteří na rozdíl od použití profesionálních systémů nevypadají jako autíčko na dálkové ovládání. Určitým pozitivem může být i to, že Tractive GPS není omezeno dosahem radiového signálu, ale funguje celorepublikově (případně po celé Evropě a dalších zemích světa), takže se vám pes se vzrůstající vzdáleností nedostane mimo signál. Když vám například na honu nějaký aktivní "zachránce" naloží psa do auta a bez ohledu na telefonní číslo, uvedené na obojku, veze někam do útulku, hned vidíte, co se děle (pohyb po silnici, kam, u prémiového tarifu i rychlost). Za výhodu je u Tractive GPS možné považovat i nízkou nákupní cenu oproti profesionálním radiovým GPS systémům. I s ohledem na poplatky za tarif - pokud budete Tractive GPS používat pro jediného psa, bude vám i s dražším prémiovým tarifem trvat minimálně 15 let, než se náklady vyrovnají. (Pochopitelně za čistě teoretického předpokladu, že obě zařízení vydrží takto dlouho fungovat.) Ano, radiové systémy mají výhodu v tom, že investujete pouze do jejich pořízení, pak už fungujete zdarma. Ovšem ty ceny... Ale možná, že se při nějakém větším počtu sledovaných psů už vyplatí radiové systémy. Kdo ví. Moji amatérskou recenzi bych ukončil tím, že Tractive GPS představuje cenově dostupný a celkem spolehlivý systém sledování pozice psa, který s přihlédnutím k jeho reálným možnostem svoji práci odvede. Výkon a rozsah funkcí profesionálních radiových GPS systémů od něj samozřejmě očekávat nelze. Já osobně jsem s ním spokojen, až na ten neměnný desetiminutový limit pro live režim mu nemám co vytknout.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr1970 »

jen dotaz: jak se snáší "spotřební elektronika" jako samsung telefon s nějakou nepřízní počasí? na podzim? v zimě? v leči kdy je -5 až 10, mlha, poprchává.. to stojíš a koukáš na obyč. telefon bez nějakého IP krytí a ten telefon funguje déle než měsíc?

já co začal tahat k vodě spotřební elektroniku (za sebou Blackberry, samsung, Iphone..) tak díky vlhku, mokrým rukoum, navlhlým kapsám.. to jde všechno do kopru..... dříve či dřivě...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Na ty jedno až dvouhodinové procházky se psem honitbou často nosím mobil normálně v kapse a už rok funguje naprosto bez problémů. Po lese ho ale v ruce nenosím, obvykle ho vyndavám jen kvůli tomu nešťastnému desetiminutovému limitu, abych opakovaně aktivoval live režim. Při tom se samozřejmě krátce podívám, kde pes je. Těch pár chvil mobil vydrží i v dešti. Pokud ale jdu s puškou, nebo je vyloženě špatné počasí, případně se jedná o nějakou celodenní akci, dávám mobil do vodotěsného pouzdra, které si zavěšuji na krk. Déšť ani mokré ruce mu tak vadit nemohou, navíc je to pohodlnější v tom, že ho člověk nemusí opakovaně vyndavat z kapsy a opět zandavat. U nás v ČR se dá sehnat více druhů, stojí to pár stovek a většinou se to i nechá pověsit na krk. Vyrábí se to z nějaké speciální průhledné fólie, přes kterou se normálně nechá ovládat dotykový displej. Tady pár obrázků: https://www.google.cz/search?q=Krusell+ ... o+na+mobil Už vícekrát jsem něco takového zahlédl i u turistů a rybářů.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Šumavák »

Ještě na žádost jednoho ze čtenářů doplňuji, jak spolehlivě funguje Tractive GPS v oblastech s hodně slabým pokrytím mobilním signálem: V takovém případě se může opakovaně stávat, že pokud se pes při zapnutém live režimu nějakou dobu (odhaduji v řádu desítek vteřin) pohybuje v místech, kde signál úplně ztratí, obojková jednotka se automaticky přepne do pohotovostního režimu. Ačkoliv se pes následně dostane zpět na signál, live režim se bohužel sám opět nespustí, ale musí se zapnout v mobilu (nebo PC) ručně.
Odpovědět