GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

Musím říct GPS Astro nemá chybu.Mam ho pro Velše v Brdech.Vzdálenost 5km v hornatém lesním terénu není problém.Kdo má více psů doporučuji více obojků a sledovat smečku nemá chybu..Dnešní cena je 500 dolarů.A jistota ,že najdu svého psa mi za těch 10.000 stojí.Jsou běžně na ebay www.ebay.com
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:02, celkem upraveno 1 x.
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: GPS pro psy

Příspěvek od BBrit »

GPS Garmin Astro220 s DC 30 používám pro svého bavoráka od dubna. Dodavatel Trapa, včetně faktury (dal jsem do účetnictví :D )a záruky. V případě nějakých nejasností nebo problému s GPSkou je možné kdykoliv Trapu kontaktovat, což je výhoda. Při nákupu přes Ebay je možné volat akorát z okna. Při dosledech, po vypuštění psa na štvaní a stavění krásně vidím na mapě (turistická mapa do outdoor GPS), kde pes je a jak daleko je ode mě, jestli běží nebo je na fleku (hlasitě staví zvěř). Dříve to bylo tak, že jsem se mohl pouze domnívat, kterým směrem pes je a jestli hlásí tam a tam v mlazině, na kopci, dolině, atd....Je fakt, že někdy to zahlásí ztrátu signálu, ale to je pes většinou za kopcem v další dolince, kdy jdu po jeho stopě na mapě a signál opět naskočí. Je to obrovská výhoda, ušetří to spoustu času hledáním psa, kde zvěř staví a o strátě psa při případném poranění ani nemluvím. Nedávno jsem dohledával koloucha už za šera po jedné naháňce. Psa na štvaní na tmu nepouštím při dosledu černé, zvěře trofejové a dřív ani holé, ale teď ho klidně v případě dosledu holé (vysoká-kolouch, mufloní, dančí) klidně vypustím. Ušel jsem 400m na řemeni, následoval kvůli blížící se tmě výpust a na GPSce bylo za chvíli vidět, že pes staví zvěř víc jak 700m od nás. Šli jsme dle GPSky za ním, ale mezitím popoběhl dalších par set metrů na hřeben, kde opět dle GPSky kus stavil. Přišli jsme tam a koloucha jsem dostřelil. Nemít GPS, tak bych ho zbytečně musel po kopci hledat a poslouchat, kde hlásí a tím ztrácel čas, kvůli světlu na dostřel. Tento dosled popisuju hlavně i kvůli tomu, že jsem se setkal na poslední leči s negativním ohlasem na GPSku. Není to prý tradiční, prej nemá to asi to kouzlo hledání psa :) Hodně lidí odrazuje od pořízení GPSky pořizovací cena, ale pokud pominu případnou ztrátu mého pro mě velmi cenného psa, tak GPSka šetří čas a i peníze. Navíc na GPSce si při dosledu, když najdu barvu značím barvu, akdyž je nějaký problém, tak se podle ní na poslední barvu vrátím. Kolikrát dohledávám v cizím revíru, kdy doprovod nestíhá, takže se podle GPSky bez problémů vrátím k autu, které si označím na mapě při začátku dosledu. Někteří majitelé honičů kolikrát po naháňkách hledají 2dny svého psa, stratí x hodinu času a projetých litrů benzínu, zbytečné nervy, co je se psem a když si to nakonec spočítáte, tak se vynaložené finance na GPSku za chvíli vrátí. Takže já za sebe můžu GPSku Astro 220 jenom doporučit, včetně Trapy a jeho technické podpory.
P.S. Se psem chodím skoro celou stopní dráhu (i pár km) na řemeni a vypouštím ho až na štvaní. To píšu z toho důvou, že dle mého osobního názoru není zrovna ideální přijít na nástřel, vypustit psa a sledovat na GPSce,co se bude dít.Respektive, nemám zkušenosti s jinými plemeny psů, ale s barvářem je možné dělat takto dosled, až když je pes starší a má zasebou hodně praxe a i tak je nutné psa aspoň 300m zapracovat.
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

Cena není zavádějící Necelých 500 dolarú je 7.500 doprava do 50 dolarů pokud jí dodavatel neuhradí sám. Je pravda ,že je nutné přičíst 19% DPH .A jsme na 10.000.Také mapy jsou běžně na internetu.A pokud se garmina týká má zastoupení v ˇčesku a jsou ochotni přístroj opravit.Pouze drobný fakt ,že frekvence vysílání není u nás schválena proto není možná ofiko dodávka od Garmina.Ovšem jejich výrobky jsou nerozbitý i když náhoda je vůl.A 10.000kč při dnešní ceně psů se zkouškama je sranda nehledě ,že jde o kámoše který je často doma doslova obrečen.Ale taky tady učitou roli hraje to jak si svého psa kdo cení a jak ho má rád.A ještě k tomu Ebay .Tyto prodeje jsou od ofiko prodejců.Kteří drží záruku.Pokud jsou ovšem ochotní to poslat.Ale není problém si najít na netu jinou firmu která Astro prodává .Myslím,že jsem někde četl.že njvíc ho v Evropě používají Švédové a asi to tam taky někdo prodává.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:02, celkem upraveno 1 x.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

teda nevím jestli je to ta správná volba,než GPS,je asi levnější se zaměřit na poslušnost psů a to mě nikdo nevymluví
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:03, celkem upraveno 2 x.
vhool

Re: GPS pro psy

Příspěvek od vhool »

to trapa: pane kolego prosim o mirnejsi ton reakce ..... :wink:
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

Petr 3 píše:teda nevím jestli je to ta správná volba,než GPS,je asi levnější se zaměřit na poslušnost psů a to mě nikdo nevymluví
To bych ovšem nemohl mít Velše který si z mých povelů moc nedělá a já nejsem sičák ,který by ho za to řezal.
GPS je sice drahá hračka ,která ale stojí za to.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kabát »

Já také zvažuju nákup GPS pro psa,
lidi neváhají kupovat flinty na slony, auta aby se dovezli všude, platit nehorázné nájmy, věšet si na stěny svoje parohy.
Já mám rád svého psa a neznám lepší pocit, než dohledaný kus zvěře, který bez psa zhnije vlese, nebo ukončené trápení zvěře, která se postřelená toulá po lese. Jsem v podstatě pračlověk, lov bez zužítkované zvěřiny mi nic neříká. A když se pes podaří, tak 10 000,- je proti tomu pakatel.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

Mám vestu prase mě psa nerozbije,když pejsek hlásí u kusu je slyšet,je to o poslušnosti.Je to můj názor,nemusíš s tím souhlasit.Nedovedu si představit že s tím vleze do nory
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:03, celkem upraveno 1 x.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

hele psal jsem svůj názor,ať si každý pořídí co chce,já si určitě tuto věc pořizovat nehodlám
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:03, celkem upraveno 1 x.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

Jak říkám nebráním se pokroku,na svoji fenu to nepotřebuju,ale mám štěně ta má uplně jinou povahu a třeba svůj názor na tuto věc změním.
Ale stejně si myslím,než si to kdokoli pořídí,měl by zvážit jestli je to pro něho vhodná věc a jestli by se nedalo něco zlepšit někde jinde.
Odpovědět