GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:04, celkem upraveno 1 x.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

to můžeš mít pravdu,ale už jsem se setkal i s tím,že chlapovi se nevrací fena a přitom má poslušnos v šíleným stavu a chtěl by tuhle věc a tokoví borci by se nad tím měla zamyslet
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od radekbartik »

videl jsem to v provozu a musim uznat, že je to mooc užitečná věc. Vůbec nechápu to napadání ohledně neposlušnosti psa.
Jedna věc je mit psa a vědět co to celé obnáší a druhá věc psa nikdy nemít a vést pouze chytré řeči. Všechny společné lovy mají většinou stejný konec, zejména naháňky na černou. Po skončení leče všichni pospíchají do hospody a na psy a psovody už v podstatě nikdo nemyslí. Ti pak většinou čekají na své svěřence, kteří odešli za špatně trefenou zvěří, právě těmi borci, kteří jsou v tu dobu právě již u piva. Právě v tuto chvíli myslím nemá GPS konkurenci, kolik pak stoji projety benzin pri objizdění okolí, telefonování známým, zda psa někde neviděli, atd., atd. A vůbec toto není o poslušnosti psa a jestli toto někdo nepochopí, nemá cenu to tady asi dál řešit. A těch situací kdy se přednosti těchto "novot" v myslivosti využít je celá řada... Další je např. lokátor do nory, ale to by asi bylo na další téma...
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

je vidět,že nemůžete slyšet jiný názor než je ten váš
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od radekbartik »

omyl, jine nazory slysim rad, ale musi byt necim podlozene, do teto diskuze jsem se zapojil ted poprve a koukam, ze uz tady asi pro dalsiho neni misto :D v pohode odchazim zpet do pozice ctenare a tesim se na dalsi pekne prispevky. Jeste me napada jedna vec, ze v USA a Swedsku maji asi temer vsichni neposlusne psy :D
myslivosti a kynologii zdar
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od OndraH »

Ahoj mám tuhle věcičku, sice první sezonu a myslím že k tomu můžu něco říct. Psa mám jaga, poslušlost celkem ok ale jen když nehoní, jakmile štve zvěř přestává ingnorovat úplně vše bohužel s návraty po štvaní je to různé někdy 20min, někdy 2hodinky někdy vůbec. Bohužel už s tím nic víc nedokážu, Pouze věk to zmírní. V leči prasatka honí dobře ale jde za nimi furt kord když cítí že je poraněné. Jelikož už jsem strávil několik nocí a dní v nervozitě, kdy někdo zavolá, že ho našel, rozhodl jsem se pro tohle a nelituji. Funkčnost super výdrž baterií taky dobrá. Sicl lepší na jaga přijímač DC 20 a tu DC 30 zvládne taky v pohodě.
Sice na začátku jsem poslouchal jisté připomínky ale většinou po skončení lovu hlavně od majitelů, kteří stále čekali na své milačky jsem slyšel samou chválu na tuhle věcičku. Je strašně hezké říkat a psát že je pes nevycvičenej apod. ale občas prostě ten pes to v sobě nemá tak ho přeci nezastřelím když za to nemůže. Nebo máte všichni psy tak dokonalý??
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

ondraH,neřekl jsem že mají pesany nevycvičené,ale že by se měli zamyslet nad poslušností,ale tvůj názor se mě líbí,s tou poslušností mám svoje skušenosti nebo poznatek.Pisatel nad tebou je hojd arogantní pisálek,ale tvoje psaní beru,jen jsem napsal svůj názor a každý máme jinou zkušenost,taky jsem napsal,že u druhého jaga,třeba názor změním,nevím.Ať se ti daří
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od OndraH »

Já zase doufám že s dalším psem to bude lepší, ale používat objek asi již budu vždy. Člověk najednou získá takovou jistotu že psa najde. Dřív když jsem jel někam se psem na lov tak jsem si musel sebou vzít brufen protože po delší době kdy člověk volá a píská na psa se mě rozbolí hlava. Takhle mám klid. Takže mě to ještě ušetří brufen :D
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
vhool

Re: GPS pro psy

Příspěvek od vhool »

radekbartik píše:videl jsem to v provozu a musim uznat, že je to mooc užitečná věc. Vůbec nechápu to napadání ohledně neposlušnosti psa.
Jedna věc je mit psa a vědět co to celé obnáší a druhá věc psa nikdy nemít a vést pouze chytré řeči. Všechny společné lovy mají většinou stejný konec, zejména naháňky na černou. Po skončení leče všichni pospíchají do hospody a na psy a psovody už v podstatě nikdo nemyslí. Ti pak většinou čekají na své svěřence, kteří odešli za špatně trefenou zvěří, právě těmi borci, kteří jsou v tu dobu právě již u piva. Právě v tuto chvíli myslím nemá GPS konkurenci, kolik pak stoji projety benzin pri objizdění okolí, telefonování známým, zda psa někde neviděli, atd., atd. A vůbec toto není o poslušnosti psa a jestli toto někdo nepochopí, nemá cenu to tady asi dál řešit. A těch situací kdy se přednosti těchto "novot" v myslivosti využít je celá řada... Další je např. lokátor do nory, ale to by asi bylo na další téma...
pod tento nazor se podepisu a jestli kolega petr3 ma nejaky problem (zrejme ma sam trapeni s vlastni aroganci) tak by mel zacit trosku se o vec zajimat aby vedel o cem je zde rec .... :wink:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

vím moc dobře o čem je řeč to se nemusíš bát,asi neumíš číst
vhool

Re: GPS pro psy

Příspěvek od vhool »

Petr 3 píše:vím moc dobře o čem je řeč to se nemusíš bát,asi neumíš číst
no pane kolego,vzhledem k tomu,ze toto forum uz nejaky patek moderuji tak jsem se ve cteni jiz dost zdokonalil stejne tak v tom,ze po par prispevcich mam predstavu dost presnou o pisateli.tve prispevky v teto diskuzi nemaji ani hlavu ani patu a v podstate stacilo napsat ze to svemu psu neporidis a ne svuj nazor cpat ostatnim zpusobem jakym to delas ... tot vse a prosim te zatim slusnou formou at prispivas pouze v pripade,ze mas k tematu co rici a kdyz ne tak se zdrz komentaru o neci aroganci atd.... :!:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

nenapsal jem nic špatného a za tím si stojím!!!!!
vhool

Re: GPS pro psy

Příspěvek od vhool »

tvuj nazor ti nikdo nebere a myslim,ze nikdo ti ho ani vyvracet nejak tragicky nehodla ovsem je dost nezdvorile kdyz ti nekdo oponuje slusnou formou,se hned ohanet aroganci a pod.timto koncim tuto diskuzi a chcesli to dale pitvat tak pres SZ at zde nezasirame vlakno pac uz jsme OT :wink:
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

Ber to tak ,že je řada psů které v poslušnosti nezlomíš ani kdyby ses rozkrájel za zvěří odejdou jako můj Velš a navíc nehlásí.takhle alespoň vím kde se nachází.Ještě nedavno spousta myslivců zatracovala červený bod v kukru.Dnes ho má většina myslivců.Podobné je to s automaty na naháňkách a nyní poslední hit Kamery na krmelištích. Skrátka technický pokrok nic nezastaví a jeho využití vzlášť ne. Podle věku bych měl být konzervativní je mi 66 roků ale většinu moderní techniky využívám pokud ovšem je to v mezích zákonů.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Leon »

radekbartik píše:omyl, jine nazory slysim rad, ale musi byt necim podlozene, do teto diskuze jsem se zapojil ted poprve a koukam, ze uz tady asi pro dalsiho neni misto :D v pohode odchazim zpet do pozice ctenare a tesim se na dalsi pekne prispevky. Jeste me napada jedna vec, ze v USA a Swedsku maji asi temer vsichni neposlusne psy :D
myslivosti a kynologii zdar
Tohle je Radku klasický příklad český myslivec je génius a všichni ostaní jsou ubohý nuly a je jedno jestli se jedná o GPS ochraný vesty nebo jenom o svítící obojek nebo jiné než tradiční plemeno doplňky zbraní atd. a běda když si nějakou novinku unás pořídíš to jsi hned na pranýři že nic neumíš že se to vždycky dělalo takhle a takhle a stačilo to v pohodě tak naco nějakou novinku a ještě z ameriky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nedávno mě v tom zase utvrdila debata s jedním majitelem několikáteho norníka o lokátorech při norování kdy jediná jeho odpověď byla že to je na hovno ale že už přišel o několik psů v norách protože nevěděl kde jsou už nevidí :(
CZ 550 american 308win.
Odpovědět