GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od radekbartik »

pane Petre 3 jestli máte nejaký problém s mojí osobou napište mi to prosím. Jenom na upresneni mam doma v soucasne dobe tri psy NKO s vsestrannými zkouskami, stareho velsteriera a ted mladeho jagose se kterym mam zkousky vloh, norovani a podzimni zkousky. Takze co je poslusnost u psu vim pomerne dobre. GPS Garmin Astro 220 jsem videl u Trapy v akci, pravdepodobne na rozdil od Vas, zatim tento pristroj nemam, ale velmi silne o nem uvazuji, i kdyz jsou psi poslusni. Nikdo tady az na vyjimky doposud nepsal, ze neumi cist, takze nevim proc ten ton v prispevcich, ktere se vetsinou omezuji pouze na jednu velmi jednoduchou vetu. Jsme tady abysme diskutovali a zjistovali zkusenosti ostatnich uzivatelu tohoto zarizeni a urcite ne, abysme se tady osocovali z arogance. Myslim, ze vas nazor uz tady jednoznacne zaznel a ted uz bych nechal ostatni at se podeli o sve zkusenosti s GPS u psu. S pozdravem Radek Bártík
Naposledy upravil(a) radekbartik dne úte 05.1.2010, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

pro velšterier,tvuj názor se mě taky líbí,opravdu se nebráním pokroku,ale svůj názor prostě mám
vhool

Re: GPS pro psy

Příspěvek od vhool »

rad bych ukoncil osobni rovinu teto diskuze.par prispevku jsem jiz smazal ale tento necham z duvodu ze se problematiky dotyka.jen prosim o to aby se diskuze opet vratila k tematu nebo toto vlakno zamknu dokud nevychladnou emoce ... diky vhool
vhool

Re: GPS pro psy

Příspěvek od vhool »

Petr 3 píše:pro velšterier,tvuj názor se mě taky líbí,opravdu se nebráním pokroku,ale svůj názor prostě mám
nikdo ti tvuj nazor nebere a jiz jsi ho durazne presentoval,prosim pristi prispevek k tematu napr. s praktickymi zazitky z tvych lovu nebo akci kde se svym psem pusobis ....popripade dej par fotek jak pouzivas vestu nebo treba jen jak je tvuj pes ukazneny na nastupu ....
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kabát »

Některé názory mě opravdu udivují, proč GPS zavrhovat.
Není každý pes 100%. Přece ho ale neodstraním. Mám ho prodat a koupit jiného? Nebo dát babičce na mazlení? Pokud to dokáže podpořit využití psa pro myslivost, je to super věc, kdo to nepotřebuje ať si to nekupuje.
Přepočítám li to na hodnotu zachráněné zvěřiny, popřípadě hodnotu trofeje, nepříjde mi to drahé.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: GPS pro psy

Příspěvek od vhool »

jeden priklad z minuleho vikendu.probihala nahanka na vyskou v hoskem terenu a po cele delce hotby tvori hranici zaroven statni hranice.pritomen byl i dlouholety host z bavorska s pejskem,ac host tak sel do tlaku.pejsek je krepelak z vynikajiciho chovu a neda se rici,ze by byl neposlusny ale proste geny jsou geny.pes ac zkuseny harcovnik a zucastnujici se spolecnych akci temer kazdy tyden byl pritomny kdyz se postrelil kolouch.kolouch obehl smer statni hranice a uz ho nidko nevidel.pes za nim protoze kolouch dost vyrazne barvil.GPS ukazovala ze pes je 2km v sousednim nemecku.diky teto hracce a komunikaci s tamni policii se povedlo behem hodiny to,ze mileho psa privezla nemecka policie a predala majiteli na hranicnim prechodu .... myslim ze k tomuto nelze nic vic dodat.snad jen to ze po prvni leci zustal jiny majitel psa osamocen v horach cekajic na sveho milacka bez GPS a ostatni sli na dalsi lec ....
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:04, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Leon »

podle mě to ale není jenom dobrá pomůcka pro majitele honičů nebo barvářu je to dobrý i na ohaře není nic horšího když vám ohař stojí nad zvěří a vy nevíte kde ho máte a musíte ho odvolat to si pak pes myslí že vůdce je pěkný ... když mu najde zvěř a on jí nechce :D a hlavně u mladých psů by to byl dobrý dost to používaj ve státech kde je povolen samostatný lov na drobnou a psi chodí na velké vzdálenosti v travinách rákosí kde pes není vidět už na pár metru sám to znám moc dobře nedávno jsem kohoutovi ustřelil jenom kousek klínu a fena to nad ním zapíchla asi po dvaceti metrech od místa kde jsem jí vypustil a já si myslel že šla dál a stál a čekal jak trubka ještě že jsem zahlídl skrz šípky a trávu kousek reflexního obojku jinak bych jí musel odvolat a za ten její pohled :roll: :roll: :roll: by to nestálo :)
CZ 550 american 308win.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr 3 »

Leone na ohaře používáme taky rolničky je slyšet asi 100 metrů,jak stichne,tak pes je přibitej,ale možná máš jinou zkušenost
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:05, celkem upraveno 1 x.
jagdterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07.1.2010, 7:33

Re: GPS pro psy Garmin Astro 220

Příspěvek od jagdterier »

a co vysilací frekvence mezi přijímačem a obojkem, při dotazu na Garmin mi bylo sděleno, že je pro ČR a potažmo celou Evropu zakázaná a používaním tohoto přístroje se porušuje telekomunikační zákon, má někdo nějaké bližší info
díky
Garmin prý z tohoto důvodu u nás tyto výrobky nedistribuuje ani neservisuje, tolik zpráva přímo od zástupců Garminu
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

ahoj všichni
Bylo by velmi nevhodné toto vlákno zrušit .Myslím ,že bude v budoucnu velmi prospěšné.Vždyť tento pokrokový technický (před nedávnem ještě nedostupný technický zázrak) nám především chrání naše pejsky.Podle mého názoru to krátce ,ale velmi výstižně napsal KABÁT :wink: .Ale k tématu včera ve 21,00 mi volal kolega,že mu odešlo prasátko a přestalo barvit jestli bych přijel s pejskem.Jel jsem a vše dopadlo jak mělo.Ale protože mi pejsek nehlásí nemohl bych ho na volno vzlášt v noci pustit.Našel by padlou zvěř nehlásil a zůstal by u ní.A já bych dohledával ještě pejska.Díky GPS vidím kde je a nemám problém.Trochu mám problém v cizím terénu který neznám než se zorientuji v mapě popř.světových stranách.Pak už je to sranda i pro 66 letého dědka jako jsem já.Ale jedno drobné vylepšení.Garmín dodává obojek černé barvy a je na malého psa dost volný.Proto jsem si nechal ušít u šikovného řemeslníka co šije postroje na koně obojek nový menší a hlavně barevný-měl k disposici signální žlutě barvenou kůži.A také mi tam přidělal kroužek na karabinu tak nemusím používat další další transparentní obojek.
A nyní ještě k GPS
GPS nepotřebuje žádné schvalování je celosvětově schváleno.ALE problém je ve schválení frekvence vysílačky kterou je propojen pes a GPS.Frekvence na které to pracuje není v Česku údajně schválena.Dosah této frekvence je několik km je proto asi vhodné dát pozor aby na blízku nebyl v provozu nějaký lom kde se těží a odpaluje na dálku.Jinak mě nenapadá komu by to mohlo ublížit.V Česku se takových různých vysílaček používá a myslím i prodává mraky .
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od radekbartik »

Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od OndraH »

Ta předělávka objeku je zajímavá. Tak nad tím přemýšlím :-)
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

OndraH píše:Ta předělávka objeku je zajímavá. Tak nad tím přemýšlím :-)

A můj Čert ???Ten se Ti nelíbí???
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
Odpovědět