GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: GPS pro psy

Příspěvek od braka »

Zdravím všechny dobré lovecké kynology, sleduji toto téma již delší dobu a docela mne zaujalo. Myslím si ,že GPS je špičková věc, mohl by mi někdo poradit jaká GPS je lepší? Líbí se se mi garmin astro nebo RAM EO. Také bych potřeboval vědět jaké jsou ceny těchto přístrojů. Díky za odpovědi.
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

mám tento typ a nemá chybu.Mrkni na tyto stranky.
http://cgi.ebay.com/GARMIN-ASTRO-220-BU ... m439c88edf
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: GPS pro psy

Příspěvek od braka »

velšterier píše:mám tento typ a nemá chybu.Mrkni na tyto stranky.
http://cgi.ebay.com/GARMIN-ASTRO-220-BU ... m439c88edf
Zdravím, dá se to sehnat u nás a za kolik?
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:05, celkem upraveno 1 x.
jagdterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07.1.2010, 7:33

Re: GPS pro psy

Příspěvek od jagdterier »

tady je odkaz na srovnani cen, cena zacina na cca 457 dolarech (+- 8400 Kč)
http://www.google.com/products/catalog? ... on#scoring
a tady je nejaky prodejce na ceskem respektive slovenskem trhu inzerujici temer na vsech inzertnich serverech
http://zvirata.hyperinzerce.cz/psi/inze ... u-nabidka/
cena je tady 15 000 Kč

mapy CR se daji pomerne snadno sehnat zdarma, sice to neni oficialni, ale to v podstate neni cela navigace pokud neni pro Evropu povolena pouzivat

v tom pripade asi cena hovori jasne pro nakup v USA :wink: :wink: :wink: :wink:
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

Já si to nechal poslat s USA.Když vezmu v úvahu případné DPH ,clo,dopravu,a eventuelní poslání na záruku do USA a zpět je možná lepší koupit toto zařízení u našeho prodejce.Pokud je to ovšem kamený obchodník a ne jen jedinec který objedná v USA na základě objednávky a spoléhá na bezporuchovost zařízení a dá řádnou českou záruku.Nevím jak záruku dávají,ale je možné,že jen předá záruku Garmina a ty se pokakej.Skutečnost je ale taková ,že zařízení nemá chybu a cena i když se může zdát vysoká je proti ceně pejska se zkouškama a hlavně se nedá ocenit ,že je to kamarád na dlouhá léta.Tak se ta investice vyplatí,pokud si to ovšem mohu finančně dovolit.Což nemusí být také jednoduché.Každý si to musí zvážit sám.
Pokud jde o baterii v obojku tak nevím jak se to řeší když skončí její životnost.To se nikde nepíše.Je nabíjecí a předpokládám ,že tak max.10 roků.Pak se asi musí koupit obojek nový.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
jagdterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07.1.2010, 7:33

Re: GPS pro psy

Příspěvek od jagdterier »

kamenný obchod to v Čechách bohužel neprodává asi žádný, z již výše zmíněných důvodů (nepovolená vysílací frekvence), takže většina prodejců to řeší pravděpodobně tak jak popsal velšterier, stejně tak v USA se dá myslím koupit různá dělka zaruční doby za příplatek, otázkou je zda by případně Garmin v českém zastoupení byl ochotný zařízení v případě poruchy za úplatu opravit :?: :?: :?: oficialni vyjadreni od nich je, že ne... MOžná má ale někdo jinou zkušenost
Naposledy upravil(a) jagdterier dne úte 19.1.2010, 7:57, celkem upraveno 1 x.
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

Ještě něco co nebylo napsáno
Takzvaný kompas který je na displeji slouží k orientaci v mapě a hlavně ukazuje základní směr kterýn pejsek je .Ale na krátkou vzdálenost,tak do sto metrů je velmi nepřesný ale se vzdáleností se přesnost zvětšuje.Ale na mapě se pejsek zobrazuje s přesností tak na 3m.Má prodlevu asi 3 sec.a ukazuje jestli je pes v pohybu(je zobrazen běžící a když je na místě je zobrazen sedící).Také se červeně zobrazuje trasa kterou urazil a zustává znázorněna do vypnutí.Tak je třeba vidět ,že pes krouží kolem rudlu prasat.Výborné je zvětšování měřítka mapy takže je dosloba vidět jak pejsek krouží kolem rudlu prasat.Pokud mi není dobře rozumět rád každému to podrobněji řeknu do telefonu nebo rád i předvedu v praxi.Ale každý zná již navigaci a dá se si představit místo auta v navigaci psa.
Tak už jsem se vykecal.Můj tel. 777611751
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:06, celkem upraveno 1 x.
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

To:Trapa
Nevím proč tento konfrontační tón.Popsal jsem vlastní poznatky a vycházím s praxe.A vy pokud budete upřímný tak přiznáte že když bude pejsek např.5m od vás tak střelka na kompasu bude ukazovat chvílema jiný směr než je pejsek.A tato chybovost není dána nastavením(nelze jej nastavovat,alespoň ne od uživatele) ale tím že jak jsem psal přesnost směru této střelky roste se vzdáleností.A bohužel jste nepochopil nebo já se nevhodně vyjádřil o 100 metrech.Měl jsem na mysli ,že když je pejsek blízko majitele asi do 100m vzdálenosti střelka neukáže přesně směr ve klerém se pejsek nachází.Ovšem na zobrazené mapě je zcela přesně zobrazen .Odhaduji to na 3 až 5m.což je senzace.Když jsem dal tento obojek poprvé pejskovy na krk dal jsem mu ho příliš volně on ho stratil .Našel jsem ho s přesností 3m.Mám Velše a originální obojek mu byl dost volný nechal jsem si ušít kožený v transparentní žluté barvě.Abych nebyl napaden s plácání scestných nesmyslů měl jsem se vyjádřit v minulém přízpěvku CCA 100m a ne 100m.Je to pouze nepřesnost a ne zcestnost.Stejně jako u prodlevy já napsal 3 sec. Vycházel jsem s praktické situacee a odhadu a upozornil na prodlevu která samozřejmě musí být jedná se o čas než se signál dostane k satelitu a zpět a vysílač ho pošle do přístroje který máte v ruce.Alespoň tak si to vysvětluji.A to že vy říkáte že má prodlevu o 2 sec. větší a napadáte mě s plácání nesmyslů nemá to žádný praktický význam jak vy sám píšete.Naopak odchylka kterou jsem uvedl je pro kynologi bezvýznamná.
A nyní k tomu legálnímu dovozu:
Ano věřím,že je legálně dovezen a jsem i rád že se tím Pane Trapa někdo zabejvá.Je to jak jsem vždy psal věc velmi užitečná.
Ale také vim ,že dle sdělení Firmy Garmin cz není dovoz pro obchodní účely možný protože frekvence užitá na vysílačce není v EU schválená proto provoz a i prodej není zcela legální.Kdyby byl tak by je moje firma již před třemi roky dovážela .Ovšem individiunální dovoz je zcela legální a ani proti individuálnímu dovozu např. pro přátele nelze zřejmě nic namítat .Něco jiného je provozování a to je věcí každého jednotlivce.Měl by ,ale na to být upozorněn.
Pokud jde o sevis je mi divné že jste se spíš nevyjádřil k životnosti baterie.To by bylo dobré vědět.
Jinak nic ve zlém.Nemá smysl se vzájemně napadat a urážet.Jde o to se vzájemně informovat a popř.varovat před případnými problémy a různým úskalím.A pokud se někdo mýlí lze jej přeci opravit a ne napadat a to myslím Vám pane Trapa již někdo na tomto vlákně napsal.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:06, celkem upraveno 1 x.
jagdterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07.1.2010, 7:33

Re: GPS pro psy nahradni baterie do obojku

Příspěvek od jagdterier »

tak trochu k tématu :D :D
náhradní baterie do obojku stojí na stránkách Garminu 49 dolarů
tady je odkaz: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID ... productTab
o životnosti se tam nic nepíše, ale jelikož to bude něco jako baterie do mobilního telefonu bude to myslím tak kolem 5-ti let v závislosti na použivání

pravděpodobne to bude nějaká standardní baterie, nezdá se mi, že by se speciálně pro obojky vyráběl nějaký atyp...
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

Nebudu ani nechci vyhrocovat tuto diskuzi.A pokud to tak vyznělo tak se omlouvám stále platí ,že je to vynikající věc a že i já jsem rád že se dovozem někdo zabývá.Je to přínos a veliký pro ty kteří si to třeba neumí nebo nechtějí koupit přímo s USA.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
jekyllr
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22.1.2010, 13:52

Re: GPS pro psy

Příspěvek od jekyllr »

Pokud mate zajem koupit tento skvely GPS lokator kouknete na WEB http://zvirata.bazos.cz/inzerat/5080501 ... ovinka.php
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Re: GPS pro psy

Příspěvek od velšterier »

Nutno dodat ,že výdrž baterek je závislá a je až 24 hod.Ale hlavně Dobíjecí baterie v obojku vydrží dle dokumentace asi 6 hod.Ale dle mých zkušeností je to min.10 hod.V závislosti na venkovní teplotě.Jinýmy slovy např při celodení naháňce je dobré připřestávkách v lovu to na krku psa vypnout popř.Dát do auta nabít.Autonabíječku jsem měl jako součást příslušenství v ceně.Jinak cena je už přijatelnější.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
Odpovědět