Německý křepelák

Pejskové a jejich výcvik
Zbyněk Straka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30.1.2012, 10:36

Re: Německý křepelák

Příspěvek od Zbyněk Straka »

Nazdar všichni, mám na Vás dotaz jak to je s rozvíjením hlasitosti u křepeláka. Mám 8 měsíční fenu a zatím se nějak zvlášť neprojevuje.Příležitosti má ale zatím je to slabota... Dík za odpovědi.
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: Německý křepelák

Příspěvek od LukasT »

Já bych ještě počkal, křepelák začíná někdy hlásik kolem roku. Chce to čas a on se určitě rozhlásí.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Německý křepelák

Příspěvek od fesoj »

Já jsem vycvičil pouze 2 křepeláky, hlasitost oba za 4 - ale v začátcích výcviku se mi stávalo, že pes začal hlásit teprve tehdy, když zvěř ztratil z dohledu, na viděnou hnali srnčí i zajíce němě. S věkem se to srovnalo a fena hlásila i když na vodě plavala za kachnou.
Kritériem pravdy je praxe.
nice-friend.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: sob 04.12.2010, 1:56

Re: Německý křepelák

Příspěvek od nice-friend.cz »

Rád bych se podělil o video s jedním šikulkou.

Snad se na mne nebude admin zlobit ... jde tu přece jenom o vlákno Německý křepelák a někdy je možná lepší jednou vidět, než 10 slyšet

http://www.youtube.com/watch?v=qIn1XLNw ... e=youtu.be

i já bych uvítal Vaše zkušenosti s výcvikem a kdyby byla nějaká videa - byl bych nadšen.

Díky moc
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Německý křepelák

Příspěvek od Petr1970 »

a štěká "sám od sebe"? náš hodně dlouho nic (není to křepelák).. začli jsme ho učit na povel, ve chvíli kdy začal štěkat na povel začal používat i hlas sám - takže "kočičky za plotem", vetřelci atd atd..
prostě sám od sebe vůbec neuměl štěkat - mladé štěně.... říkali sme si že každý pes by měl na povel blafnout - když jde přítelkyně večer na procházku atd, i když to není služebák...

jedinečná pomůcka - puštěná hubice vysavače v rukou pomocníka útočící na psa ....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
nice-friend.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: sob 04.12.2010, 1:56

Re: Německý křepelák

Příspěvek od nice-friend.cz »

Ano štěká ... to jsme moc rádi, že štěká

Když se vše podaří tak bude pěkně hlasitá
Uživatelský avatar
MiNo
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 27.4.2009, 20:47
Bydliště: MOST

Re: Německý křepelák

Příspěvek od MiNo »

Zdravím,
je pro začátečníka NK a nebo se má kouknout třeba po WSS.? Jsou WSS ještě pracovní linie.? A nějaká literatura o výcviku slídiče a o NK ? Děkuji přátelé je to pro kolegu, ale i mně to zajímá.
Lovu zdar Milan

"Nikdy nestřílej na hlavu jelena, ale na komoru....a srdce nechť se Ti při tom svírá strachem i žadostí. ..... a paroží jelena ukládej tak, jak korunu zabitého krále."
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Re: Německý křepelák

Příspěvek od Pecan »

uvažuji o koupi štěněte německého křepeláka pro lovecké účely. Nevíte o chovateli? termínově na jaře...díky :) jsem z okresu nový jičín, ale oblast Morava a Slezsko by byla ideální
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Německý křepelák

Příspěvek od xHonza »

Zdravím vespolek. Mám dotaz, na někoho se zkušeností s křepeláky. Otec si pořídil jako všeobecného pracovního psa fenku křepeláka. Je jí necelý rok, aporty pernaté zvládá s přehledem, při naháňce slídí (trochu nám teď hapruje poslušnost při vracení, ale to věřím srovnáme tréningem i věkem), barvu teprve začínáme. Co se mi osobně ale zdá jako problém, je že se prozatím takřka vůbec neprojevuje zájem o černou - prakticky si jí nevšímá, maximálně se při naháňce přidá ke štěkotu ostatních, ale jinak nic. Zkoušeli jsme tahat škáru, klidně i s hlavou, na vycházkách jsme dokonce párkrát potkali černou, ale pes samostatne vůbec nic. Ani na prasata neštěkne. Přitom na kočky, anebo srnčí žádnej problém. Co s tím? Navštívit obůrku? Trpělivost?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Německý křepelák

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nemám sice křepeláky, ale obecně:
- nevím, na jakou je pejsek určen primárně práci, ale pochopil jsem z tvého příspěvku, že dělá tak trochu všechno a nic a přitom už v období jednoho roku (kdy má pubertu, dostává svůj rozum, má už sílu a může se nejvíc potento) běhá po naháňkách a lítá tam, kde psi hlásí a vesele tím pádem štve srnčí. Křepelák není honič, je to velký silný pes a primárně by měl pracovat na krátko pod flintou.
1) Vědět, co budu dělat prvně za zkoušky a na co psa budu primárně používat, pokud to tedy není pejsek ve stylu, že zkoušky nepotřebuje, všechno se naučí sám, protože je to zbytečnost.
2) Vypiloval a utvrdil bych prvně poslušnost.
3)Pokud se týká hlasitosti na černou - méně práce venku ve zvěři, aby se na více těšil a párkrát bych zajel na obůrku se psem, který hlásí na černou. Psa bych měl na řemeni, nechal hlásit druhé a hecoval a podporoval bych svého. Cizí pániček musí taky chválit a případně odměňovat a měl by to postupně dávat. Samozřejmě že může jít o jeden nácvik nebo víc, toto se dá ale dělat i se střeleným kusem nebo škárou. Prostě jednou přijde kamoš ke mě a jednou ty za ním. Mělo by to časem vyjít, teda pokud má pro to trochu vlohy a všechno che čas. Za půl roku může hlásit jak divá. Může tam byl ale jeden problém a to ten, že jsi ji nebo otec prvně dovedl jako štěně do prasat, aniž jsi o tom věděl, takové to štvaní-proběhnutí srnčího do houštin aby se proběhla a "naučila se pracovat" a tam dostal rychlé vylágo bez zranění, může mít strach a trochu je zapírat.
4) Dát mu čas, je to štěně a vědět, na co psa chci!!!!
Kolik jste s otcem LUPů připravili?
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Německý křepelák

Příspěvek od xHonza »

Zdravim Josefe a dekuji za komentar. Je to prvni pes, takze zkusenosti nam velice schazi :?

Srnci nastesti sama aktivne nestve, jen na nej zahlasi, v pripade rozbehu pokud jsme sami ji lze odvolat. Pri nahance se mi ale uz dvakrat nechala strhnout ostatnimi psy, navrat nicmene byl do deseti minut.
Naposledy upravil(a) xHonza dne úte 20.1.2015, 13:52, celkem upraveno 2 x.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Německý křepelák

Příspěvek od fesoj »

Mně se stalo, že mladá fenečka NK, odložená pod kazatelnou, nervově nevydržela, když jí zajíc málem šlépl na přední tlapky a pustila se hlasitě za ním, jakékoliv povely byly zbytečné. Jenže při tom štvaní zajíce se nevím jak dostala mezi bachyni a selata. Já to neviděl, ale podle změny hlášení ze sopránu na bas to bylo jasné. A za chviličku "povím, povím" a fenečka byla zpátky. Bez zranění, ale zřejmě nějaký ten šťouchanec ryjem utržila. Během svého života dosledovala prasat habaděj, postřelený kus dokázala ugržet na místě, nedovolila mu odejít a umožnila dostřelnou ránu - ale NIKDY si netroufla jít do přímého kontaktu. A to bylo jen dobře, protože kdyby měla, jak se říká, "srdce větší než rozum", asi by se těch 13 let těžko dožila.
Jinak můžeš být rád, že se Ti tak brzy vrací. U křepeláka totiž platí, že pokud nemáš na 100 % zvládnutou poslušnost, nepouštěj ho v lese z vodítka, jinak se může stát, že bude nekontrolovatelným štváčem a vůbec ho nezvládneš.
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Německý křepelák

Příspěvek od BwanaHunter »

xHonza> nechci být za chytráka a všeználka, protože křepeláka jsem nikdy neměl, ale jiné slídiče ano. A v okolí pár křepeláků je a většina šikovní psi. Podle toho co píšeš, to zatím je vlažnější pes, ale to ještě nemusí nic znamenat. Já např. byl hlavně z terrierů taky zvyklý na to, že od malinka to jsou draci, a když jsem přešel na větší plemena, byl jsem zezačátku rozpačitý z toho, že mi připadalo, že to jako mladé nechce dělat, ale až na jednu výjimku to bylo jen tím, že potřebovali víc času, než dorostli do toho, že se v nich naplno projeví vlohy. V necelém roce bych tedy ještě nedělal finální soudy. Ale jak konkrétně to mají křepeláci ti tu konkrétně a lépe řeknou jiní.
I mě v tvém příspěvku - dotazu trochu chybí to, na co primárně toho psa chceš/chcete, co by měl dělat nejlépe a nejvíc a čím chcete začít, budou to dosledy? Naháňky kde bude suplovat honiče? Práce na drobnou? V poli nebo v bažanticích, kde bude základem aport? To je potřeba si říct a podle toho si stanovit plán, co začnu cvičit, a jak chci pokračovat. Samozřejmě to co tu zaznělo, poslušnost je základ, a dokud pes nemá upevněnou poslušnost, je třeba opatrnosti, aby se nezkazil. Stejně tak by byla chyba, kdyby takhle mladý byl zrazený černou, ale i jelenem, neřku-li sikou, která dovede být dost agresivní(nevím kde střílíš).
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Německý křepelák

Příspěvek od xHonza »

Diky za odpovedi. Otcuv cil je mit psa predevsim pro dohledavky kdyz mu neco pri nocnim lovu odskoci. Pro potreby sdruzeni pak aby zvladala aporty kacen a praci honice pri nahankach. Doufam ze se to podari.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Německý křepelák

Příspěvek od vesrad »

Tak na ČT Déčko běží nový seriál s Hubertem do lesa. Hubert je dost pěkný Křepelák. Tak se bojím, aby teď každé druhé dítě nechtělo svého "Huberta" a nedopadli jsme jak s Retrívrama.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Odpovědět