Foxterier

Pejskové a jejich výcvik
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Re: FOXTERIER

Příspěvek od sulipupin »

stránky Klub foxterieru je tam seznam chovných stanic i s jejich stránkama.Projed to a většinou to poznáš hned na co je vedou. :D
Thomas166
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19.1.2011, 17:28

Re: FOXTERIER

Příspěvek od Thomas166 »

Tam jsem koukal, ale u půlky ani nejsou www...
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: FOXTERIER

Příspěvek od mrazík »

Jsme duble viewtopic.php?f=27&t=3396, tak poprosím nějakého moderátora zda by to tam nepřesunul. Jinak od kaď jsi?
příspěvky přesunuty
Thomas166
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19.1.2011, 17:28

Re: Foxterier

Příspěvek od Thomas166 »

Jasný, ok. Jsem z Prahy, ale furt pendluju Praha - Střední čechy (bydlej tam rodiče a jsem tam členem MS). Mužeš napsat nějaký pro a proti u foxíků (jestli se to dá takhle zjednodušit:-)?
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Re: Foxterier

Příspěvek od sulipupin »

Mě by to taky zajímalo,mám vážný zájem o koupi. :?
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Foxterier

Příspěvek od mrazík »

No všechno se dá zjednodušit. Já mám hladkosrstý foxle 6 let. Když jsem hledal od koho tak jsem byl na tom stejně jako ty. Objel jsem několik chovných stanic a poměrně mě překvapila jejich úroveň v dobrém slova smyslu. Nicméně pokud se podíváš tak gró, jsou Moraváci a Jižní Čechy. Chybu, kterou jsem udělal já, že jsem si nevzal čubu po lovecky vedených rodičích. Musel jsem to v ní všechno probouzet a i když pracuje velmi dobře, tak její štěňata jsou o 30% lepšší. Jinak nevýhody hladkého foxla - strašný temperament do 3 let věku, paličatost, tvrdohlavost a hlavně u psů napoleónské sklony. Výhody- strašný temperament snad do 10 let :D , paličatost , tvrdohlavost a bezmezná fixace na pána. Nedá se až tak dobře to popsat, každý pes či fena budou jiní povahově. Zatím moje zkušenost je taková, každý jde vycvičit ,jen je to o použitých prostředcích. Pokud chci psa do díry, nelpím po zkouškách na bezmeznou poslušnost ( v díře musí mít vlastní hlavu ) a už od začátku mu dávám co nejvíce příležitostí aby se seznámil se zvěří a lesem. Psa začnu pérovat na 6 měsících věku a nejdřív se musí naučit ke mně. protože já tvrdím, že jak se to Fox naučí tak už umí úplně vše.
Thomas166
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19.1.2011, 17:28

Re: Foxterier

Příspěvek od Thomas166 »

Díky moc za odpověď. Chtěl bych fenu, tak doufám, že ta by mohla bejt klidnější a větší mazel, protože jinak bude mít polovička pocit, že ji krmí zbytečně:-). Teď máme kraťasku a jezevčici a obě jsou doma hrozný mazlové, ale jak jsou v lese tak jsou jak vyměněný. Doufám, že foxík bude něco podobnýho:-).
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Foxterier

Příspěvek od Tommy »

Já si občas půjčuji hladkýho foxtlíka od máti a to je teda sviňa pes v dobrým slova smyslu. Dokonce mi dohledal pár prasat,aniž bych ho to kdy učil a k tomu ještě hlásil jak o život(on vlastně hlasí furt). Teď už ho moc neberu,protože mám barváře a on mi ho chce furt dávit. :)
Je to dobrej hafan.
Thomas166
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19.1.2011, 17:28

Re: Foxterier

Příspěvek od Thomas166 »

Teď mi Tommy nahrál na další dotaz? Jak je to s hlasitostí u foxíků (pochopil jsem, že u Tommyho asi dobře:-))? Koukal jsem do řádů a jedinej terier, u kterýho má vliv hlasitost na zařazení do ceny je jagoš...
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Foxterier

Příspěvek od mrazík »

Hlasitost nemá vliv na cenu, jen na počet bodů. Jinak s hlasitostí jsou na tom lépe drsňáci, ale dá se sehnat. Musíš kouknout do papírů na rodiče. Každý kdo má hlasitého hlaďáka tak se stím chlubí. On je teď po hlasitosti trochu hlad a tak všici blbnou i mě to postihlo :oops: . Loni jsem nakrýval hlasitým psem a 2 ze 4 jsou hlasití. Co se týče klidnější povahy, tak musíš juknout na štěnata jak se budou chovat. Já, když jsem si vybíral první foxlici, tak jsem si vzal nejlínější ( klidnou ) a je pravda, že čuba je pohodová co se do ovladtelnosti týče. Teď jsem si nechal ze svého tu nějvětší rabiátku a to jsou fišty až to není hezký, ale je jí 6 měsíců má nárok ještě blbnout.
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Re: Foxterier

Příspěvek od sulipupin »

A jak je to u foxlů se zdravím?Domnívám se,že by tam asi neměly být nějaké velké problémy.Někde jsem se dočetl,že mají sklony vyvalovat se v exkrementech a na společných honech kdeco ojet! :D
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Foxterier

Příspěvek od braka »

Přesně jak napsal sulipupin, to je pro ně absolutně typické. Myslím tím válení se v exkrementech a píchání čehokoliv co se pohne.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Foxterier

Příspěvek od Leon »

loni na honu byl hladkej fox já měl fenu po hárání ale doma na ni psi nereagovali tak říkám v pohodě vezmu jí a ten šílenec ji pořád visel na kejtách už jsem chytal točky tak jsem jí raději odvezl a to si jí žádnej jinej pes nevšimnul jenom udělal kontrolu a šel dál ale fox byl mimo realitu
CZ 550 american 308win.
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Foxterier

Příspěvek od braka »

Kamarád má taky hladkofoxla a ten když nemůže opruzovat ostatní psy tak mu klidně vojede nohavicu. Když jdem na nahánku tak okamžitě začne naskakovat na jiný psy a když už mě vytočí tak dostane vylágoš a uteče do nejbližší vesnice kde vošustí co mu přijde do cesty. Prostě katastrofa na odstřel.
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Re: Foxterier

Příspěvek od sulipupin »

Tak snad by to mohla vyřešit fenka raději???? :?
Odpovědět