Patterdale teriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

to jsem nevěděl v PP tu kolonku nemám vyplněnou a myslel jsem že to tam být prostě musí být uvedeno jinak fena je plnochrupá a v kohoutku má 31cm
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

jdodo píše:to jsem nevěděl v PP tu kolonku nemám vyplněnou a myslel jsem že to tam být prostě musí být uvedeno jinak fena je plnochrupá a v kohoutku má 31cm
podmínky pro zařazení do chovu
http://www.kcht.cz/index.php?id_clanku=110
CZ 550 american 308win.
Lenka1
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 27.12.2012, 14:07

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Lenka1 »

U patterdale teriérů musí být k chovnosti vyznačen stav chrupu a kohoutková výška!! Pokud si majitel PAT toto neobstaral na výstavě, je možnost navštívit některého posuzovatele doma a nechat si to zapsat dodatečně. Navíc pro chovnost teriérů se uznává jen klubová výstava (od r. 2014). Jestli máte zájem o štěně, právě mám štěňata, ale jen fenky (www.zwilero.eu). Matka je v noře davič, na povrchu se sama naučila aportovat bažanty (odkoukala to od mojí výmaračky v bažantnici). Otec není lovecky vedený, to ale neznamená, že nemá patřičné vlohy. Nemá jen ty "správné" majitele. Jenže dnes je problém sehnat ženicha, aby byl nepříbuzný - alespoň do 3. generace. Takže si my, majitelé fen, nemůžeme moc vybírat. Bohužel to, že PAT nemůže být uznán jako LUP, se dost negativně odráží v pracovních schopnostech PAT - do chovu jde vše, co odpovídá exteriérem, ale to nestačí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

a u kterého klubu musí mít zapsanou výšku a zuby ? U KCHT je pouze VD z výstavy to je v Podmínkách pro zařazení do chovu jasně uvedeno nic víc tam není u plemen které mají jiné podmínky je to uvedeno ale pro jistotu bych se obrátil na hlavní poradkyni chovu paní Tichou http://www.kcht.cz/index.php?id_clanku=24
CZ 550 american 308win.
Lenka1
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 27.12.2012, 14:07

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Lenka1 »

Leone: je potřeba si přečíst Organizační a zápisní řád KCHT (http://www.kcht.cz/index.php?id_clanku=126), kde v čl. 4 odst. 2 - všeobecná část, písmeno f) se hovoří, že: "u psů i fen zařazovaných do chovu musí být doložena kohoutková výška, počet zubů a typ skusu, které musí být posouzeny u jedinců starších 12 měsíců a to na výstavách pořádaných KCHT a KCHT určeným rozhodčím". Pak jsou ještě další podmínky pro jednotlivá plemena - tak jak jste uvedl. Takže tak - jen výstava prostě nestačí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

Díky za informaci hold to někdo musí mít jinak :lol: Snad by mělo být normální tohle napsat do Podmínek pro zařazení do chovu :wink:
CZ 550 american 308win.
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

Tak to je paráda ted abych se trmácel s fenou ještě na jednu výstavu připadá mi to že chtějí z lidí jen tahat peníze
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

Tak jsem volal poradkyni chovu paní Tiché a uznává se mi výstava z roku 2012 stačí dopsat jen ty zuby a výšku na novou výstavu naštěstí nemusíme nerad bych znovu jezdil přes pul republiky to čekání než přijdete na řadu je hrozné a ta dráha taky není zadarmo :D
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Climber »

Patterdale v Čechách nemůže získat LUP, protože není plemenem uznaným FCI. Z tohoto pohledu to bude stejné i s Tatranským duričom, se kterým nyní Slováci experimentují. Nebo se mýlím? Ví o tom někdo něco?
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

nemůže a nešpiň téma nějakou dvorkovou směsí od Jevčáka :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Climber »

Souhlas, také si o Jevčákově plemenitbě myslím svoje. Jenom mě napadlo, že ten náš zákon je tak jeblej, že kdyby se např. někdo v Čechách rozhodl vyšlechtit nové lovecké plemeno (nehodnoťme, jestli to má nebo nemá smysl), tak je vlastně v pasti, protože po celou dobu co by plemeno šlechtil, tak by ho nemohl lovecky využívat, resp. testovat v průběhu šlechtění jak se vyvíjí lovecké vlohy a využití nového plemene.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

že moje fena není LUP mi nevadí u nás v honitbě se na to tak nehledí.že je holka šikovná vědí i v okolních honitbách a pravidelně mě zvou na společné akce,pokud tam je zvěř tak ji dokáže spolehlivě vyhledat a vyhnat na střelce když na konci natláčky leží 10 prasat jsem na ni pyšný,přestože si většinou ani nevystřelím.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

ale ty vychcánky co se bojí o kšeft a do zákona si tuhle zhovadilost protlačily hřeje u srdce že mají dobrej kšeft pomalu bez omezení protože se najde dost takových co tě prásknou a řeší že nemáš zkoušky a údajně nemáš co lovit se psem bez zkoušek a toho se pořád spousta lidí bojí tak že mají dost zákazníků na štěňata :wink:
CZ 550 american 308win.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Climber »

Souhlasím a právě těmhle vychcánkům natruc si chci pořídit patterdala, ať mi políbí pr.....
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
bivoj
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03.6.2014, 8:12

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od bivoj »

Chlapi kde se dá sehnat pořádnej PAT.
Odpovědět