Hlášení v noře

Pejskové a jejich výcvik
Ludovik
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13.9.2010, 21:24

Hlášení v noře

Příspěvek od Ludovik »

Zdravím. Jsem nováčkem, začal jsem se psem cvičit na umělé noře a máme trochu problém s hlášením. Když je lišák v kleci, tak pes hlásí dobře (vytrvale i hlasitě), ale jakmile je v noře, tak nic. u kotle sice vydrží, ale bez potřebného hlášení. Rychlost má výbornou, ale to hlášení......Nemáte někdo nějakou dobrou radu, jak na to?? díky
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od radekbartik »

zkusit možná otevřít mřížku mezi psem a liškou a bližší kontakt to pravděpodobně zlepší...
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

To by mohlo pomoct,řeším něco podobnýho.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Zdenek41 »

Je to jedena z možností.Daleko je však lepší nechat otevřít a psa povzbuzovat slovně na naučený povel vem si kočičku a psa vybejkovat.Někdy stačí stát vedle něj u nory.Pak je si,ale potřeba dát bacha při zkoušce.Stát blízko u kotle aby o vás pes věděl a sem tam prohodit nějaké slovo s normistrem.Mám vyzkoušeno,že pes ten kontakt slyší a pokud pracuje pro vás tak bude hlasitý.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Zdenek41 »

Ještě ovšem nevím co je to za pejska,plemeno.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

Zdenku,mě ta jagoška u klece hlásí jak blázen a u přepážky kňučí, hrabe,válí se,sem tam štěkne,když pootevřu poklop,tak to pištění se zvedne,uvidíme co nám dá další nácvik,posledně proběhla noru za 12s.Noru proběhla tak po desátý asi to chce vydržet.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Zdenek41 »

Tam není doslova štěkání,ale o hlasitý kontakt což je i pištění a knučení což fenky rádi dělají.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

takže mám být v klidu a pokračovat?
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od radekbartik »

pokud se pes pokouší o kontakt přes mřížku většinou to rozhodčí pouští dál se 4, aby se předešlo zranění psa, alespon takova je moje zkusenost
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

Snad máš pravdu.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Jarek Horsky »

Rozhodně nepouštět psa naostro před zkouškama! Potom už nebude chtít hlásit vůbec a navíc jak zjistí, že je tam mřížka tak bude hledat jinou cestu k lišce. To znamená, že ti z nory vyleze a dovnitř už nepůjde! Psi, co si to zkusily naostro, většinou ZN neudělají.
Zkusil bych z druhé strany kotle pustit hlasitého psa. Závist někdy dělá divy 8-)
Pokud ti bere za mřížku, tak ti většina rozhodčích nechá přehnat lišku ihned. Raději to z tréningem moc nepřeháněj nebo ho to přestane bavit.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

U nás se noruje jen 1 týdně tak z přetrénování strach nemám a na každýn nácviku jde 2X.Díky za radu,zrovna zítra jdeme.
LukasT
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03.9.2008, 17:18
Bydliště: Vysočina

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od LukasT »

Jarek Horsky píše:Rozhodně nepouštět psa naostro před zkouškama! Potom už nebude chtít hlásit vůbec a navíc jak zjistí, že je tam mřížka tak bude hledat jinou cestu k lišce. To znamená, že ti z nory vyleze a dovnitř už nepůjde! Psi, co si to zkusily naostro, většinou ZN neudělají.
Zkusil bych z druhé strany kotle pustit hlasitého psa. Závist někdy dělá divy 8-)
Pokud ti bere za mřížku, tak ti většina rozhodčích nechá přehnat lišku ihned. Raději to z tréningem moc nepřeháněj nebo ho to přestane bavit.
S tím, že když šel pes na ostro a pak na zkouškách vypadl neplatí na 100%. Letos jsem se byl podívat na zkouškách a byl tam jeden psovod se psem, kterej měl asi měsíc kontaktní ZN na Slovensku a pes pracoval perfektně. Je zajímavé, že šel prvně na kontaktní a pak na bezkontaktní. Ještě poznámka, že na Slovensku vyhrál. Byl tam i další, kterýmu jagoš vynoroval před zkouškama X lišek a opět perfektní práce. Nedá se to 100% tvrdit, ale každej pes je jinej. Rozhodně bych to před zkouškama neriskoval.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak rozhodně bych v přírodní noře před zkouškama norovat nešel.Důvod je jediný,každý pes má chut vyzkoušet ten nejlepší vsuk.A to by bylo na umělé v pr... :wink:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

Dneska to bylo v noře zase lepší
Odpovědět