Kevlarova tkanina

Pejskové a jejich výcvik
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kevlarova tkanina

Příspěvek od RuStaff »

Jo, komunikovali dobře - vyžádal jsem si i jejich konzultaci pro daný účel a tu látku, kterou poslali prý používá hodně výrobců vest.
Napřed jsem tomu moc nevěřil - materiál vypadal jako normální kapesník, říkám tomu "šátkovina", ale ta odolnost proti proseknutí byla opravdu úžasná - "test" jsem dělal před webovou kamerou pro kamaráda a jeho rodinu a dost se bavili, když jsem to zkoušel různejma kudlama prorazit! :D
To prošití mi také doporučili - psali 11 vrstev, ale to je absolutně předimenzované - bude stačit nějaký "obal" z plachtoviny, do kterého se vloží 2 vrstvy - není šance, že by přes to zbran prasete prošla - ale bude záležet, jak budeš chtít tlumit tlakové účinky (přes tu "šátkovinu" neprojde zbraň, ale rozlámaná žebra udělaj v psovi také paseku... :()
Naznačovali, že obyčejným šicím strojem to prošít prý nepude, to bych asi i věřil, ale nechám to někoho vyzkoušet...
Ted bych chtěl někde sehnat nějakou tu "plachtovinu" - možná nějakej goretex materiál, nebo tak něco...
6,5x55SE☝️❤️ 8)
INRI
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 22.10.2007, 6:32

Re: Kevlarova tkanina

Příspěvek od INRI »

Mohl bys prosím, napsat typ tkaniny, kterou konkrétně poslali jako vzorek?
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kevlarova tkanina

Příspěvek od RuStaff »

re INRI: Mikroflex
6,5x55SE☝️❤️ 8)
lucka-l
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09.1.2016, 23:06

Re: Kevlarova tkanina

Příspěvek od lucka-l »

Zkoušel jste někdo z té tkaniny vestu ušít?Popř. z jaké hustota atd.Zajímají mě zkušenosti.Děkuji
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Kevlarova tkanina

Příspěvek od xHonza »

Kdyztak pomerne siroky zdroj ruznych specielnich latek je tady:
http://www.extremtextil.de/catalog/100- ... ::396.html
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Odpovědět