Kotce vašich pomocníků

Pejskové a jejich výcvik
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od kabát »

Já taky mám kotec. Chovám výmary 22 let a vždycky jsem měl kotec. Je potřeba ho umístit dobře aby nefučelo, nepřehříval se a naopak aby se pes mohl vyhřívat. Zásadně vždycky krmím psa jenom v kotci a cokoliv mu dávám jako žrádlo, tak do misky v kotci. Pamlsky a odměny samo podle situace. Kotec zavírám výjimečně, když přijde návštěva, když musí být zahrada otevřená, letos na Silvestra aby pes neblbnul. Na střelbu i ohňostroj je zvyklý ale silvestr a nový rok je extrém. Pes se pohybuje po celé zahradě kolem domu ale ta možnost ho zavřít do jeho prostoru je pro mě důležitá. Zavřený je tak 48 hodin z celého roku ale vždycky kotec mít budu. Navíc takový montovaný a pozinkovaný je na věky.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Petr1970 »

vzhledem k sousedům.. asi bych doporučil kotec, i když tam skoro být nemusí - ber to tak že je to ochrana i tebe-psa, před sousedy.. nějaké zvědavé dítě, prsty skrz plot-drátěnku...

my psa do kotce zavíráme vždy když nejsme doma.. zahradu by si ce měl na lítání, ale nebudu mít klid že když tam bude půl dne tak že se nepodhrabe někde, nepřeskočí 1,60 plot..
půjde kolem dítě, háravka, provokačka...
když jsem pryč, je pes v kotci nebo doma.. samozřejmě je to 4-8 hodin denně max, jinak je s náma..
navíc je to i praktické - jak výše - přijde návštěva, potřebuješ mít otevřená vrata-dveře.. zavřu psa do kotce a neřeším že mi uteče nebo že za ním vběhne nějaký boudák ze silnice ...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět